Recenze a porovnání Leader Fox Vivalo 2016 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Vivalo 2016

Klady a zápory

  • Výkon a výdrž
  • Vyšší hmotnost
39 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské městské kolo Vivalo od značky Leader Fox má nosnost 120 kg, což je nejběžnější nosnost na trhu, a seženete jej s koly o průměru 21″, 26″ a 28″. Rám kola je vyrobený z Duralu, tedy velmi odolné hliníkové slitiny, a je v nabídce ve výšce 17″, 19″ a 21″. Dural je v dnešní době při výrobě elektrokol velmi populární a zároveň jde o jeden z nejlepších dostupných materiálů. Ačkoliv je nominální výkon motoru tohoto kola 250 W, můžete jej zvýšit až na 350 W pro jízdu mimo komunikace. To vám poskytuje dostatečnou rezervu a motor se nebude přetěžovat.

Motor kola je umístěný v jeho středu, to je optimální z hlediska vyvážení kola, baterie je potom na nosiči. Její kapacita 470 Wh je v kategorii městských kol jedna z vyšších a slibuje průměrný dojezd kola 60 km, maximální potom 100 km. Brzdy jsou v klasickém v-provedení, to je u městských kol poměrně obvyklé. Vidlice kola je odpružená a poradí si tak i s hrbolatější cestou.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

21", 26", 28"

Výška rámu (palce)

17", 19", 21"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

100

Průměrný dojezd (km)

60

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

470

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

U městských kol se většinu na přehazovačku neklade velký důraz, model Vivalo je vybavený jednodušší variantou s 1×8 převody, která je ale pro městské kolo více než dostačující. Standardu se potom drží u režimů asistence, vybírat můžete z pěti, některé jiné modely přitom nabízejí i sedm režimů. V nabídce je také varianta WALK pro pohodlnější chůzi s kolem. Ovládání kola je možné díky tlačítkovému panelu a LCD displeji, o informace, jako je rychlost a počet ujetých kilometrů tak rozhodně nepřijdete.

Správnému městskému kolu nesmí chybět ani dostatečná výbava, u tohoto modelu najdeme jak světla a blatníky, tak i nosič a stojánek. Hmotnost 24,7 kg patří ke středním až vyšším v našem výběru, je tedy na vašem uvážení, zda je pro vás tato hmotnost přijatelná nebo ne.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

24,7

Závěr

Městskému kolu Leader Fox Vivalo 2016 takřka není co vytknout. Tento model určený pro dámy potěší dostatečným výkonem i poměrně slušnou kapacitou baterie. Má odpruženou vidlici, kvalitní rám a z výbavy také nic nepostrádá. Drobným nedostatkem může být počet režimů asistence, kde se drží základních pěti. Můžeme jej doporučit všem, kteří hledají kolo do města, ale kladou trochu vyšší nároky také na jeho výkon a dojezd. Pokud hledáte pouze model na občsné použití nebo velmi krátké vzdálenosti, můžete zvážit také cenově dostupnější variantu Apache Tanka 2017.

39 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Vivalo 2016
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Vivalo 2016

Leader Fox Vivalo 2016

39 800 Kč Orientační cena