Menu

Recenze a srovnání France La Provance 2-3

Klady a zápory

  • Audio s mnoha možnostmi připojení
  • Světelná terapie
  • Nemá full spektrální topidla
28 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Do Infrasauny France La Provance 2-3 se najednou vlezou dvě až tři osoby. Tomu do jisté míry odpovídají i její rozměry. Svým tvarem hezky zapadne do rohu místnosti a díky tomu nezabere ani moc místa. I když se tedy jedná o trochu rozměrnější model, pořád se hezky vejde i do domu nebo bytu. Rovnoměrné rozložení jemného tepla zajistí devět karbonových infrazářičů. Infračervené panely najdete jak na všech stěnách kabiny, tak i na lavici a pod podlahou. Celou infrasaunu můžete snadno ovládat prostřednictvím digitálních panelů. Jeden je umístěný na venkovní straně a ten druhý uvnitř sauny. Saunu si tak lze pohodlně předehřát a poté už jen regulovat teplotu uvnitř. Nemusíte kvůli každé změně otevírat dveře a vycházet ven.

Vnějšek sauny i samotná kabina jsou vyrobeny ze dřeva kanadského jedlovce v tmavém provedení. Ten neobsahuje pryskyřici a nevydává žádnou vůni. Příkon 1980 W patří mezi nižší hodnoty a nejspíše budete muset déle čekat, než se sauna nahřeje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

France Sauna

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

9

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 980

Umístění ovládacího panelu

Vnější i vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

I když se tento model nemůže úplně chlubit nejvyšším výkonem, do jisté míry to vynahrazuje širokou nabídkou nejrůznějších funkcí a vybavení. Nechybí ji například zabudovaná ionizátor kyslíku, který čistí vzduch, ničí mikroorganismy a odstraňuje plísně. Z osvětlení je kabina vybavena například lampičkou na čtení a LED diodami se sedmi měnícími se barvami. Kromě saunování si tak můžete užít i světelnou terapii, která pomáhá při harmonizaci těla po psychické a emoční stránce. Z vybavení bohužel chybí opěrka zad, ale ne každý ji nutně musí postrádat. Milovníky hudby určitě potěší mnoho možností připojení na různé přístroje. S audiosystémem se lze spojit přes AUX kabel, USB i Bluetooth. Během saunování tak můžete pohodlně poslouchat například hudbu z vašeho mobilního telefonu.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

AUX, USB, MP3, Bluetooth

Rozměry a montáž

Zvláštností této sauny je její rohový tvar. Díky tomu můžete zaplnit nevyužitý kout. Zadní strana měří 120 centimetrů a kratší boční strana 57 centimetrů. Na výšku měří sauna 190 centimetrů a váží 120 kilogramů, což je poměrně málo na takto velkou kabinu.

Parametr Tento produkt
Šířka (cm)

120

Hloubka (cm)

57

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

120

Závěr

Infrasauna France La Provance 2-3 vás překvapí především nízkou pořizovací cenou. Určitě ji tak doporučujeme všem, kdo si chtějí například pořídit model se základním vybavením a dobrými parametry, ale nechtějí za něj utratit nehoráznou sumu. I když je sauna určená pro 2-3 osoby, doporučujeme ji raději těm, kdo se chtějí saunovat ve dvou s možností občasné návštěvy. Rozhodně ale nepočítejte s tím, že by se tam tři osoby mohly v klidu rozvalovat, její rozměry to jednoduše neumožňují. Co se týče topidel, sauna má sice slušnou výbavu karbonových infrazářičů, ale chybí jí full spektrální topidla. V této cenové kategorii je jednoduše téměř nenajdete. Pokud na nich trváte a přesto nechcete utratit několik desítek tisíc, doporučujeme  Belatrix Vista 3.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: France La Provance 2-3
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze France La Provance 2-3

France La Provance 2-3

28 000 Kč Orientační cena