Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Vivalo 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Výkon a výdrž
  • Vyšší hmotnost
39 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské městské kolo Vivalo od značky Leader Fox má nosnost 120 kg, což je nejběžnější nosnost na trhu, a seženete jej s koly o průměru 21″, 26″ a 28″. Rám kola je vyrobený z Duralu, tedy velmi odolné hliníkové slitiny, a je v nabídce ve výšce 17″, 19″ a 21″. Dural je v dnešní době při výrobě elektrokol velmi populární a zároveň jde o jeden z nejlepších dostupných materiálů. Ačkoliv je nominální výkon motoru tohoto kola 250 W, můžete jej zvýšit až na 350 W pro jízdu mimo komunikace. To vám poskytuje dostatečnou rezervu a motor se nebude přetěžovat.

Motor kola je umístěný v jeho středu, to je optimální z hlediska vyvážení kola, baterie je potom na nosiči. Její kapacita 470 Wh je v kategorii městských kol jedna z vyšších a slibuje průměrný dojezd kola 60 km, maximální potom 100 km. Brzdy jsou v klasickém v-provedení, to je u městských kol poměrně obvyklé. Vidlice kola je odpružená a poradí si tak i s hrbolatější cestou.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 21", 26", 28"
Výška rámu (palce) 17", 19", 21"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 60
Maximální dojezd (km) 100
Odpružená vidlice Ano
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 470
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

U městských kol se většinu na přehazovačku neklade velký důraz, model Vivalo je vybavený jednodušší variantou s 1×8 převody, která je ale pro městské kolo více než dostačující. Standardu se potom drží u režimů asistence, vybírat můžete z pěti, některé jiné modely přitom nabízejí i sedm režimů. V nabídce je také varianta WALK pro pohodlnější chůzi s kolem. Ovládání kola je možné díky tlačítkovému panelu a LCD displeji, o informace, jako je rychlost a počet ujetých kilometrů tak rozhodně nepřijdete.

Správnému městskému kolu nesmí chybět ani dostatečná výbava, u tohoto modelu najdeme jak světla a blatníky, tak i nosič a stojánek. Hmotnost 24,7 kg patří ke středním až vyšším v našem výběru, je tedy na vašem uvážení, zda je pro vás tato hmotnost přijatelná nebo ne.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 24,7

Závěr

Městskému kolu Leader Fox Vivalo 2016 takřka není co vytknout. Tento model určený pro dámy potěší dostatečným výkonem i poměrně slušnou kapacitou baterie. Má odpruženou vidlici, kvalitní rám a z výbavy také nic nepostrádá. Drobným nedostatkem může být počet režimů asistence, kde se drží základních pěti. Můžeme jej doporučit všem, kteří hledají kolo do města, ale kladou trochu vyšší nároky také na jeho výkon a dojezd. Pokud hledáte pouze model na občsné použití nebo velmi krátké vzdálenosti, můžete zvážit také cenově dostupnější variantu Apache Tanka 2017.

39 800 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Vivalo 2016

Leader Fox Vivalo 2016

39 800 Kč Orientační cena