Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Goddess Korfu 2

12. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Goddess Korfu 2

Celkové hodnocení: 

2 / 5

Klady:

Slušný příkon, vybavení

Zápory:

Nemá podlahové topidlo, vysoká cena

30 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Infrasauna Goddess Korfu 2 má pět topidel, přičemž každé z nich je karbonové. O výhodách karbonových topidel píšeme v sekci Jak vybrat infrasaunu. Karbonové topidla byla zastoupena v našem testu z listopadu 2017 téměř u všech infrasaun, nejde tedy o nic výjimečného. Do horší poloviny se ale tato infrasauna dostala umístěním jednotlivých topidel, nemá totiž žádné podlahové topidlo, přičemž zhruba polovina infrasaun v testu podlahové topidlo má a považujeme to za plus. Příkon je běžných 1820 Wattů, tím nijak nevybočuje, průměrný příkon infrasaun v našem testu byl 1781 Wattů. Na infrasaunách jsme také hodnotili, jestli mají ovládací panel zevnitř, zvenku nebo z obou stran, jako například infrasauna HealthLand Deluxe 2002 CAR. Korfu 2 má ovládací panel pouze zevnitř, což je ta lepší varianta v případě, kdy má infrasauna ovládací panel jen z jedné strany.

Z hlediska vybavení se jedná o průměr – nabízí veškeré zásadní vybavení jako je audio, střešní ventilace nebo vnitřní osvětlení. Z nadstandardního vybavení neobsahuje nic. Za nadstandardní považujeme doplňky jako opěrka zad, poličky, věšáky a další vybavení, které jsme našli jen u několika infrasaun v testu.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

5

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ne

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1820

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Všech třináct infrasaun v testu mělo téměř totožné rozměry, mírně se lišila jen hmotnost. U této infrasauny nás velmi zaujala udávaná hmotnost 68 kg, protože se jedná až o podezřele nízkou hodnotu. Průměrná hmotnost infrasaun v testu totiž byla 134 kg. Bohužel jsme se nedostali k možnosti infrasaunu sami zvážit, pokud je pro vás tedy hmotnost důležitá z jakéhokoliv důvodu, doporučujeme před nákupem tuto informaci u obchodníka důkladně prověřit.

Z hlediska designu jde o povedenou infrasaunu, která je vyrobena z kanadského jedlovce. Výjimečná je v tom, že celé čelo je ze skla, včetně dveří. Rámy mezi dveřmi a bočními skly jsou minimalistické a proto přední panel působí opravdu vzdušným dojmem, uvnitř sauny si tedy budete připadat jakoby tam přední panel ani nebyl. Nevýhodou to může být v případě potřeby soukromí, sklo je totiž zcela průhledné, není nijak ztmavené, posoudit můžete ostatně sami z přiložených fotografií.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

125

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

105

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

68

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

V našem testu byla tato sauna podprůměrná. Je to způsobené výběrem třinácti nejlepších a nejprodávanějších na trhu, ale ve srovnání s nimi byla lepší než jediná a ta byla shodou okolností od stejné značky. Infrasauna Korfu 2 tedy skončila na předposledním místě s bodovým hodnocením 2 z 5, které však sdílí s dalšími 2 infrasaunami, které jsme ale z důvodu posouzení odborné redakce umístily výše než tuto infrasaunu. Korfu 2 moc v době testování nezaujala ani cenou, která se pohybovala kolem 30 tisíc korun, za které v našem testu najdete lépe hodnocené sauny, například HealthLand Deluxe 2002 CAR.

Datum:
Produkt: Goddess Korfu 2
Hodnocení: 2