Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Vivalo 2019

92,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší městská elektrokola

Klady

  • Dojezd až 120 km
  • Plná výbava
  • Displej

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

S dámským kolem Leader Fox Vivalo 2019 se můžete pohodlně pohybovat zejména ve městě. Výrobce jej nabízí ve třech velikostech rámu 16,5″, 18″ a 20″, přičemž velikost ráfků je 26″. Vyberou si tedy zákaznice s různou výškou postavy. Rám je z hliníkové slitiny dural, která je lehká a pevná zároveň.

Průměrně ujedete na jedno nabití baterie 80 kilometrů, maximální dojezd je pak 120 kilometrů. Možná proto budete chtít toto kolo využívat i mimo město například na výlety po blízké cyklostezce. Jeho nosnost je 120 kilogramů, což je nejběžnější hodnota na trhu. Pohodlnost jízdě dodávají odpružené vidlice, které vyrovnávají mírné nerovnosti terénu. Brzdy jsou hydraulické kotoučové, na tento typ brzd narazíme spíše u terénních kol, u městských se jedná o výjimku. Baterie s kapacitou 576 Wh je umístěna na nosiči, motor pak ve středu. Díky tomu je kolo optimálně vyvážené, což také přispívá k pohodlné jízdě. Motor má maximální výkon 350 W, ten však můžete používat pouze mimo komunikace. Na nich je maximální povolený výkon 250 W.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

26"

Výška rámu (palce)

16,5", 18", 20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

576

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Při pohybu ve městě není přehazovačka nejdůležitějším kritériem, přesto tento model nabízí poměrně slušnou nabídku 8 stupňů řazení. Motorovou podporu můžete zvolit z pěti úrovní podle vlastní potřeby. Při chůzi s kolem oceníte režim Walk, který rozpohybuje kolo na rychlost 6 km/h bez nutnosti šlapat. Díky tomu nemusíte kolo tlačit, ale lze se o něj opřít a využít jej jako podporu. Jednotlivé režimy se ovládají pomocí barevného LCD displeje umístěného na řidítkách. Na něm najdete také informace o stavu baterie a počtu ujetých kilometrů.

Výhodou modelu Vivalo je plná výbava, která se skládá z blatníků, světla, nosiče i stojánku. Kolo je tedy připravené na běžný provoz ve městě, jako jsou cesty do práce či na nákup. Zejména pro starší osoby může být problematická hmotnost, která je poměrně vysoká – dosahuje 25,5 kilogramu. S tím je nutné počítat například při ukládání kola a také při jízdě bez motorové asistence.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

25,5

Závěr

Městské kolo Leader Fox Vivalo 2019 je určené pro dámy, čemuž odpovídá tvar a také menší velikost rámu. Jedná se o model s dobrým vybavením a také výkonem. Jeho baterie má velkou kapacitu a zajišťuje dojezd až 120 kilometrů, což je u městských kol poměrně vysoká hodnota. Díky plné výbavě můžete kolo využívat pohodlně při cestě na nákup i do zaměstnání. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost, která by mohla činit problémy zejména starším osobám, a také poměrně vysoká cena. Pokud hledáte cenově dostupnější dámské kolo do města, doporučujeme Leader Fox Park City 2020.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Vivalo 2019 | Hodnocení: 92,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Vivalo 2019

Leader Fox Vivalo 2019

40 000 Kč Orientační cena