Recenze a srovnání France Sauna Apollon 2/3

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii infrasaun pro 3 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Audio s mnoha možnostmi připojení

Světelná terapie

Zápory:

Nemá full spektrální topidla

27 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Infrasauna FRANCE SAUNA Apollon 2/3 je určena pro dvě až tři zároveň se saunující osoby. Je vybavena celkem devíti karbonovými zářiči, přičemž jeden je umístěn v podlaze. Díky tomu nebudete mít pocit chladu od chodidel. Všechny funkce a nastavení lze ovládat pomocí dvou panelů, vnějšího a vnitřního. Saunu tak můžete zapnout zvenku a po předehřátí obsluhovat saunu zevnitř. Samotná kabina je uvnitř a zvenku obložená dřevem hemlock, což je kanadský jedlovec, který neobsahuje pryskyřici a proto nijak nevoní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce France Sauna
Počet osob 3
Typ topidel  Karbonová
Celkový počet topidel 9
Podlahové topidlo  Ano
Příkon (W)  2 000
Umístění ovládacího panelu  Vnější i vnitřní
Materiál kabiny  Hemlock

Funkce a vybavení

Tento model značky France sauna je dobře vybavený funkcemi. Nechybí ionizátor, který napodobuje proces čištění vzduchu v přírodě, ani světelná terapie, která pomocí barev působí na psychiku. Dostatek světla pro čtení zajišťuje vnitřní osvětlení a čtecí lampa. Audio systém nabízí několik možností připojení. Díky funkci AUmůžete připojit mobilní telefon či jiné zařízení, flash disk či MP3 přehrávač připojíte pomocí USB. Naladit můžete také rádio na vlnách FM. Z námi hodnocených funkcí postrádá tento model je opěrka zad, tu ale nemá téměř žádná kabina na trhu. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Světelná terapie  Ano
Opěrka zad  Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Audio systém AUX, USB, FM, MP3

Rozměry a montáž

Zvláštností této sauny je její rohový tvar. Díky tomu můžete zaplnit nevyužitý kout. Zadní strana měří 120 centimetrů a kratší boční strana 57 centimetrů. Na výšku měří sauna 190 centimetrů a váží 120 kilogramů, což je poměrně málo na takto velkou kabinu. 

Parametr Tento produkt
Šířka (cm) 120
Hloubka (cm) 57
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 120

Závěr

Infrasauna FRANCE SAUNA Apollon 2/3 je vhodná pro všechny, kdo chtějí zaplnit nevyužitý kout. Pojme dvě až tři osoby. Je vybavena karbonovými zářiči, ionizátorem, světelnou terapií a variabilním audiosystémem. Výhodou je také ovládání pomocí dvou panelů. Nevýhodou je pouze absence full spektrálních topidel, ty se však v této cenové kategorii nevyskytují. Pokud na nich trváte a přesto nechcete utratit několik desítek tisíc, doporučujeme Belatrix Vista 3.