Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Leader Fox CITYZOOM 2016

Obrázek elektrokola Leader Fox Cityzoom 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Nízká cena, záruka 24 měsíců

19 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Skládací elektrokolo Leader Fox CITYZOOM v modelovém provedení 2016 je modelem pocházejícím od českého výrobce. Jako u dalších modelu zastoupených v našem testování, i zde najdete 24 měsíční záruku. Pokud byste požadovali delší, alternativou by pro vás mohly být elektrokola Apache, nebo AGOGS Silver Go, u kterých ale počítejte s vyšší cenou. O pohon kola se stará motor 8-FUN, 36V/250W jenž je umístěn v zadním kole. Baterie je Samsung 36V/10,4 Ah Li-Ion, která je vybavena funkcí BMS na sledování historie baterie. Pokud ji na cestách vybijete, stačí zastavit, vypnout ji, počkat minutu a můžete pokračovat bez ní a to s minimálním odporem. Baterie se nachází pod nosičem, což je u skládacích kol velice častá varianta umístění. Vzhledem k 10,4 Ah bude maximální dojezd kolem 85 km. Jedná se o průměrnou hodnotu. Vždy potom záleží na podmínkách, za kterých jedete a také na hmotnosti jezdce. Pokud si myslíte, že vám takový dojezd stačit nebude, pak většího dojezdu dosáhnete s Leader Fox Tifton 2017 a to až 120 km. Počet rychlostí je 7.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox CITYZOOM
2016

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

skládací

Velikost kol / ráfků

20"

Nosnost (kg)

120

Dojezd (km)

50-80

Motor

8FUN, 250W

Baterie

Samsung 36V/10,4
Ah Li-Ion

Převody

1x7

Hmotnost (kg)

20,9

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox CITYZOOM
2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

7

Zvonek

Ano

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Kolo je vybaveno displejem na řídítkách. Volit můžete mezi 5-7 režimy asistence, nechybí funkce WALK, kterou zužitkujete při vedení kola do kopce. Hmotnost kola je 20,9 kg, což není v porovnání s ostatními zastoupenými modely zase tak mnoho, nicméně rozdíly jsou v řádu jednoho, dvou kil. Nosnost elektrokola je 120 kg.

Design a vybavení

Po designové stránce je kolo, podobně jako ostatní zastoupené skládací modely pěkné. Velmi dobře působí hnědý odstín sedla a řídítek. Součástí jsou blatníky z polykarbonu, nosič, přední a zadní bateriové LED světlo, stojánek. Zvonek si budete muset přikoupit sami, ale tak je tomu u většiny elektrokol. Škoda jen, že řetěz není pod krytem, protože tak se vám může stát, že se od řetězu ušpiníte.

Závěrečné hodnocení

Cena se pohybuje od 19 400 Kč, nicméně doporučujeme si ji vždy ověřit, neboť se může měnit. Jedná se o nejlevnější variantu elektrokola zastoupenou v našem výběru, ale přitom parametry nijak nezaostává za ostatními dražšími elektrokoly z výběru. 

Datum:
Produkt: Leader Fox Cityzoom 2016
Hodnocení: 5