Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test HealthLand Deluxe 2002 CAR

1. místo - Vítěz testu

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny HealthLand Deluxe 2002 CAR

Celkové hodnocení: 

5 / 5

Klady:

Skvělá kombinace parametrů a vybavení

Zápory:

Absence doplňkové výbavy (věšák, polička)

27 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Infrasauna od společnosti HealthLand s označením Deluxe 2002 Car má jako většina infrasaun v našem testu z listopadu 2017 karbonová topidla. Těch má celkově osm, což je největší počet topidel, které infrasauny v době vzniku testu měly. Jedno z topidel je umístěné v podlaze, takže vyhřívání podlahy tato infrasauna má, což je velké plus. Celkem na trhu má podlahové topidlo ale zhruba jen polovina prodávaných infrasaun, takže pokud chcete mít vyhřívanou podlahu, určitě na to dejte při výběru pozor. Příkon 2050 W patřil k těm vyšším v testu a měl by být naprosto dostačující, jde o kombinaci příkonu topidel infrasauny 1650 W a 355 W podlahových topidel. 

​HealthLand Deluxe má většinu potřebného vybavení. Chybí jí pouze opěrka zad a věšák na ručníky, což nejsou důležité prvky a v našem testu měla například opěrku zad jen jedna infrasauna, a to ta nejdražší Hanscraft Panamera. Ionizátor tato infrasauna má a o jeho účincích zjistíte víc v části jak vybrat infrasaunu. V sauně je vnitřní osvětlení, takže například velmi oblíbené čtení knihy nebude problém. Jako jedna z mála má tato infrasauna uvnitř také poličku, kterou využijete právě buď na odložení knihy nebo například nápoje. Infrasauna má audio a cirkulaci vzduchu můžete regulovat i pomocí střešní ventilace, to však není nic výjimečného, v našem testu mělo střešní ventilaci i audio 12 infrasaun z 13. Ovládací panel u této infrasauny je vnitřní i venkovní. To je výhoda a v našem testu obojím umístěním ovládacího panelu oplývaly jen čtyři infrasauny z třinácti. Oceníte to například při předehřívání sauny, kdy nemusíte vůbec chodit dovnitř a naopak když už si užíváte procedury uvnitř, využijete vnitřní panel pro úpravu teploty, takže nemusíte chodit ven.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

8

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

2050

Průměrný příkon je 1781 W

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní i venkovní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ano

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Infrasauny obecně nebývají moc recenzované jinými uživateli tolik, jako například běžné spotřebiče. U této infrasauny ale nebyl problém najít kvalitní zkušenosti uživatelů, kteří ocenili používání infrasauny a jednoduchost stavby, ale někteří upozorňovali na horší kvalitu zpracování a spojů dřeva. Infrasauna je dostupná zhruba u padesáti prodejců na internetu a někteří mají možnost i osobního ozkoušení v showroomech, takže s nákupem byste neměli mít problém.

Rozměry a design

Rozměry patří k běžným a najdete je na konci této recenze v tabulce. Jediné co může stát za zmínku je vyšší hloubka 115 centimetrů, protože většina infrasaun má hloubku 100 nebo 105 centimetrů. Hmotnost je podprůměrných 128 kilogramů, průměrně totiž infrasauny v testu měly 134 kg. Infrasauna je z kanadského jedlovce, ostatně jako většina infrasaun na trhu. Výhody a specifikace tohoto druhu dřeva najdete opět v části Jak vybrat infrasaunu. Dveře jsou celé ze skla, což navodí příjemnou vzdušnou atmosféru uvnitř infrasauny. Sklo však není kouřové ani tmavé, takže je nutno počítat s nižším soukromím, pokud infrasaunu budete používat mezi dalšími lidmi.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

115

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

128

Průměrná hmotnost je 134 kg

Naše hodnocení a závěr

V našem testu skončila infrasauna Deluxe 2002 Car na prvním místě jako absolutní vítěz s bodovým výsledkem 5 z 5. Nejlépe si vedla ve funkčnosti, parametrech a v celkovém vybavení na tom byla shodně s druhým místem. Oproti infrasauně od stejnojmenné společnosti HealthLand Standard 2002 na druhém místě je však k dostání o několik tisíc dráž, přitom bodově jsou na tom velmi podobně. Pokud tedy budete vybírat mezi těmito dvěma, určitě neuděláte chybu a můžeme vám je doporučit.

Videopohled na HealthLand Deluxe 2002 CAR

Datum:
Produkt: HealthLand Deluxe 2002 CAR
Hodnocení: 5