Menu

Recenze a srovnání Marimex Elegant 3002 XXL

Klady a zápory

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Chybí opěrka zad
34 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Marimex Elegant 3002 XXL je infrasauna s kapacitou až 3 osoby. Najdete v ní celkem 9 zářičů, z toho 3 jsou karbonové a 3 jsou full spektrální. Jejich záření proniká hlouběji do podkoží a přináší ještě lepší zdravotní účinky. Topidla umístěná v podlaze u oblasti lýtek zajišťují také dostatečné prohřátí dolních končetin, které bývají náchylnější na prochladnutí. Teplotu, osvětlení a další funkce se ovládají pomocí panelu, který je umístěný ve vnitřní částí sauny. Při proceduře tedy nemusíte kabinu opouštět, abyste například změnili osvětlení. Kabina samotná je vyrobená ze dřeva kanadského jedlovce, který se nazývá hemlock. Jeho zvláštností je, že nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Belatrix

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

9

Počet fullspektrálních topidel

6

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 680

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Předností infrafauny značky Marimex je výbava. Chybí jí pouze opěrka zad, tu ale neměla téměř žádná sauna na trhu. Ionizátor naopak úplnou samozřejmostí není. Pomáhá čistit vzduch pomocí iontů, napodobuje tak proces čištění v přírodě. Další užitečnou funkcí je světelná terapie, která umožňuje nastavení barvy a intenzity osvětlení. Může tak s její pomocí povzbudit, nebo naopak uklidnit a zrelaxovat, uživatele sauny. Pokud dáváte při odpočinku přednost četbě, potěší vás dostatečně osvětlení. Pro vyznavače hudby nebo mluveného slova je připravena možnost naladit rádio nebo přehrávat soubory mp3 z USB zařízení. Proudění vzduchu lze ovlivňovat střešní ventilací, kterou najdete u všech infasaun.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry kabiny odpovídají její kapacitě. Je široká 150 cm, hluboká 110 cm a vysoká 190 cm. Tato výška by měla být dostatečná i pro vyšší osoby. Při transportu a montáži počítejte s hmotností 184 kg, což je poměrně dost. Nevýhodou jsou napevno umístěné dveře, směr jejich otevírání nelze zaměnit.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

150

Hloubka (cm)

110

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

184

Závěr

Infrasauna Marimex Elegant 3002 XXL bude vyhovovat i náročnějším uživatelům. Je vybavena karbonovými a full spektrálními zářiči. Silnou stránkou této kabiny se výbava, která kromě ionizátoru a rádia zahrnuje také světelnou terapii. Nevýhodou je chybějící opěrka zad. Při montáži se budete muset spokojit s pevným otvíráním dveří, není možné je otočit. Pokud preferujete full spektrální zářiče a nevadí vám investovat, doporučujeme Sapho ProWell 3215 R, kde právě full spektrální zářiče převažují.

34 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Marimex Elegant 3002 XXL
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex Elegant 3002 XXL

Marimex Elegant 3002 XXL

34 000 Kč Orientační cena