Recenze a porovnání Lectron Citana 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lectron Citana 2019

Klady a zápory

Klady

  • Možnost zvýšení výkonu
  • Plná výbava
  • Dostupná cena

Zápory

  • Menší kapacita baterie
  • Zadní umístění motoru a baterie
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo značky Lectron patří k modelům z odolného Duralu, ten je v současnosti jedním z nejpoužívanějších materiálů na trhu. Kolo je v dostání s výškou rámu 16,5″ a 19″ a průměrem kol 26″, to jsou opět poměrně běžné rozměry vhodné hlavně pro průměrně vysoké jedince. S nosností 120 kg se setkáte u většiny modelů, maximální dojezd 110 km není špatný, některé modely jej ale přece jen o pár desítek kilometrů překonávají. Tomu odpovídá i kapacita baterie 468 Wh, která je mezi elektrokoly jedna z nižších.

Konstrukce kola Citana je pro elektrokola typická, počítejte tedy s nosičovou baterií, zadním pohonem a v-brzdami. V tomto ohledu Citana neurazí, ale ani nenadchne. Pokud by vás zajímal trochu sportovnější model se středovým umístěním baterie a pohonu, můžete zvážit například pořízení modelu Kellys E-Carson 50 2020, je ale třeba počítat se zhruba dvojnásobnou cenou. Určitou výhodou modelu značky Lectron je možnost zvýšení výkonu až na 500 W. Ve městě je sice maximální povolená hodnota pouze poloviční, výkonnější motor se ale o něco pomaleji opotřebovává.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Lectron

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

26"

Výška rámu (palce)

16,5", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

110

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Výbavu modelu Citana můžeme ohodnotit poměrně stručně, drží se totiž standardů typických pro městská kola. Nabízí pět režimů asistence, včetně režimu chůze, a sedm převodů. Ve výbavě má také blatníky, světla, nosič a stojánek, takže je optimálně vybavené pro každodenní používání v městském provozu. Hmotnost kola je 22,8 kg, nijak výrazně se v tomto směru neliší od většiny prodávaných modelů.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,8

Závěr

Elektrokolo Lectron Citana je dobře vybavený model se slušnými parametry, který využijete pro každodenní cestování, například do práce. Má přívětivý poměr ceny ku kvalitě a ačkoliv ve většině ohledů nijak výrazně nevyniká nad konkurencí, jistě si najde své příznivce. Výkon motoru můžete zvýšit až na 500 W, dojezd kola 110 km je spíše standardní, ale v praxi více než dostačující. Výbavě kola nemáme co vytknout, nechybí mu nic důležitého. Ve zkratce tak můžeme říct, že jsou sice na trhu i lepší modely (například kola se středovým motorem), v dané cenové kategorii jde ale o vynikající volbu.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Lectron Citana 2019
Nikola Engelmann se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lectron Citana 2019

Lectron Citana 2019

20 000 Kč Orientační cena