Menu

Recenze a srovnání HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Infrasauny pro 3 osoby

Klady

  • Audio s mnoha možnostmi
  • Podlahové topidlo
  • Ionizátor ve výbavě
  • Lehká vzhledem ke kapacitě

Zápory

  • Karbonová topidla
  • Chybí český návod
  • Bez barevných diod
46 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT je infrasauna určená až pro 3 současně se saunující osoby. Jako tepelný zdroj jsou v této sauně použity karbonové zářiče. Celkem jich v sauně najdete 8 a to včetně podlahového topila. Právě díky podlahovému zářiči je zabezpečen tepelný komfort i od nohou, celé tělo je tak prohříváno rovnoměrně. Full spektrální topidla nemá tato sauna žádná.

Teplota, osvětlení a další funkce se ovládají pomocí panelu, který je umístěný ve vnitřním prostoru kabiny. Veškeré funkce tak můžete nastavovat v průběhu procedury bez nutnosti saunu opouštět. Samotná kabina je vyrobena ze dřeva zvaného hemlock, což je kanadský jedlovec, který nevydává žádné aroma. Jedná se o nejběžnější dřevinu využívanou k výrobě infrasaun.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

HealthLand

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

8

Počet fullspektrálních topidel

0

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 250

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Model značky HealthLand je poměrně slušně vybaven funkcemi. Samozřejmostí je ionizátor, který pročišťuje podobným způsobem, jak je tomu v přírodě. Vzduch je díky tomu čerstvější a čistší. Co však této infrasauně v základní výbavě chybí, je světelná terapie. Ta prostřednictvím různě barevných diod dokáže ovlivňovat lidskou psychiku a tím podporovat relaxaci, nebo naopak povzbuzovat.

Pokud je pro vás tento prvek důležitý, můžete si jej přikoupit. I když v kabině nejsou barevné diody, nemusíte se bát, že by v ní byla tma. Vnitřní osvětlení je standardním prvkem všech infrasaun. Během procedury si tedy můžete číst. Pokud upřednostňujete poslech hudby nebo audioknih, potěší vás audiosystém s širokou škálou možností přehrávání. Naladit můžete rádio na FM a AM vlnách, poslouchat MP3 skladby z USB zařízení nebo z SD karty.

Rovnoměrné proudění vzduchu zajišťuje střešní ventilace. Stejně jako většina modelů není ani tato sauna opatřena opěrkou zad, můžete si ji ale jednoduše dokoupit.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

K dokoupení

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

MP3, AM, FM, USB, SD, Bluetooth

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Tato infrasauna má klasický obdélníkový tvar, lze ji tedy pohodlně umístit téměř kamkoliv. Je široká 150  cm a do hloubky měří 110 cm. Její výška je standardních 190 cm. Při dopravě a montáži počítejte s hmotností 125 kg, což je u kabiny těchto rozměrů nízká hodnota.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

150

Hloubka (cm)

110

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

125

Závěr

V kategorii infrasaun pro 3 osoby HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT patří mezi cenově dostupné produkty. Ohřev zajišťuje 8 karbonových topidel, přičemž jedno z nich je umístěno v podlaze. Kabina je vyrobena z hemlocku a neuvolňuje žádné aroma. Výbava této infrasauny je slušná. Výhodou je ionizátor, polička na nápoj a audiosystém. Ten nabízí několik možností připojení a poslechu.

Jedinou slabinou výbavy je chybějící opěrka zad a světelná terapie. Tu je ale možné dodat jako volitelné příslušenství. Jestliže hledáte infrasaunu pro 3 osoby, ale chcete i full spektrální zářiče, mohla by vás zaujmout recenze Marimex Elegant 3002 XXL.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

HealthLand DeLuxe 3300 CAR-BT

46 000 Kč Orientační cena