Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Hanscraft Panamera

8. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Hanscraft Panamera

Celkové hodnocení: 

2,7 / 5

Klady:

Zpracování a design, turbo-keramická topidla

Zápory:

Cena, průměrné bodové výsledky

65 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Hanscraft Panamera stojí kolem 60 tisíc korun, je to tedy nejdražší infrasauna v našem testu z listopadu 2017 a to až 3x dražší než nejlevnější infrasauna Mountfield Grenada, která skončila jen o příčku níže.

Jako jediná v našem testu využívá turbo-keramických topidel, které má však pouze 3. Na vyhřátí to stačí dostatečně, výkon mají tyto topidla větší oproti běžným. Projeví se to ale na rozprostření záření a hned si toho lze všimnout na tom, že této infrasauny, jako jediné v našem testu, chybí topidlo podlahové, což považujeme za jedno z větších mínusů této sauny. Výkon je běžných 1800 W a ovládací panel je umístěn zevnitř. U infrasauny této cenové kategorie už bychom klidně čekali umístění panelu i z venku, vzhledem k tomu, že některé infrasauny, a to i v našem testu, ho na obou místech mají.

Vybavení má tato infrasauna skvělé. Chybí jí jen věšák na ručníky a polička na nápoje, což bývá velkou výjimkou a spíše se dokupuje. Infrasauna má ionizátor, vnitřní osvětlení a jako jediná v testu má přímo v základu opěrku zad. Z dalšího vybavení nechybí střešní ventilace ani audio.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Turbo-keramická

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

3

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ne

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1800

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ano

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Design je to, čím se oproti ostatním saunám v testu tato infrasauna liší nejvíce a dokáže tím ospravedlnit svoji cenu. Na první pohled jde o kvalitnější provedení než je běžné u infrasaun kolem dvaceti tisíc. Je to vidět i na použitých materiálech, jako je design dřevěného obložení infrasauny. Dveře jsou ze skla, škoda však je, že nejsou z nějakého kouřového nebo tmavšího skla, protože to považujeme za vhodnější pro účely saunování.

V našem testu se s přehledem jedná o nejtěžší infrasaunu – je to pravě díky dodatkovým materiálům. Její váha je 215 kilogramů a přitom průměr ostatních v testu je „jen“ 134 kg. V ostatních rozměrech se moc neliší oproti jiným infrasaunám pro dvě osoby.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

100

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

215

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

V našem testu se jedná o nejdražší infrasaunu, kterou jsme však z objektivního hlediska posoudili jen průměrně, cenu jsme přitom do hodnocení nepočítali. Skončila na osmém místě z třinácti s 2,7 body z 5.

Skvělá je sice, co se týče designu a kvality, ale jinak je srovnatelná s dalšími saunami a parametry je spíše průměrná. Vybavení má podobné jako nejlepší infrasauny v našem testu, které jsou dvakrát až třikrát levnější. Vyšší cenu zde platíte spíše za kvalitu provedení, turbo-keramické topidla a design. V tom infrasauna oproti všem v testu vystupuje a záleží pouze na vás, jestli je to pro vás důležité.

Rozhodně vás v saunování nemá čím zklamat a to, že vám bude dělat radost i její vzhled a provedení je jen lepší pro vás, akorát sáhnete hlouběji do peněženky. Pokud se díváte po levnějších alternativách, můžeme vřele doporučit vítěze testu HealthLand Deluxe 2002 CAR.

Datum:
Produkt: Hanscraft Panamera
Hodnocení: 2.7