Menu

Recenze a srovnání HealthLand DeLuxe 2002

Velmi dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Infrasauny pro 2 osoby

Klady

  • Dva ovládací panely
  • Ionizátor
  • Audio na SD a USB
  • Zářič v podlaze

Zápory

  • Chybí opěrka zad
  • LED terapie za příplatek
  • Jen karbonová topidla
  • Nelze otočit dveře
37 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna HealthLand DeLuxe 2002 je určena pro společné saunování dvou osob. Je vybavena osmi karbonovými topidly, z toho jedno je umístěno v podlaze a zajišťuje příjemné prohřívání od nohou. Materiál ze kterého je kabina vyrobena se nazývá hemlock, jedná se o dřevo kanadského jedlovce, které nevydává žádné aroma. Všechny funkce se ovládají pomocí panelu. V tomto případě jsou panely dva, jeden vnější a jeden vnitřní. Díky tomu můžete pohodlně kabinu zvenku zapnout, nechat předehřát a všechny funkce pak ovládat během saunování.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Výrobce

HealthLand

Počet osob

2

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

8

Počet fullspektrálních topidel

0

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 845

Umístění ovládacího panelu

Vnější i vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Výhodou této sauny je bohatá výbava. Nechybí ionizátor, který pomáhá pročišťovat vzduch a simuluje přírodní prostředí. Světelná terapie sice není součástí základní výbavy, je ale možné ji k sauně dokoupit. Jedná se o různě barevné diody, které můžete podle libosti nastavovat. Jednotlivé barvy mají různé účinky na psychiku. Základní vnitřní osvětlení ale v sauně najdete. Díky tomu si můžete při proceduře například číst. Jestliže ale raději posloucháte hudbu či audioknihy, jistě vás potěší bohatě vybavené audio. Kromě klasického FM a AM rádia dokáže přehrát soubory z USB a SD karty. Připojit se můžete také pomocí Bluetooth. Dostatečnou cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje střešní ventilace. Jediné, co sauně chybí, je opěrka zad. Tu však v základu nemá téměř žádná kabina.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

K dokoupení

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

MP3, AM, FM, USB, SD, Bluetooth

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Kabina má klasický obdélníkový tvar a bude se dobře umisťovat do jakéhokoliv prostoru. Její rozměry nejsou nijak velké. Na šířku měří 120 cm, na výšku 190 cm a do hloubky zabere 115 cm. Hmotnost 128 kg byste měli brát v potaz při stěhování a také umisťování do patra.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

120

Hloubka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

128

Závěr

Dvoumístná infrasauna HealthLand DeLuxe 2002 se pyšní bohatou výbavou. Má ionizátor, kvalitní audio a možnost dokoupení světelné terapie. Prohřívání zajišťuje osm karbonových zářičů, samozřejmostí je topidlo v podlaze. Díky tomu je zajištěn tepelný komfort ze všech stran. Zajímavé je ovládání pomocí dvou panelů, jeden je umístěný zvenku a druhý uvnitř kabiny. Rozměrově se jedná o klasickou infrasaunu. Nevýhodou je pevné umístění dveří.

Jestliže hledáte model, který má kromě karbonových také full spektrální zářiče, doporučujeme vám přečtení recenzi modelu Belatrix Vista 2.

37 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: HealthLand DeLuxe 2002 | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze HealthLand DeLuxe 2002

HealthLand DeLuxe 2002

37 000 Kč Orientační cena