Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Marimex Popular 3001 L

5. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Marimex Popular 3001 L

Celkové hodnocení: 

4 / 5

Klady:

Největší počet topidel v testu

Zápory:

Žádné z doplňkového vybavení, vysoká spotřeba

24 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Popular 3001 L je infrasauna s 8 topidly, což je největší počet topidel které měly sauny v době vzniku testu (listopad 2017). Topidla jsou karbonová a jedno je podlahové, které se postará o to, aby podlaha byla příjemně teplá a teplo bylo lépe rozprostřené. Infrasauna má nejvyšší příkon v našem testu, 2150 Wattů je v kombinaci s osmi topidly poměrně hodně a bude to mít vliv na spotřebu. Průměrný výkon třinácti infrasaun v našem testu byl pro porovnání 1781 Wattů. Ovládací panel najdete jen zevnitř, což není špatné, ale v testu máme i infrasauny, které můžete ovládat zevnitř i z venku. Nad nákupem je nutné se zamyslet jen když je ovládání pouze z venku, tam už to může při používání vadit, ale to není tento případ.

Jako všechny infrasauny v testu má i Popular 3001 ionizátor, vnitřní osvětlení a audio. Má také střešní ventilaci. Z ne příliš běžných doplňků nemá žádný - nenajdete v ní věšák na ručníky, poličku na nápoje ani opěrku zad. Některé vybavení je možné dokoupit, o tom se ale raději pro jistotu vždy informujte u svého prodejce, ať nejste zklamaní z ceny nebo dostupnosti vybavení až poté, co budete saunu nějakou dobu používat.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

8

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

2150

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Zajímavostí je u této infrasauny i osvětlení zvenku, které ale nepovažujeme za moc důležité. Jinak se jedná designově o zcela běžnou infrasaunu s prosklenými dveřmi, ty nejsou nijak ztmavené, takže skrze ně jde zcela vidět – to vám zpříjemní pobyt pocitem vzdušnosti. Tmavé sklo by však přineslo zase lepší pocit soukromí. Z rozměrů stojí za to zde zmínit hloubku, která je 105 cm (některé mají i 120 cm, některé ale jen 90). S rozměry je nutno před pořízením počítat a prostor dobře promyslet. Celé rozměry najdete v tabulce na začátku celého testu nebo pod touto recenzí. Hmotnost této infrasauny je 155 kilogramů, což je mírně nadprůměrná hodnota.

Dostupnost je u této infrasauny v době testování problém. Má spojitost se značkou Marimex, kdy některé infrasauny najdete jen u jediného autorizovaného prodejce a tato je jeden z těchto příkladů. Nemáme tuto situaci rádi, protože není možnost porovnat ceny mezi více prodejci a někteří toho mohou využívat nadsazováním cen.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

105

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

155

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

Marimex Popular 3001 L skončila na pátém místě z třinácti testovaných infrasaun. Do první pětky se dostala hlavně díky skvělým parametrům, z hlediska vybavení jde o průměr a pozor je nutno dát na možnou vyšší spotřebu díky kombinaci vysokého výkonu a velkého množství topidel. Oceníte to ale při nahřívání, které bude velmi rychlé. Vadou na kráse je jen malý počet prodejců, kteří tuto saunu v době testování nabízeli. Od stejnojmenné značky skončila s lepším hodnocením sauna Trendy 2001 L, kterou také najdete u mnohem vyššího počtu prodejců a cenově vychází stejně – kolem 24 tisíc korun.

Datum:
Produkt: Marimex Popular 3001 L
Hodnocení: 4