Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test HealthLand Deluxe 2200 CAR

6. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny HealthLand Deluxe 2200 CAR

Celkové hodnocení: 

4 / 5

Klady:

Dobrá kombinace příkonu a počtu topidel

Zápory:

Nemá ovládací panel zvenku i zevnitř

27 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Infrasauna značky Healthland Deluxe 2200 CAR má podobné označení jako vítěz našeho testu HealthLand Deluxe 2002 CAR. Oproti ní však má „jen“ 7 karbonových topidel. I to je však nadprůměrná hodnota, infrasauny v našem testu z listopadu 2017 měly průměrně 6 topidel. Jedno z topidel je zde umístěno v podlaze, takže prkna z kanadského jedlovce u nohou budou příjemně vyhřátá. Příkon 1650 Wattů se řadí k těm nižším, průměrně měly infrasauny v našem testu totiž příkon 1791 Wattů.

Vybavení je zde identické jako u zmíněného vítěze testu. Ionizátor je standardem, stejně tak audio a střešní ventilace, to je vybavení, které dnes najdete skoro u každé infrasauny a které je v podstatě nejdůležitější. Z těch méně obvyklých a také méně důležitých stojí za zmínku například polička na nápoje, která je součástí této infrasauny. Sauna je uvnitř osvětlená, opěrku zad ani věšák na ručníky však uvnitř ani přes to, že je vnitřek osvětlený, nenajdete. Ovládací panel infrasauny je umístěn uvnitř, takže případná změna teploty nebude problém ani během saunování. U ovládacího panelu je však dobré zmínit, že některé infrasauny mají ovládání vnitřní i venkovní, což tato infrasauna nemá. Obojí ovládání najdete ale například u infrasaun Deluxe 2002 CAR a Standard 2002 na prvním a druhém místě.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

7

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1650

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ano

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Hodnocení uživatelů a dostupnost

Uživatelů, kteří se podělili o hodnocení moc není. Ale když už se nějací našli, tak jí dávali dobré hodnocení, kolem 80%. Oceňovali dobrý poměr cena/výkon, ale někteří se setkali s horším zpracováním a sem tam museli údajně dřevo sami místy jemně obrousit, aby na něm nebyly třísky. Kvalita zpracování bývá ale v daných cenových hladinách pro běžné spotřebitele, kdy se dřevo na infrasauny vyrábí sériově a za co nejnižší náklady, obecně nižší. Dostupnost je na českém trhu dobrá – infrasaunu můžete vybírat z více než 50 nabídek různých prodejců.

Rozměry a design

Deluxe 2200 CAR má oproti ostatním v testu poměrně nízkou hmotnost – se 110 kilogramy je o 24 kilogramů lehčí než je průměr třinácti infrasaun v testu. Ostatní rozměry jsou běžné a najdete je buď na začátku celého testu v tabulce rozměrů nebo pod touto recenzí.

Design má tato infrasauna povedený a rohovým řešením skla, kterým jsou tvořeny dveře a „okno“ na boku sauny, dodávají sauně vzdušný a moderní vzhled. Kanadský jedlovec je zde ve světlém provedení a vypadá výborně. Škoda je, že sklo není tmavé, ale to už je spíše drobnost.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

115

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

110

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

V našem testu skončila tato infrasauna Deluxe 2200 CAR na šestém místě z třinácti s bodovým hodnocením 4 z 5. Hodnocení vybavení dopadlo velmi dobře, o něco hůř dopadla v hodnocení parametrů. V dané cenové hladině kolem 27 000 korun doporučujeme podívat se spíše po infrasaunách na prvním až pátém místě, přičemž první a druhé místo obsadily infrasauny stejné značky.

Datum:
Produkt: HealthLand Deluxe 2200 CAR
Hodnocení: 4