Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Vivalo 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

92,5 % Celkové hodnocení
  • Dojezd až 120 km
  • Plná výbava
  • Displej
  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší cena
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

S dámským kolem Leader Fox Vivalo 2019 se můžete pohodlně pohybovat zejména ve městě. Výrobce jej nabízí ve třech velikostech rámu 16,5″, 18″ a 20″, přičemž velikost ráfků je 26″. Vyberou si tedy zákaznice s různou výškou postavy. Rám je z hliníkové slitiny dural, která je lehká a pevná zároveň.

Průměrně ujedete na jedno nabití baterie 80 kilometrů, maximální dojezd je pak 120 kilometrů. Možná proto budete chtít toto kolo využívat i mimo město například na výlety po blízké cyklostezce. Jeho nosnost je 120 kilogramů, což je nejběžnější hodnota na trhu. Pohodlnost jízdě dodávají odpružené vidlice, které vyrovnávají mírné nerovnosti terénu. Brzdy jsou hydraulické kotoučové, na tento typ brzd narazíme spíše u terénních kol, u městských se jedná o výjimku. Baterie s kapacitou 576 Wh je umístěna na nosiči, motor pak ve středu. Díky tomu je kolo optimálně vyvážené, což také přispívá k pohodlné jízdě. Motor má maximální výkon 350 W, ten však můžete používat pouze mimo komunikace. Na nich je maximální povolený výkon 250 W.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 26"
Výška rámu (palce) 16,5", 18", 20"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 576
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Při pohybu ve městě není přehazovačka nejdůležitějším kritériem, přesto tento model nabízí poměrně slušnou nabídku 8 stupňů řazení. Motorovou podporu můžete zvolit z pěti úrovní podle vlastní potřeby. Při chůzi s kolem oceníte režim Walk, který rozpohybuje kolo na rychlost 6 km/h bez nutnosti šlapat. Díky tomu nemusíte kolo tlačit, ale lze se o něj opřít a využít jej jako podporu. Jednotlivé režimy se ovládají pomocí barevného LCD displeje umístěného na řidítkách. Na něm najdete také informace o stavu baterie a počtu ujetých kilometrů.

Výhodou modelu Vivalo je plná výbava, která se skládá z blatníků, světla, nosiče i stojánku. Kolo je tedy připravené na běžný provoz ve městě, jako jsou cesty do práce či na nákup. Zejména pro starší osoby může být problematická hmotnost, která je poměrně vysoká – dosahuje 25,5 kilogramu. S tím je nutné počítat například při ukládání kola a také při jízdě bez motorové asistence.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 25,5

Závěr

Městské kolo Leader Fox Vivalo 2019 je určené pro dámy, čemuž odpovídá tvar a také menší velikost rámu. Jedná se o model s dobrým vybavením a také výkonem. Jeho baterie má velkou kapacitu a zajišťuje dojezd až 120 kilometrů, což je u městských kol poměrně vysoká hodnota. Díky plné výbavě můžete kolo využívat pohodlně při cestě na nákup i do zaměstnání. Jedinou nevýhodou je vyšší hmotnost, která by mohla činit problémy zejména starším osobám, a také poměrně vysoká cena. Pokud hledáte cenově dostupnější dámské kolo do města, doporučujeme Leader Fox Park City 2020.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Vivalo 2019 | Hodnocení: 92,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Vivalo 2019

Leader Fox Vivalo 2019

40 000 Kč Orientační cena