Menu

Recenze a srovnání Leader Fox VENOSA dámské 2018

Klady a zápory

  • Dojezd
  • Výkon
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kolo VENOSA od české firmy Leader Fox se řadí mezi krosová kola určená pro dámy. Jeho nosnost je obvyklých 120 kg. K dostaní je hned ve třech velikostech odolného duralového rámu. Vybírat můžete mezi  16,5″,18″ a 20″ variantou, velikost ráfků je 28″. Díky odpružené vidlici můžete s klidem jezdit i členitějším terénem, aniž by vás příliš obtěžovalo nepříjemné drncání. Brzdy jsou kotoučové, což je obvyklý systém u krosových kol.

Baterie je umístěná na rámu kola a má kapacitu 576 Wh. Zajišťuje dostatek energie na cestování až 120 km. Průměrný dojezd na jedno nebití je 80 kilometrů a je ovlivněný více faktory. Maximální výkon motoru umístěného v zadním kole je 350 W.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

16,5",18",20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

576

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Kotoučové

Vybavení a hmotnost

Plný výkon motoru si můžete užít mimo silnici. Na té se budete muset spokojit s 250 W, více zákon nepovoluje. Výsadou modelu Venosa je přehazovačka s 3×8 převodovými stupni. Asistenci motor zajišťuje v pěti režimech a režimu Walk. Nastavení je jednoduché díky LCD panelu a tlačítkům na řidítkách. Neobvyklá není skromná výbava tohoto modelu. Krosová kola obecně příliš vybavena nebývají. Jediným prvkem je stojánek. Nosič, blatníky ani světla ve výbavě nenajdete. Hmotnost není sice příliš vysoká, na krosové kolo je ale 22,4 kg poměrně dost.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

3x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,4

Závěr

Dámké krosové elektrokolo Leader Fox VENOSA dámské 2018 využijete jak na krátké, tak na delší výlety do přírody. Díky odpružené vidlici je jízda pohodlná i v náročnějším terénu. Zadní motor s výkonem 350 W je poháněn baterií s kapacitou dostačující až na 120 kilometrů jízdy. Výsadou je variabilní přehazovačka 3×8 převodových stupňů. Kolo nabízí 5 režimů motorové asistence a režim chůze, což je naprosto standardní nabídka. Nevýhodou může být vyšší hmotnost. Pokud pocítíte každé kilo, můžete si pročíst recenzi elektrokola Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019, které je o něco lehčí a zároveň má vyšší výkon a delší dojezd.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox VENOSA dámské 2018
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox VENOSA dámské 2018

Leader Fox VENOSA dámské 2018

30 000 Kč Orientační cena