Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Marimex Smart 1001 L

7. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Marimex Smart 1001 L

Celkové hodnocení: 

3,4 / 5

Klady:

Podlahové topidlo

Zápory:

Průměrný počet topidel, málo vybavení

24 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Infrasauna Marimex Smart 1001 L má 6 karbonových topidel, což byla v doě vzniku testu (listopad 2017) průměrná hodnota a typ topidel (karbonová) využívá stejný jako většina infrasaun. Málokterá infrasauna má topidla keramická a v našem testu z třinácti infrasaun využívá keramických topidel jen jedna a jedna má kombinaci karbonových i keramických. Je to z důvodu vyšší oblíbenosti karbonových topidel u uživatelů, více o nich zjistíte zde. Podlahové topidlo u této infrasauny najdete, celkově v našem testu ho měla většina infrasaun. Příkon 1575 W patří k nižším, průměrně v testu infrasauny měly příkon 1781 W. Mírně nižší výkon není ale nic co by mělo vadit běžnému uživateli, maximálně se může infrasauna nahřívat na požadovanou teplotu o minutu až dvě déle oproti infrasaunám které mají třeba 8 topidel a vyšší výkon jako například vítěz testu HealthLand Deluxe 2002 CAR.

Ovládání je u této infrasauny pouze zevnitř, což nepovažujeme za nikterak špatné, horší by bylo, kdyby bylo jen zvenku. A nejlepší je, když má infrasauna ovládání zvenku i zevnitř, ale to nebývá tak časté – v našem testu mají možnost obojího ovládání 4 infrasauny, které to jsou najdete v přehledu vybavení na hlavní straně testu.

Co se vybavení týče, najdete v našem testu lepší infrasauny. Této infrasauně jako jediné z celého testu chybí dnes už běžný ionizátor. Dále nemá ne až tak důležité doplňky, jako opěrku zad, věšák na ručník a poličku na nápoje. Konečně se dostáváme k tomu, co tato infrasauna má. Uvnitř využijete vnitřního osvětlení infrasauny, má také audio a střešní ventilaci.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

6

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1575

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Kouřové sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ne

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ne

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Design této infrasauny není jen dřevěný obdelník jak bývá zvykem, jedná se o jednu z infrasaun která využívá proskleného bočního okna, které dodává pocit vzdušnosti i luxusního vzhledu. Skleněné jsou i dveře a sklo je kouřové, takže uvnitř sauny budete mít větší pocit soukromí než je tomu u běžného čirého skla. Z rozměrů nás zaujala nízká hloubka 89 centimetrů, průměrná je totiž kolem 107 centimetrů a některé infrasauny mají hloubku až 120 centimetrů. Nedostali jsme se k přeměření této infrasauny, doporučujeme vám tedy raději informaci zkontrolovat u výrobce v případě, že vám na hloubce záleží. Hmotnost je u této infrasauny mírně pod průměrem, infrasauna totiž váží 119 kilogramů, přičemž nejtěžší v našem testu vážila přes 200 kilogramů. Dostupná je zhruba u deseti prodejců na internetu, takže s nákupem by neměl být problém.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

118

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

89

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

180

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

119

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

Infrasauna Marimex Smart 1001 L v našem testu skončila na 7. místě z 13. Bodově to znamená 3,4 bodů z 5. Patří tedy k průměrným infrasaunám, alespoň co se našeho testu a porovnání s dalšími třinácti týče. Body ztratila na vybavení, ale ani v parametrech nekonkuruje vítězi testu HealthLand Deluxe. Jediné, čím konkuruje, je cena, na druhou stranu s cenou kolem 24 tisíc Kč seženete i v našem testu lépe ohodnocené infrasauny, například vítěz cena/výkon na druhém místě.

Datum:
Produkt: Marimex Smart 1001 L
Hodnocení: 3.4