Menu

Recenze a srovnání Marimex Smart 1001 M 11105628

74,2 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Infrasauny pro 1 osobu

Klady

  • Sedm karbonových zářičů
  • Vnitřní ovládací panel

Zápory

  • Nemá ionizátor
  • Nemá audio
26 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Smart 1001M je určena pro jednu osobu a je vybavena sedmi karbonovými zářiči. Ty se starají o rovnoměrné prohřívání, a to i zespodu, protože jeden z nich je umístěný také v podlaze. Karbonové zářiče se sice pomalu nahřívají, ale jsou úsporné a efektivní. Teplotu a další funkce lze ovládat pomocí panelu, který je umístěný uvnitř sauny. Díky tomu můžete vše regulovat i během procedury a nemusíte opouštět vyhřátou kabinu. Ta je vyrobena z kanadského jedlovce zvaného též hemlock, který neobsahuje pryskyřici, a tak nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Počet osob

1

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

7

Počet fullspektrálních topidel

0

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

1 440

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Výbava není silnou stránkou sauny Merimex. Nemá ionizátor ani světelnou terapii, tyto funkce jsou přitom běžnou součástí většiny infrakabin stejně jakou audio systém. Ten v téhle sauně také chybí, hudbu si tedy budete muset pustit v místnosti, kde sauna stojí. Pokud však před hudbou dáváte přednost čtení knih a časopisů, bude vám stačit čtecí lampa, kterou sauna má. Stejně jako u ostatních modelů chybí opěrka zad. Lze se však opírat o rošty, které kryjí panely. Pokud vám tato možnost nevyhovuje, opěrku lze zakoupit spolu s dalším příslušenstvím. Ve střeše kabiny je umístěna ventilace, která umožňuje cirkulaci čerstvého vzduchu.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Světelná terapie

Ne

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

Ne

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměrově se jedná o klasickou jednomístnou saunu, která zabírá velice málo místa. Na šířku má 97 cm, do hloubky měří 89 cm. Stačí vám na ni tedy méně než metr čtvereční volného prostoru. Je však netradičně nízká, na výšku měří jen 183 cm. Vyšší člověk tak bude mít problém se v ní narovnat. Na samotnou proceduru, která probíhá v sedě, však nemá tato výška žádný vliv. Při stěhování počítejte s hmotností 95 kg. Otvírání dveří je pevné a nelze zaměnit. Není tedy možné saunu přizpůsobit vašemu prostoru.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

97

Hloubka (cm)

89

Výška (cm)

183

Hmotnost (kg)

95

Závěr

Marimex Smart 1001 M je infrasauna vhodná zejména pro méně náročné uživatele. Její největší nevýhodou je slabá výbava funkcí. Chybí jí běžný audiosystém i ionizátor. Je však vybavena sedmi karbonovými topidly, z toho jedno se nachází v podlaze. Ovládání je možné pomocí panelu umístěného uvnitř. Pokud toužíte po sauně s o něco lepší výbavou, doporučujeme Marimex Trendy 2001 M 11105610.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Marimex Smart 1001 M 11105628 | Hodnocení: 74,2 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Marimex Smart 1001 M 11105628

Marimex Smart 1001 M 11105628

26 000 Kč Orientační cena