Recenze a srovnání Marimex Smart 1001 M 11105628

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii infrasaun pro 1 osobu

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Sedm karbonových zářičů

Vnitřní ovládací panel

Zápory:

Nemá ionizátor

Nemá audio

16 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Smart 1001M je určena pro jednu osobu a je vybavena sedmi karbonovými zářiči. Ty se starají o rovnoměrné prohřívání a to i zespodu, protože jeden z nich je umístěný také v podlaze. Karbonové zářiče se sice pomalu nahřívají, ale jsou úsporné a efektivní. Teplotu a další funkce lze ovládat pomocí panelu, který je umístěný uvnitř sauny. Díky tomu můžete vše regulovat i během procedury a nemusíte opouštět vyhřátou kabinu. Ta je vyrobena z kanadského jedlovce zvaného též hemlock, který neobsahuje pryskyřici a nevydává tak žádné aroma. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Marimex
Počet osob 1
Typ topidel  Karbonová
Celkový počet topidel 7
Podlahové topidlo  Ano
Příkon (W)  1 440
Umístění ovládacího panelu  Vnitřní
Materiál kabiny  Hemlock

Funkce a vybavení

Výbava není silnou stránkou sauny Merimex. Nemá ionizátor ani světelnou terapii, tyto funkce jsou přitom běžnou součástí většiny infrakabin stejně jakou audio systém. Ten v téhle sauně také chybí, hudbu si tedy budete muset pustit v místnosti, kde sauna stojí. Pokud však před hudbou dáváte přdnost čtení knih a časopisů, bude vám stačit čtecí lampa, kterou sauna má. Stejně jako u ostatních modelů chybí opěrka zad. Lze se však opírat o rošty, které kryjí panely. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, opěrku lze zakoupit spolu s dalším příslušenstvím. Ve střeše kabiny je umístěna ventilace, která umožňuje cirkulaci čerstvého vzduchu. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ne
Světelná terapie  Ne
Opěrka zad  Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Audio systém Ne
Střešní ventilace  Ano

Rozměry a montáž

Rozměrově se jedná o klasickou jednomístnou saunu, která zabírá velice málo místa. Na šířku má 97 cm, do hloubky měří 89 cm. Stačí vám na ni tedy méně než metr čtvereční volného prostoru. Je však netradičně nízká, na výšku měří jen 183 cm. Vyšší člověk tak bude mít problém se v ní narovnat. Na samotnou proceduru, která probíhá v sedě, však nemá tato výška žádný vliv. Při stěhování počítejte s hmotností 95 kg. Otvírání dveří je pevné a nelze zaměnit. Není tedy možné saunu přizpůsobit vašemu prostoru. 

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří  Ne
Šířka (cm) 97
Hloubka (cm) 89
Výška (cm) 183
Hmotnost (kg) 95

Závěr

Marimex Smart 1001 M je infrasauna vhodná zejména pro méně náročné uživatele. Její největší nevýhodou je slabá výbava funkcí. Chybí ji běžný audiosystém i ionizátor. Je však vybavena sedmi karbonovými topidly, z toho jedno se nachází v podlaze. Ovládání je možné pomocí panelu umístěného uvnitř. Pokud toužíte po sauně s lepší výbavou, doporučujeme France Sauna Luxe 1.

Další recenze

Kompletní porovnání