Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache WAKITA 2016

Obrázek elektrokola Apache WAKITA 2016

Konečný verdikt: 

Vítěz cena/výkon

Specifika:
Pětiletá záruka, dojezd až 80 km

25 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Wakita v modelovém provedení pro rok 2016 je vyrobeno stejnojmenným českým výrobcem Apache. Podobně jako u ostatních elektrokol Apache můžete i zde počítat se zárukou na dobu pěti let. Záruka se vztahuje na rám a vybrané komponenty. Rozhodně se jedná o výhodu oproti ostatním elektrokolům výběru, u kterých je většinou délka záruky 24 měsíců. Pohon zajišťuje 8FUN 250W motor, který najdete na zadním kole. Toto umístění je u městských kol typické a přispívá k lepší ovladatelnosti a vyvážení. Ještě lepší je umístění ve střední části kola, především pro lepší vyvážení kola, takovou možnost nabízí elektrokolo Leader fox Vivalo nebo WINORA Y380.F 2016. Model Wakita disponuje baterií Samsung 36V/10,4 Ah Li-Ion. S touto kapacitou se dojezd pohybuje kolem 50 až 80 km, což je více než u modelu Apache Tanka 2016, kde je dojezd kolem 30 až 50 km. Navíc je možné za příplatek kolo vybavit baterií o výkonu 13 Ah, nebo až 14,5 Ah. Při 14,5 Ah připlatíte částku kolem 3 000 Kč, přičemž dojezd prodlouží na 100 až 120 km což je už je velmi dobrá hodnota. Dojezd je samozřejmě vždy ovlivněn mnoha dalšími faktory, které jsou, pospány ve článku „Jak vybrat elektrokolo“. Baterie se podobně jako u modelu Leader Fox LOTUS 2017 nachází pod nosičem. Stejně tak disponuje systémem BMS prodlužujícím životnost. Co se rychlostí týče, najdeme zde 1x7 převody.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Wakita 2016

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

městské

Velikost kol / ráfků

26"/28"

Velikost rámu

16,5"/18"

Odpružení přední vidlice

Ano

Nosnost (Kg)

120

Dojezd (Km)

50-80

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung 36V/
10,4 Ah (374 Wh)

Převody

1x7

Hmotnost (Kg)

21,6/21,9 (+2,3)

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Wakita 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Na řídítkách je elektrokolo vybaveno LCD displejem. K dopomoci si můžete vybrat z 5 režimů asistence. Lépe si stojí jen model Leader Fox LOTUS 2017, kde najdete režimů 7. Větší číslo je v tomto případě lepší, neboť jste schopni zvolit optimální dopomoc k vašemu šlapání. Navíc, pokud využíváte režimy s maximální efektivitou, což chce jistou dávku cviku, dosáhnete také lepších hodnot dojezdu. Ovládání není složité a nechybí ani funkce WALK k vedení kola vedle jezdce. Hmotnost je kolem 24 kg, což je středová hodnota vzhledem k ostatním vybraným modelům.

Design a vybavení

Design je povedený a je možné volit mezi bílým a černým provedením. Samozřejmostí je ochranný kryt a na modelu Wakita nechybí zvonek, stojánek, přední a zadní osvětlení, nosič ani blatníky v plastovém nebo hliníkovém provedení. Výbava je tedy o něco lepší než u levnějšího Apache Tanka. Důležitým rozdílem v porovnání se zmiňovaným modelem je také odpružená přední vidlice, kterou model Wakita má, což je určitě podstatný rozdíl a benefit.

Závěrečné hodnocení

Celkově model nabízí opravdu pěkný poměr ceny a výkonu. Pokud uvažujete ještě přikoupení výkonnější baterie, dosáhnete navíc i velmi dobré hodnoty dojezdu. Cena se začíná pohybovat od 25 500 Kč, nicméně stojí za připomenutí, že se může měnit a proto doporučujeme její ověření.

Datum:
Produkt: Apache WAKITA 2016
Hodnocení: 5