Recenze a srovnání Marimex Trendy 2001 L

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii infrasaun pro 2 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

Klady:

Ionizátor

Zápory:

Chybí světelná terapie

20 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Trendy 2001 poskytuje pohodlí pro dvě osoby. Je vybavena deseti karbonovými topidly, z toho jedno je zabudované v podlaze a zajišťuje tak příjemné teplo i od nohou. Všechny funkce, teplotu a čas saunování lze nastavovat pomocí ovládacího panelu, který je umístěný ve vnitřním prostoru kabiny. Ta je vyrobena ze dřeva zvaného hemlock, což je kanadský jedlovec, který neobsahuje pryskyřici a proto nevydává žádné aroma. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Marimex
Počet osob 2
Typ topidel  Karbonová
Celkový počet topidel  10
Podlahové topidlo  Ano
Příkon (W)  2 160
Umístění ovládacího panelu  Vnitřní
Materiál kabiny  Hemlock

Funkce a vybavení

Z funkcí, kterými jsme se v našem testu zaobíraly, chybí této sauně dvě. Chybějící opěrka zad není ničím vyjímečným, v základní výbavě ji nemá téměř žádná sauna na trhu. Druhou chybějící funkcí je světelná terapie, ta je poměrně obvyklá. Jedná se o sadu barevných LED diod, které dokážou ovlivňovat psychiku a pomoci tak s relaxací či povzbuzením. Sauna je však vybavená audio systémem, který umožňuje přehrávat soubory mp3 a také naladit rádio. Díky ionizátoru je vzduch v sauně čistý a svěží. Záporné ionty napodobují přírodní proces čištění vzduchu.  Pohodlí při čtení během procedury vám zajistí čtecí lampa. Díky střešní ventilaci proudí do prostoru sauny čerstvý vzduch z okolního prostoru. 

Parametr Tento produkt
Ionizátor  Ano
Světelná terapie  Ne
Opěrka zad  Ne
Vnitřní osvětlení  Ano
Audio systém  FM, MP3
Střešní ventilace  Ano

Rozměry a montáž

Sauna má rozměry obvyklé pro danou kapacitu, tedy dvě osoby. Je široká 120 cm a hluboká 105 cm. Na výšku měří 190 centimetrů, pohodlně se v ní tedy postaví i vyšší osoby. Při stěhování počítejte s hmotností 140 kg. Bohužel nemá zaměnitelné otvírání dveří, nelze ji tedy přizpůsobit vašemu prostoru. 

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří  Ne
Šířka (cm) 120
Hloubka (cm) 105
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 140

Závěr

Marimex Trendy 2001 L je dvoumístná sauna vhodná spíše pro méně náročné uživatele. Je vybavena karbonovými topidly a to včetně jednoho podlahového, které zajišťuje teplo na nohy. Ve výbavě má ionizátor, čtecí lampu a audio systém. Nevýhodou je chybějící světelná terapie a pevné otvírání dveří, které není možné otočit. Pokud toužíte o infrasauně s o něco lepší výbavou a full spektrálními zářiči, doporučujeme Belatrix Vista 2.

Další recenze

Kompletní porovnání