Recenze a porovnání Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

79,6 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Infrasauny pro 3 osoby

Klady a zápory

Klady

  • Světelná terapie
  • Ionizátor

Zápory

  • Nemá full spektrální topidla
  • Chybí opěrka zad
46 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 poskytuje dostatek prostoru pro saunování až tří osob najednou. Kabina je vyrobená ze dřeva hemlocku, které neobsahuje pryskyřici, a neuvolňuje tak žádnou vůni. V kabině je umístěno celkem 10 karbonových topidel, včetně podlahového panelu. Ten zajišťuje ohřívání i od nohou, aby bylo tělo prohříváno rovnoměrně. Fullspektrální zářiče bohužel tato infrasauna nemá. Veškeré ovládaní je umístěno uvnitř sauny, v průběhu procedury tak nebudete muset kabinu opouštět. Díky vysokému příkonu 2 750 W nebudete muset na zahřátí čekat dlouho.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

10

Počet fullspektrálních topidel

0

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 750

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Výbava infrasauny Marimex je poměrně slušná. Velkým přínosem je ionizátor, který pomáhá s pročišťováním vzduchu. K relaxaci dopomáhá také světelná terapie, která umožňuje nastavovat barevná světla podle nálady. Posvítit si ale můžete také klasickým osvětlením. Můžete si tak v sauně například přečíst knihu nebo oblíbený časopis. Pokud byste raději poslouchali hudbu, audioknihu nebo podcasty, lze využít audio systém s FM příjmem a přehráváním MP3 souborů. Přísun čerstvého vzduchu a jeho cirkulaci zajišťuje střešní ventilace. Co však této sauně chybí, je opěrka zad, polička na nápoje a věšák na ručník či župan. Příslušenství je ale možné pokoupit.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Půdorys infrasauny je klasický obdélníkový. Rozměry jsou vzhledem ke kapacitě sauny obvyklé, konkrétní hodnoty si můžete prohlédnout v následující tabulce. Nevýhodou pro některé uživatele může být nemožnost otočit otvírání dveří. To je ale u infrasaun poměrně běžné.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

153

Hloubka (cm)

114,5

Výška (cm)

194

Hmotnost (kg)

189

Závěr

Infrasauna Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 je vhodná na saunování až tří osob. Je vybavena deseti karbonovými zářiči umístěnými na stěnách i v podlaze. Výbava funkcemi je poměrně bohatá, nechybí ionizátor ani světelná terapie. Obejít se ale budete muset bez opěrky zad, věšáku a odkládací poličky. Nevýhodou je také absence fullspektrálních zářičů, které mají lepší zdravotní účinky.

Pokud by pro vás právě tyto zářiče byly důležitým prvkem, mohla by vás zaujmout sauna Belatrix Vista 3.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Marimex Elegant 3001 XXL 11105629 | Hodnocení: 79,6 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, která v naší redakci už několik let sbírá zkušenosti s výběrem a porovnáváním produktů. Věnuje se zejména domácím pomocníkům, ale také produktům pro zdraví. V případě infrasaun vám poradí, jaká topidla jsou ideální pro co nejlepší zdravotní účinky, a které prvky výbavy byste měli vyhledávat. Její jméno najdete také u srovnání měřičů krevního tlaku nebo čističek vzduchu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

Marimex Elegant 3001 XXL 11105629

46 000 Kč Orientační cena