Recenze a porovnání Spirit JOY2 2018 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Spirit JOY2 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii skládacích elektrokol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Vysoký výkon
  • Jen 3 režimy asistence
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Spirit JOY2 2018 je skládací elektrokolo s dojezdem až 90 kilometrů. Na dlouhé výlety se tedy nehodí, ale pro běžné přesuny do školy, práce nebo na schůzky je dostačující. Motor je umístěný na zadním kole a jeho nominální výkon je 250 W, lze jej zvýšit až na 500 W. Baterie je umístěná na sedlové tyči a neomezuje tak stabilitu. Přední vidlice je odpružená, dokáže tak vyrovnat nerovnosti na trase. Kola mají průměr 20″. Rám je vyrobený z duralu, což je odolná slitina hliníku a dalších látek. Velikost si můžete vybrat 17″ nebo 19″ podle výšky vaší postavy. Brdy jsou klasické, tedy ráfkové v-brzdy. Nosnost bicyklu je 120 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Spirit

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20"

Výška rámu (palce)

17" a 19"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

60

Maximální dojezd (km)

90

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Rámová

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Ovládání pomocí tlačítkového panelu s LED diodami je jednoduché a přehledné. Nastavit na něm můžete walk režim nebo jeden ze tří režimů asistence. To je o dva méně, než je standard. Nastavovat rychlost lze také pomocí přehazovačky se 7 rychlostními stupni. Kolu nechybí ani další funkce vhodné zejména do města – tedy LED světla, nosič, blatníky a stojánek. Hmotnost 21,5 kilogramu je standardní a nebrání přenášení složeného kola. 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x7

Režimy asistence

3

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Spirit JOY2 2018 je skládací elektrokolo vhodné zejména na kratší tratě. Jeho maximální dojezd je totiž 90 km. Ovládání pomocí tlačítek a LED diod je jednoduché a zvládne jej každý. Motor je umístěný za zadním kolem a baterie na sedlové tyči. Není tedy nijak narušená stabilita. Plná výbava doplňkových funkcí, jako je nosič, světla, blatníky a stojánek, z něj dělají vhodný prostředek pro přesuny po městě. Složené se navíc vejde například do kufru auta či do kouta kanceláře. Pokud chcete pár tisícovek ušetřit a stačí vám kratší dojezd, prohlédněte si  Apache Tocho 2017

23 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Spirit JOY2 2018
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Spirit JOY2 2018

Spirit JOY2 2018

23 000 Kč Orientační cena