Recenze a srovnání Lectron Montana MDX 2018

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

  • Výkon a kapacita baterie
  • Vysoká nosnost
  • Vyšší cena
55 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské horské elektrokolo Lectron Montana MDX 2018 představuje variantu pro opravdové fajnšmekry. V první řadě musím zmínit velmi silný motor, který vám nabídne maximální výkon až 750 W, tedy jeden z nejvyšších v našem výběru. Díky baterii, která má kapacitu 629 Wh můžete počítat i s velkou výdrží, průměrně 85 km, maximálně až 160 km, což jsou i na horské elektrokolo nadstandardní hodnoty. Baterie je rámová a pohon středový, nemusíte se proto bát nevyváženosti kola. Duralový rám je v nabídce ve výšce 19″, ráfky kol potom ve výšce 27,5″. Nosnost 130 kg patří k nejvyšším v našem porovnání a toto kolo tak můžeme doporučit i uživatelům vyšší váhové kategorie, běžně mají kola nosnost o 10 kg nižší. U dobrého horského kola samozřejmě nemohou chybět hydraulické brzdy, které zajistí vaši bezpečnost. O komfortní jízdu se zase postará odpružená vidlice.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Lectron
Určení Pánské
Nosnost (kg) 130
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 85
Maximální dojezd (km) 160
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 629
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 750

Vybavení a hmotnost

Přehazovačka modelu Montana patří k těm variabilnějším v našem výběru, nabídne vám 2×10 převodů. Kolo má zároveň sedm různých režimů asistence, co do počtu se v tomto ohledu drží zlatého středu. Základem je pět režimů, některé modely jich ale nabízejí třeba i devět. Ochuzení nezůstanete ani o WALK režim, který využijete ve chvílích, kdy budete chtít kolo vést vedle sebe. Ve výbavě tohoto kola není nosič, blatníky ani světla, součástí příslušenství je ale stojánek. Hmotnost je příjemně nízká, 22 kg patří k menším hodnotám v našem výběru. Samozřejmě nechybí ani ovládací panel s LCD displejem, bez kterého by se takovéto kolo zkrátka neobešlo.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 2x10
Režimy asistence 7
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22

Závěr

Horské elektrokolo Lectron Montana MDX 2018 představuje model vhodný i pro náročnější uživatele. Poskytne vám velmi vysoký výkon i výdrž, drží se kvalitních materiálů, nechybí mu hydraulické brzdy ani odpružení a potěší také vysokou nosností, která není na trhu příliš běžná. Jeho nevýhodou může být samozřejmě cena, která vás nepotěší hlavně pokud hledáte kolo pro méně časté použití. V takovém případě doporučujeme zvážit cenově dostupnější variantu Swan 2017 od české značky Leader Fox.

55 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lectron Montana MDX 2018

Lectron Montana MDX 2018

55 000 Kč Orientační cena