Menu

Recenze a srovnání Lectron Montana MDX 2019

Klady

  • Vysoký výkon motoru
  • Velká kapacita baterie
  • Přehazovačka 2x10

Zápory

  • Vyšší cena
  • Standardní nabídka režimů asistence
46 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo Montana se pyšní výkonem motoru 500 W, to je dvojnásobek výkonu povoleného na vozovku a vyšší hodnoty by mohly být pro méně zkušené jezdce dokonce i nebezpečné. Kapacita baterie 647 Wh patřila v době psaní recenze (únor 2020) k nejvyšším a kolo tak může nabídnout slušný maximální dojezd 150 km. Nosnost 130 kg je lehce nadprůměrná, většina elektrokol unese max. 120 kg. Kolo má vyýšku rámu 18″ a výšku ráfku 27,5″ a optimálně vyhovovat by tak mělo jezdkyním s výškou okolo 170 cm. Středové umístění motoru spolu s rámovou baterií je ideální pro zachování vyváženosti a v tomto ohledu nemáme kolu co vytknout. To samé platí pro hydraulické brzdy, které jsou u dobrého horského kola takřka nezbytností.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Lectron

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

130

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

18"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

647

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Horská kola nebývají co do výbavy příliš pestrá, běžně postrádají světla, blatníky, nosič a další prvky, které například u městského kola nesmí chybět. Ani tento model není výjimkou a z doplňků vám nabídne pouze stojánek. Důležitější je ale šikovná přehazovačka se 2×10 převody, běžnější je zhruba poloviční výběr. Režimů asistence má toto elektrokolo pět, což je standardní nabídka, najdete mezi nimi i asistenci chůze. Hmotnost 22 kg je pro elektrokola zcela standardní, neměla by vás tedy nijak zaskočit.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

2x10

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Silnou stránkou elektrokola Lectron Montana MDX 2019 je především jeho výkon a výdrž. Kapacita baterie umožňuje kolu dojezd až 150 km a výkon motoru se dá zvýšit na dvojnásobek povolené hodnoty. Výbava nebývá u horských elektrokol nijak výrazná, vypíchnout ale můžeme přehazovačku se 2×10 převody. Umístění motoru i baterie je ve středu kola a nehrozí tak narušení jeho vyváženosti a stability. Kolo je odpružené, s hydraulickými brzdami, zkrátka nepostrádá nic důležitého na výlet do přírody. Jeho hlavní nevýhodou je ovšem cena, která rozhodně nepatří k nejnižším.

Pokud by vás zajímala cenově dostupnější varianta, za zvážení stojí například elektrokolo Apache Yamka E3 2019.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lectron Montana MDX 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lectron Montana MDX 2019

Lectron Montana MDX 2019

46 000 Kč Orientační cena