Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Tanka 2016

Obrázek elektrokola Apache Tanka 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Záruka 5 let, kratší dojezd

18 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Model městského elektrokola pro rok 2016 Apache Tanka je produktem českého výrobce elektrokol Apache. Prodejci uváděná záruka je pětiletá a týká se rámu a vybraných komponentů. V porovnání s ostatními elektrokoly z našeho výběru jde o nejdelší dobu záruky, což je určitě příjemný benefit. O pohon elektrokola se stará motor 8FUN, 36V 250W, který je umístěn v zadní části kola. Tato poloha je výhodná, neboť není přetížené přední kolo a tím pádem je celková ovladatelnost snadnější. U silničních kol je to převažující varianta. V našem výběru potom najdete jen dvě elektrokola, která by měla motor umístěn jinde, konkrétně na středu. Jedná se o model Leader Fox Vivalo 2016 a WINORA Y380.F 2016. Středová poloha je výhodnější, neboť přispívá k celkové stabilitě a jízdním vlastnostem kola, bývá ale také dražší. Energie vychází z baterie 36V/6,6 Ah Li-Ion. Výkon 6,6 Ah patří mezi nižší hodnoty, takže musíte počítat s celkově menším dojezdem kola. V tomto případě se jedná o dojezd mezi 30 až 50 km. Lepších hodnot dosahuje například Apache Wakita s dojezdem 50 až 80 km. Co se umístění baterie týče, najdeme ji na zadní části rámu a disponuje funkcí BMS což přispívá k její delší životnosti. Kolo disponuje 6 rychlostmi.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Tanka 2016

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

městské

Velikost kol / ráfků

26"

Velikost rámu

18"

Odpružení přední vidlice

Ne

Nosnost (Kg)

120

Dojezd (Km)

30-50

Motor

8FUN 250W

Baterie

36V/6,6 AH (238Wh)
Li-Ion

Převody

1x6

Hmotnost (Kg)

23,5

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Tanka 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Celý systém je ovládán pomocí displeje, který je umístěn na řídítkách. Najdete zde celkem 5 režimů asistence, což je v našem výběru častá hodnota. Celkově je ovládání jednoduché, k čemuž přispívají ergonomická tlačítka. Nechybí funkce WALK pro vedení kola, nebo ukazatel stavu baterie. Kolo váží kolem 23,5 kg, což je průměr vzhledem k ostatním modelům výběru.

Design a vybavení

Po designové stránce je nutno vyzdvihnout možnost volby barevného provedení. Za připomenutí stojí ochranný kryt, který kryje řetěz a zamezuje tak jeho kontaktu s oblečením, což oceníte, pokud budete na kole dojíždět například do práce. Kolo je vybaveno zvonkem, plastovými blatníky, stojánkem a nosičem. Osvětlení je možno přikoupit. Některé modely jím disponují přímo, například Apache Wakita 2016. Přední vidlice kola není odpružena, což je v porovnání s ostatními modely nedostatek.

Závěrečné hodnocení

Model Apache Tanka 2016 je možné pořídit už od částky kolem 18 000 Kč, což je cena poměrně nízká a v našem výběru městských kol nejnižší. Oproti jiným modelům je dojezd jen 30 až 50 km. Je nutné zvážit, jak často a jak daleko budete chtít jezdit. V ostatních parametrech nikterak nezaostává a je zajímavou alternativou.

Datum:
Produkt: Apache Tanka 2016
Hodnocení: 5