Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Energy Nexus 2015

Obrázek elektrokola Apache Energy nexus 2015

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Záruka 5 let, dojezd 70 km

20 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Apache Energy Nexus je s modelem Apache CHITTO další elektrokolo od českého výrobce APACHE zastoupené v našem výběru. Jedná se o levnější alternativu než model CHITTO lišící se jednak cenou, ale i menším dojezdem a vyšší hmotností. Délka záruky je 5 let a to na rám a vybrané komponenty. Záruka je v porovnání s ostatními koly ve výběru nejdelší. Najdete zde motor 8FUN 250W, který je umístěn v předním kole. Tato varianta je u skládacích a městských kol častá, nicméně model CHITTO, který byl několikrát zmíněn, má motor v kole zadním, to je lepší z důvodu lepší ovladatelnosti a také odlehčení předního kola při přejíždění nerovností, nebo menších překážek. O energii se stará 36V/10,4 Ah Li-Ion baterie, kapacita je tedy 10,4 Ah. Výrobcem uváděný dojezd je 40 až 70 km, což je v porovnání s ostatními elektrokoly méně. Například Leader Fox CITYZOOM 2016 umožňuje dojezd 50 až 80 km a to při podobné ceně. Baterii najdete ze zadní strany sedlové tyče. Toto umístění je výhodné, neboť není narušeno těžiště kola.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Energy Nexus
2015

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

skládací

Velikost kol / ráfků

20"

Nosnost (kg)

120

Dojezd (km)

40-70

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung 36V/
10,4 Ah Li-Ion

Převody

1x7

Hmotnost (kg)

22,2

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Energy Nexus 2015

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Na řídítkách se nachází LED displej pro ovládání celé soustavy. Spolu s 5 úrovněmi asistence zde nechybí například funkce WALK, pro kterou najdete uplatnění při tlačení kola do kopce a poskytne vám dopomoc. V podstatě se jedná o klasické funkce, kterými disponuje dnes většina elektrokol. Hmotnost kola je 18,6 kg bez baterie, ta samotná váží ještě 3,6 kg, celková váha je tedy 22,2 kg, což je v porovnání s ostatními zástupci výběru více. Je jasné, že se vzhledem k váze motoru a ostatních komponentů nedostanete na hodnoty u běžných skládacích kol, i tak například již zmínění Leader Fox CITYZOOM váží o téměr 1,5 kg méně, což je výhoda. Apache Energy Nexus disponuje 1x7 rychlostmi.

Design a vybavení

Na elektrokole najdete ochranu proti ušpinění od řetězu, což se může při dojíždění do práce rozhodně hodit. Tuto maličkost nenajdete u všech kol ve výběru, nenabízí ji například Leader Fox Tifton, nebo často porovnávaný model Leader Fox CITYZOOM. Dále zde najdete nosič s nosností až 25 kg, blatníky, a odrazky. Vše, co má kolo na pojížďky po městě mít a bez čeho se nelze obejít tedy kolo má.

Naše hodnocení a závěr

Model Energy Nexus 2015 nabízí standardní vlastnosti skládacího elektrokola. Dojezd 40 až 70 km je v kategorii skládacích kol sice nejnižší, ale elektrokolo má také nejnižší cenu, pohybující se kolem 20 000 Kč. Pokud si vystačíte s touto dojezdovou délkou, pak vám toto elektrokolo bude bohatě stačit. I přes nejnižší cenu se jedná o velmi kvalitní produkt české značky.

Datum:
Produkt: Apache Energy Nexus 2015
Hodnocení: 5