Menu

Recenze a srovnání Roadman e-City 2016

Klady a zápory

  • Jednoduché ovládání
  • Málo režimů asistence
34 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Městské elektrokolo e-City od značky Roadman představuje jednoduchou variantu pro pohodlný pohyb ve městě a kratší výlety. Průměrený dojezd tohoto kola je 60 km, maximální potom 80 km, což je způsobené menší kapacitou baterie 374 Wh. U modelů s vyšší kapacitou baterie bývá maximalní dojezd i přes 100 km. Výkon 250 W odpovídá zákonem stanovené normě pro pohyb po komunikacích, ovšem není problém sehnat i výkonnější elektrokola, záleží hlavně na vašich preferencích.

Motor elektrokola najdeme za sedlem, brzda je rámová, což by mělo přispět dobrému vyvážení modelu. Toto elektrokolo má klasickou nosnost 120 kg, se kterou se setkáváme nejčastěji. Kola s vyšší nosností nebývají příliš běžná. Průměr kol je potom 26″. Rám kola je vyrobený z Duralu, hliníkové slitiny se skvělými vlastnostmi, zejména odolností, v současnosti jde o jeden z nejoblíbenějších a zároveň nejlepších materiálů na trhu. Brzdy jsou zcela standardní, v-brzdy, na které narazíme u městských kol nejčastěji.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Roadman

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

26"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

80

Průměrný dojezd (km)

60

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

374

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Stejně jako brzdy, i přehazovačka kola Roadman je vcelku klasická a nabídne vám jen sedm rychlostí. Pro pohyb ve městě by ale měly stačit bohatě a většinou se se složitější přehazovačkou u městských kol ani moc nesetkáte. Režimy asistence má tento model pouze tři, což je docela podprůměrný počet a nedává vám moc možností výběru. Ovšem nechybí mu režim WALK pro chůzi s kolem vedle sebe. Z výbavy nepostrádá nic podstatného, najdete u něj tedy jak světla a nosič, tak blatníky a stojánek. Hmotnost 23 kg je nižší až střední a neměla by působit výrazné problémy při manipulaci s kolem. Narozdíl od dražších modelů nemá elektrokolo Roadman LCD displej, ale pouze panel s LED diodami, kterým jej můžete ovládat. Ten nemusí vyhovovat každému, ale bývá dobrým řešením například pro seniory.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Režimy asistence

3

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23

Závěr

Elektrokolo Roadman e-City je pohodlný prostředek pro pohyb ve městě a jeho okolí. Vzhledem ke kratšímu dojezdu nejde o model na celodenní výlety, na cestu do práce či do školy je ale ideální. Potěší dobrou výbavou a jeho specifikem je ovládací panel s LED diodami, díky kterému by mohl vyhovovat i seniorům. Nevýhodou je nevelký výběr režimů asistence, toto elektrokolo vám nabídne pouze tři. Pokud hledáte o něco sofistikovanější model, doporučujeme pročíst také recenzi elektrokola Crussis e-City z vyšší cenové kategorie.

34 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Roadman e-City 2016
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Roadman e-City 2016

Roadman e-City 2016

34 500 Kč Orientační cena