Recenze a porovnání France Sauna Luxe 1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání France Sauna Luxe 1

73,6 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Generátor ozónu
  • Vnitřní i vnější ovládací panel
  • Čtecí lampička

Zápory

  • Nemá full spektrální zářiče
  • Nižší příkon
  • Opěrku zad je potřeba dokoupit
30 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jednomístná infrakabina France Sauna Lux 1 je vybavena šesti karbonovými topidly. Z toho jedno je umístěné v podlaze a zaručuje rovnoměrné prohřátí bez pocitu chladu od nohou. Přednost karbonových topidel je v jejich efektivitě, nízké spotřebě a dlouhé životnosti, která dosahuje až 90 let. Nevýhodu je pomalejší nahřívání. Ovládat všechny funkce včetně teploty lze na dvou panelech. Jeden je umístěný zvenku vedle dveří a druhý uvnitř. Vše tedy můžete regulovat jak před zahájením saunování, tak v jeho průběhu. Cedrové dřevo, ze kterého je kabina vyrobena, obsahuje mnoho esenciálního oleje, který se uvolňuje a vydává tak příjemnou dřevitou vůni.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

France Sauna

Počet osob

1

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

6

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 415

Umístění ovládacího panelu

Vnější i vnitřní

Materiál kabiny

Cedr

Funkce a vybavení

Sauna Lux 1 je dobře vybavena. Nechybí ji ionizátor, který čistí vzduch a zajišťuje jeho svěžest, ani světelná terapie. Ta pomocí barev dokáže navodit pocit uvolnění, nebo naopak povzbudit vaši mysl. Oproti ostatním modelům na trhu je vybavena také generátorem ozónu, který čistí saunu a likviduje zárodky nemocí. Díky vnitřnímu osvětlení si můžete v sauně také pohodlně číst. Jestliže chcete při relaxaci poslouchat hudbu, či například audio knihy, jistě vám přijde vhod audio které umožňuje připojení pomocí AUX funkce a USB, zvládne přehrát soubory MP3 a umožňuje také ladění rádia na vlnách FM.   Pokud se nechcete opírat o rošty u zářičů, budete si muset opěrku zad dokoupit, protože není součástí základního vybavení.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

AUX, USB, FM, MP3

Rozměry a montáž

Rozměry této kabiny nejsou nijak neobvyklé. Díky malým rozměrům nezabere ani 1 metr čtvereční. Na šířku měří 89 centimetrů a do hloubky 94 centimetrů. Vysokých osobám by mohla výška 190 centimetrů komplikovat pohodlné postavení uvnitř kabiny. Sezení však nijak nepřekáží. Při plánování stěhování je dobré myslet také na hmotnost, která je v tomto případě 98 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Šířka (cm)

89

Hloubka (cm)

94

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

98

Závěr

Infrasauna France Sauna Lux 1 je určena pro jednu osobu. Její předností je bohatá výbava, ve které nechybí světelná terapie, ionizátor a variabilní audio. Všechny funkce lze ovládat prostřednictvím dvou panelů. Slabinou může být chybějící zádová opěrka, kterou však nemají téměř žádné produkty na trhu. O teplo se stará šest karbonových topidel. Pokud toužíte po kabině s full spektrálními zářiči, doporučujeme Belatrix Vista 1, která kombinuje karbonová a full spektrální topidla.

30 500 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: France Sauna Luxe 1 | Hodnocení: 73,6 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, která v naší redakci už několik let sbírá zkušenosti s výběrem a porovnáváním produktů. Věnuje se zejména domácím pomocníkům, ale také produktům pro zdraví. V případě infrasaun vám poradí, jaká topidla jsou ideální pro co nejlepší zdravotní účinky, a které prvky výbavy byste měli vyhledávat. Její jméno najdete také u srovnání měřičů krevního tlaku nebo čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze France Sauna Luxe 1

France Sauna Luxe 1

30 500 Kč Orientační cena