Recenze a srovnání Lectron Citana 2019

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Městská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Možnost zvýšení výkonu

Zápory:

Menší kapacita baterie

21 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo značky Lectron patří k modelům z odolného Duralu, ten je v současnosti jedním z nejpoužívanějších materiálů na trhu. Kolo je v dostání s výškou rámu 16,5″ a 19″ a průměrem kol 26″, to jsou opět poměrně běžné rozměry vhodné hlavně pro průměrně vysoké jedince. S nosností 120 kg se setkáte u většiny modelů, maximální dojezd 110 km není špatný, některé modely jej ale přece jen o pár desítek kilometrů překonávají. Tomu odpovídá i kapacita baterie 468 Wh, která je mezi elektrokoly jedna z nižších.

Konstrukce kola Citana je pro elektrokola typická, počítejte tedy s nosičovou brzdou, zadním pohonem a v-brzdami. V tomto ohledu Citana neurazí, ale ani nenadchne. Pokud by vás zajímal trochu sportovnější model se středovým umístěním baterie a pohonu, můžete zvážit například pořízení modelu Crussis e-Country 9.4 2019, je ale třeba počítat se zhruba dvojnásobnou cenou. Určitou výhodou modelu značky Lectron je možnost zvýšení výkonu až na 500 W. Ve městě je sice maximální povolená hodnota pouze poloviční, výkonnější motor se ale o něco pomaleji opotřebovává.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Lectron
Určení  Pánské
Nosnost (kg)  120
Výška ráfku kol (palce)  26"
Výška rámu (palce)  16,5", 19"
Materiál rámu  Dural
Maximální dojezd (km)  110
Odpružená vidlice  Ano
Brzdy  V-brzdy
Umístění baterie  Nosičová
Kapacita baterie (Wh)  468
Umístění pohonu  Zadní
Maximální výkon (W)  500

Vybavení a hmotnost

Výbavu modelu Citana můžeme ohodnotit poměrně stručně, drží se totiž standardů typických pro městská kola. Nabízí pět režimů asistence, včetně režimu chůze, a sedm převodů. Ve výbavě má také blatníky, světla, nosič a stojánek, takže je optimálně vybavené pro každodenní používání v městském provozu. Hmotnost kola je 22,8 kg, nijak výrazně se v tomto směru neliší od většiny prodávaných modelů.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu  Ano
Převody  1x7
Režimy asistence  5
WALK režim  Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg)  22,8

Závěr

Elektrokolo Lectron Citana je dobře vybavený model se slušnými parametry, který využijete pro každodenní cestování, například do práce. Má přívětivý poměr ceny ku kvalitě a ačkoliv ve většině ohledů nijak výrazně nevyniká nad konkurencí, jistě si najde své příznivce. Výkon motoru můžete zvýšit až na 500 W, dojezd kola 110 km je spíše standardní, ale v praxi více než dostačující. Výbavě kola nemáme co vytknout, nechybí mu nic důležitého. Ve zkratce tak můžeme říct, že jsou sice na trhu i lepší modely (například kola se středovým motorem), v dané cenové kategorii jde ale o vynikající volbu.

Další recenze

Kompletní porovnání