Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test WINORA Y380.F 2016

Obrázek elektrokola WINORA Y380.F 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
dojezd až 150 km

52 700 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo značky WINORA, označené Y380.F model 2016 patří do vyšší třídy silničních elektrokol. Pochází od stejnojmenného výrobce. Jeho předností, kterou je dobré zdůraznit hned na začátku, je především opravdu velký dojezd až 150 km, takže se hodí jak pro jízdu po městě, tak k pojížďkám mezi městy nebo na delší tratě. Doba záruky je prodejcem uvedena na 24 měsíců. Co se motoru elektrokola týče, najdete zde středový YAMAHA 36V, 250W. Středovou variantu nabízí i Leader fox VIVALO, disponuje však menším dojezdem. Středová varianta umístění motoru je stále více populární, neboť snoubí nízké těžiště a vhodné rozložení hmotnosti. Výsledkem jsou potom ideální jízdní vlastnosti, které napomáhají dlouhému dojezdu. O energii se stará baterie Yamaha Akku, 36V,13,8 Ah 400Wh, Lithium Ion, která se nachází na nosiči. Dojezd, díky tomuto výkonu dosahuje při jízdě na režim ECO+ 70 až 150 km. Samotné kolo disponuje 8 rychlostními stupni, stejně jako zmíněný model VIVALO. Vyšší počet je výhodný, neboť ve správné kombinaci s dopomocí dochází k efektivnímu a úspornému využívání baterie.

Tabulka parametrů

Údaj

WINORA Y380.F 2016

Výrobce

Winora

Záruka

2 roky

Kategorie

městské

Velikost kol / ráfků

28"

Velikost rámu

18"

Odpružení přední vidlice

Ano

Nosnost (Kg)

130

Dojezd (Km)

70-150

Motor

Yamaha 36V,
250W

Baterie

Yamaha Akku, 
36V, 11AH 400 Wh,
Li- Ion

Převody

1x8

Hmotnost (Kg)

22,7

Tabulka funkcí

Údaj

WINORA Y380.F 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

4

Zvonek

Ne

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Systém dopomoci je ovládán pomoci LCD displeje nacházejícího se, podobně jako u jiných elektrokol na řídítkách. Volit můžete ze 4 režimů dopomoci - High, Standard, Eco a Eco+. Největší úspory dosáhnete právě s režimem Eco+, kdy dojezd může dosahovat až 170 km. Samozřejmě zde najdete také funkci pro vedení kola, například do kopce, označovanou jako WALK. Po stránce hmotnosti je elektrokolo WINORA Y380.F nejlehčí z výběru a to s hodnotou 22,7 kg.

Design a vybavení

U elektrokola WINORA máte na výběr ze tří barev a to bílé, černé a tyrkysové, takže se nemusíte omezit jen na jedinou variantu. Oproti elektrokolu VIVALO, zde nechybí kryt řetězu, který zamezuje kontaktu s oděvem, což se u městských kol může hodit. Tvarově je navrženo tak, aby usnadňovalo nasedání a sesedání, které bude u jízd městem poměrně časté. Dále nechybí blatníky, stojánek, ani nosič. Co se osvětlení týče, najdete zde přední i zadní LED světlo. Jediné, co je nutné přikoupit, je zvonek. Nosnost kola je 130 kg, to je nejvyšší z našeho výběru. Přední vidlice je odpružena, což přispívá k pohodlí při jízdě.

Závěrečné hodnocení

Cena elektrokola WINORA Y380.F (2016) je v porovnání s ostatními o dost vyšší a pohybuje se na částce kolem 52 700 Kč. Za to ale nabízí velmi kvalitní provedení a opravdu dlouhý dojezd v porovnání s ostatními elektrokoly. V případě, že chcete na kole jezdit delší trasy, pak pro vás toto kolo bude pravděpodobně to nejvhodnější.

Datum:
Produkt: WINORA Y380.F 2016
Hodnocení: 5