Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Leader Fox Tifton 2017

Obrázek elektrokola Leader fox Tifton 2017

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Specifika:
120 km dojezd

26 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokola značky Leader Fox jsou stejně jako elektrokola značky APACHE vyráběny českým výrobcem. Na kolo je nabízena záruka 24 měsíců, což je však úplný základ a mohla by být i delší. Takovou variantu nabízí právě zmíněný výrobce Apache, kde je záruka 5 let. Elektrokolo je poháněno motorem 8FUN 250W, který je stejný jako u obou modelů Apache. Nalézá se v zadním náboji kola. Najdeme zde výkonnější baterii Samsung/Sanyo 36V/13 Ah Li-Ion, která se nachází pod nosičem. Kapacita 13 Ah umožňuje dojezd až 120 km, což je největší dojezd v porovnání se všemi ostatními koly v našem výběru, které umožňují maximální dojezd kolem 80 km.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox Tifton 
2017

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

skládací

Velikost kol / ráfků

20"

Nosnost (kg)

100

Dojezd (km)

80-120

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung 36V/13
Ah Li-Ion

Převody

1x8

Hmotnost (kg)

21,9

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox Tifton 
2017

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

7

Zvonek

Ano

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Ovládání systému dopomoci se provádí přímo pomoci LCD displeje, který je umístěn na řídítkách a může nabídnout 7 úrovní asistence. Nechybí zde ani funkce WALK, kterou využijete při vedení kola do kopce. Dále potom displej ukazuje informace jako jsou aktuální, maximální a průměrná rychlost, ujeté kilometry, nebo stav baterie. Kolo je také vybaveno moderním diodovým spínačem pro zvýšení přesnosti při zapínání a vypínání motoru. Počet převodů je 8. Za připomenutí stojí i pláště proti defektu, který je vybaven proti defektní membránou, a celkově přispívá k delší životnosti.

Design a vybavení

Elektrokolo Leader Fox Tifton vypadá opravdu velice pěkně a komfortně. Design pěkně umocňují drobné barevné části, které na tmavém provedení pěkně vystupují. Podobně jako u jiných modelů skládacích kol i zde najdete nosič. Ve výbavě je přední LED světlo, blatníky, stojánek. Hmotnost kola je 21,9 kg, což je průměr v porovnání s ostatními elektrokoly výběru.

Naše hodnocení a závěr

Cena je oproti elektrokolům značky Apache vyšší. Leader Fox Tifton lze sehnat od 25 900 Kč. Dojezd kola je však nejvyšší v této kategorii elektrokol, což je jeden z klíčových faktorů, které byste měli při výběru elektrokola sledovat. Kolo bychom doporučili uživatelům, kteří zužitkují větší dojezd. V případě, že mezi ně nepatříte, pak pro vás budou možná vhodnější jiné elektrokola z našeho výběru, které je možné pořídit za nižší cenu spolu s velice podobnými ostatními parametry.

Datum:
Produkt: Leader Fox Tifton 2017
Hodnocení: 5