Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Hanscraft Paris

10. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Hanscraft Paris

Celkové hodnocení: 

2 / 5

Klady:

Originální design

Zápory:

Nemá podlahové topidlo, podprůměrný počet topidel,

31 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Hanscraft Paris je „mladší sestra“ nejdražší infrasauny v našem testu z listopadu 2017 Hanscraft Panamera. Tato infrasauna nabízí 5 karbonových topidel, které jsou v infrasauně rovnoměrně umístěny. Bohužel zde není ani jedno z pěti topidel umístěno v podlaze nebo u podlahy, takže podlaha v této infrasauny vyhřátá moc nebude. Počtem topidel jde také o podprůměr, ale výkon 1820 Wattů je zase lehčí nadprůměr. Celkově by výkon při daném počtu topidel měl vystačovat pro rychlé vytopení infrasauny, nevýhoda je ale absence podlahového topidla a celkově lze nalézt v našem testu infrasauny, které nabízí lepší rozložení počtu topidel a výkonu. Další nevýhoda u této infrasauny je umístění ovládacího panelu. Panel je pouze z venku a to přináší nutnost opustit infrasaunu v případě potřeby změny teploty a dalších nastavení. V našem testu jde o další infrasaunu, která má panel zevnitř. Většina infrasaun ho má také vnitřní a například vítěz testu HealthLand Deluxe 2002 CAR ho má zvenku i zevnitř.

Z vybavení chybí spíše vybavení pro „pohodlnost“ jako opěrka zad, věšák na ručníky a polička na nápoje. Veškeré funkční vybavení infrasauna má. Funkčním vybavením zde myslíme ionizátor, střešní odvětrávání, audio a vnitřní osvětlení. Není zde tedy nic, co by vám chybělo na funkcích sauny, spíše se opěrka zad a další hodí pro větší pohodlnost uvnitř infrasauny. Mnohé takové doplňky lze však u některých saun dokupovat, to ale musíte ověřit u vašeho prodejce infrasauny ještě před nákupem, ať poté nejste překvapeni cenou nebo dostupností vámi vybraného vybavení.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

5

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ne

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1820

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Hmotnost infrasaun v našem testu byla průměrně 134 kilogramů, infrasauna Hanscraft Paris má hmotnost nadprůměrnou, váží 169 kg. Díly jsou však baleny jednotlivě, výnos do schodů tedy nebude problém. Doporučujeme ale dobře si rozmyslet, ve které místnosti a na jakém místě ji budete mít, ať nemusíte saunu přemisťovat již sestavenou. Rozměry hloubky, šířky i výšky jsou běžné a najdete je v přehledu parametrů pod touto recenzí.

Design infrasaun značky Hanscraft bývá originální a vkusný, a je tomu tak i u této sauny, kde najdete na obou stranách vedle dveří černé zdobení a infrasauna má také boční skleněné okno od podlahy až ke stropu. Prosklené jsou také dveře a celý design působí velmi elegantně. Sklo je obyčejné průhledné, nijak ztmavené sklo tedy infrasauna nemá.

Infrasaunu v současnosti prodává zhruba 40 prodejců, takže s výběrem nebude problém a můžete se orientovat také dle cen, které se u produktů v této cenové hladině liší i o několik tisíc. Vždy ale dbejte hlavně na to, aby šlo o důvěryhodný e-shop, ať už z důvodu dopravy, tak z důvodu případných reklamací. Za jistotu dobrého přístupu při reklamacích si stojí za to připlatit.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

105

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

169

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

V porovnání s dalšími 13 nejoblíbenějšími a nejprodávanějšími saunami nedopadla tato infrasauna moc dobře. V testu získala pouze 2 body z 5. Stejný bodový výsledek s ní sdílí další dvě infrasauny a to Constance od stejného výrobce a Goddess Korfu 2. Infrasaunu jsme nakonec umístili na 10. místo, tedy před dvě zmíněné infrasauny se stejným bodovým výsledkem a to hlavně díky zpracování a designu. Cena kolem 30 tisíc korun patří k vyšším, protože například vítězná infrasauna stojí kolem 25 tisíc a infrasauna s vítězstvím v poměru cena/výkon vás vyjde jen na částku zhruba 22 tisíc korun.

Datum:
Produkt: Hanscraft Paris
Hodnocení: 2