Menu

Recenze a srovnání Marimex Elegant 3002 XXL

Již se neprodává Při nákupu v kategorii infrasaun pro 3 osoby

Datum doporučení: Únor 2019

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Chybí opěrka zad
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Marimex Elegant 3002 XXL je infrasauna s kapacitou až 3 osoby. Najdete v ní celkem 9 zářičů, z toho 3 jsou karbonové a 3 jsou full spektrální. Jejich záření proniká hlouběji do podkoží a přináší ještě lepší zdravotní účinky. Topidla umístěná v podlaze u oblasti lýtek zajišťují také dostatečné prohřátí dolních končetin, které bývají náchylnější na prochladnutí. Teplotu, osvětlení a další funkce se ovládají pomocí panelu, který je umístěný ve vnitřní částí sauny. Při proceduře tedy nemusíte kabinu opouštět, abyste například změnili osvětlení. Kabina samotná je vyrobená ze dřeva kanadského jedlovce, který se nazývá hemlock. Jeho zvláštností je, že nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Belatrix
Počet osob 3
Typ topidel Karbonová + fullspektrální
Celkový počet topidel 9
Počet fullspektrálních topidel 6
Podlahové topidlo Ano
Příkon (W) 2 680
Umístění ovládacího panelu Vnitřní
Materiál kabiny Hemlock

Funkce a vybavení

Předností infrafauny značky Marimex je výbava. Chybí jí pouze opěrka zad, tu ale neměla téměř žádná sauna na trhu. Ionizátor naopak úplnou samozřejmostí není. Pomáhá čistit vzduch pomocí iontů, napodobuje tak proces čištění v přírodě. Další užitečnou funkcí je světelná terapie, která umožňuje nastavení barvy a intenzity osvětlení. Může tak s její pomocí povzbudit, nebo naopak uklidnit a zrelaxovat, uživatele sauny. Pokud dáváte při odpočinku přednost četbě, potěší vás dostatečně osvětlení. Pro vyznavače hudby nebo mluveného slova je připravena možnost naladit rádio nebo přehrávat soubory mp3 z USB zařízení. Proudění vzduchu lze ovlivňovat střešní ventilací, kterou najdete u všech infasaun.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Světelná terapie Ano
Opěrka zad Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Audio systém FM, MP3
Střešní ventilace Ano

Rozměry a montáž

Rozměry kabiny odpovídají její kapacitě. Je široká 150 cm, hluboká 110 cm a vysoká 190 cm. Tato výška by měla být dostatečná i pro vyšší osoby. Při transportu a montáži počítejte s hmotností 184 kg, což je poměrně dost. Nevýhodou jsou napevno umístěné dveře, směr jejich otevírání nelze zaměnit.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří Ne
Šířka (cm) 150
Hloubka (cm) 110
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 184

Závěr

Infrasauna Marimex Elegant 3002 XXL bude vyhovovat i náročnějším uživatelům. Je vybavena karbonovými a full spektrálními zářiči. Silnou stránkou této kabiny se výbava, která kromě ionizátoru a rádia zahrnuje také světelnou terapii. Nevýhodou je chybějící opěrka zad. Při montáži se budete muset spokojit s pevným otvíráním dveří, není možné je otočit. Pokud preferujete full spektrální zářiče a nevadí vám investovat, doporučujeme Sapho ProWell 3215 R, kde právě full spektrální zářiče převažují.

34 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Marimex Elegant 3002 XXL

Marimex Elegant 3002 XXL

34 000 Kč Orientační cena