Recenze a porovnání Lectron Montana MDX 2018 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lectron Montana MDX 2018

Klady a zápory

  • Výkon a kapacita baterie
  • Vysoká nosnost
  • Vyšší cena
55 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské horské elektrokolo Lectron Montana MDX 2018 představuje variantu pro opravdové fajnšmekry. V první řadě musím zmínit velmi silný motor, který vám nabídne maximální výkon až 750 W, tedy jeden z nejvyšších v našem výběru. Díky baterii, která má kapacitu 629 Wh můžete počítat i s velkou výdrží, průměrně 85 km, maximálně až 160 km, což jsou i na horské elektrokolo nadstandardní hodnoty. Baterie je rámová a pohon středový, nemusíte se proto bát nevyváženosti kola. Duralový rám je v nabídce ve výšce 19″, ráfky kol potom ve výšce 27,5″. Nosnost 130 kg patří k nejvyšším v našem porovnání a toto kolo tak můžeme doporučit i uživatelům vyšší váhové kategorie, běžně mají kola nosnost o 10 kg nižší. U dobrého horského kola samozřejmě nemohou chybět hydraulické brzdy, které zajistí vaši bezpečnost. O komfortní jízdu se zase postará odpružená vidlice.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Lectron

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

130

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

160

Průměrný dojezd (km)

85

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

629

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

750

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Přehazovačka modelu Montana patří k těm variabilnějším v našem výběru, nabídne vám 2×10 převodů. Kolo má zároveň sedm různých režimů asistence, co do počtu se v tomto ohledu drží zlatého středu. Základem je pět režimů, některé modely jich ale nabízejí třeba i devět. Ochuzení nezůstanete ani o WALK režim, který využijete ve chvílích, kdy budete chtít kolo vést vedle sebe. Ve výbavě tohoto kola není nosič, blatníky ani světla, součástí příslušenství je ale stojánek. Hmotnost je příjemně nízká, 22 kg patří k menším hodnotám v našem výběru. Samozřejmě nechybí ani ovládací panel s LCD displejem, bez kterého by se takovéto kolo zkrátka neobešlo.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

2x10

Režimy asistence

7

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Horské elektrokolo Lectron Montana MDX 2018 představuje model vhodný i pro náročnější uživatele. Poskytne vám velmi vysoký výkon i výdrž, drží se kvalitních materiálů, nechybí mu hydraulické brzdy ani odpružení a potěší také vysokou nosností, která není na trhu příliš běžná. Jeho nevýhodou může být samozřejmě cena, která vás nepotěší hlavně pokud hledáte kolo pro méně časté použití. V takovém případě doporučujeme zvážit cenově dostupnější variantu Swan 2017 od české značky Leader Fox.

55 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lectron Montana MDX 2018
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lectron Montana MDX 2018

Lectron Montana MDX 2018

55 000 Kč Orientační cena