Menu

Recenze a srovnání France Soleil Blanc 1

82,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Infrasauny pro 1 osobu

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Ionizátor
  • Světelná terapie

Zápory

  • Ovládací panel pouze venku
  • Pouze 6 panelů
27 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

France Soleil Blanc 1 je infrasauna vhodná pro jednu osobu. Je vybavena šesti karbonovými zářiči, které rovnoměrně prohřívají tělo. Jeden z karbonových panelů je umístěný v podlaze, což zajišťuje dostatečné prohřátí i od nohou. Ovládací panel je poměrně netypicky umístěn na vnější straně kabiny. V průběhu saunování tak budete muset při každé změně nastavení otevřít dveře a saunu opustit.  Oblíbenější jsou ovládací panely umístěné uvnitř. Zvláštností modelu značky France je použitá barva – dřevo kanadského jedlovce je natřené na bílo. Kabina tak snadno zapadne do interiéru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

France Sauna

Počet osob

1

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

6

Počet fullspektrálních topidel

0

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 355

Umístění ovládacího panelu

Vnější

Materiál kabiny

Kanadský jedlovec

Funkce a vybavení

Vybavení infrasauny je poměrně bohaté. Největší výhodou je přítomnost ionizátoru a světelné terapie, zároveň se jedná o poměrně běžné prvky. Kromě čtení si můžete saunování krátit také poslechem hudby, audio knih nebo podcastů. Audiosystém umožnuje připojení prostřednictvím AUX konektoru, Bluetooth, nebo USB. Světelná terapie nabízí možnost přepínání barev osvětlení. Různé barvy mají odlišný vliv na psychiku, což můžete využít k relaxaci, povzbuzení či zklidnění.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

AUX, USB, MP3, Bluetooth

Rozměry a montáž

Rozměrově se jedná o klasickou infrasaunu pro jednoho. Na šířku i do hloubky měří kabina 90 cm, na výšku má 190 cm. Jedná se o poměrně standardní rozměry. Také hmotnost 98 kg není v této kategorii ničím výjimečným. Vadit by vám mohla při vynášení do patra a při montáži. Tu ale často nabízejí prodejci jako doplňkovou službu.

Parametr Tento produkt
Šířka (cm)

90

Hloubka (cm)

90

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

98

Závěr

Infrasauna France Soleil Blanc 1 je kabina určená pro jednoho člověka. Ohřívání zajišťují karbonové zářiče, kterých je celkem šest, z toho jeden v podlaze. Pro někoho může být nevýhodou umístění ovládání na vnější straně a chybějící opěrka zad. Výhodou je naopak audio systém s bohatou volbou připojení. Mnozí ocení také vybavení ionizátorem a barevnou světelnou terapií, která umocní zážitek ze saunování. Pokud ovšem hledáte infrasaunu s fullspektrálními zářiči, které mají lepší zdravotní účinky, doporučujeme recenzi modelu Belatrix Vista 1.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: France Soleil Blanc 1 | Hodnocení: 82,6 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze France Soleil Blanc 1

France Soleil Blanc 1

27 000 Kč Orientační cena