Menu

Recenze a srovnání Marimex Trendy 2001 L

Již se neprodává Při nákupu v kategorii infrasaun pro 2 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Ionizátor
  • Chybí světelná terapie
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Trendy 2001 poskytuje pohodlí pro dvě osoby. Je vybavena deseti karbonovými topidly, z toho jedno je zabudované v podlaze a zajišťuje tak příjemné teplo i od nohou. Všechny funkce, teplotu a čas saunování lze nastavovat pomocí ovládacího panelu, který je umístěný ve vnitřním prostoru kabiny. Ta je vyrobena ze dřeva zvaného hemlock, což je kanadský jedlovec, který neobsahuje pryskyřici a proto nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Marimex
Počet osob 2
Typ topidel Karbonová
Celkový počet topidel 10
Podlahové topidlo Ano
Příkon (W) 2 160
Umístění ovládacího panelu Vnitřní
Materiál kabiny Hemlock

Funkce a vybavení

Z funkcí, kterými jsme se v našem testu zaobíraly, chybí této sauně dvě. Chybějící opěrka zad není ničím vyjímečným, v základní výbavě ji nemá téměř žádná sauna na trhu. Druhou chybějící funkcí je světelná terapie, ta je poměrně obvyklá. Jedná se o sadu barevných LED diod, které dokážou ovlivňovat psychiku a pomoci tak s relaxací či povzbuzením. Sauna je však vybavená audio systémem, který umožňuje přehrávat soubory mp3 a také naladit rádio. Díky ionizátoru je vzduch v sauně čistý a svěží. Záporné ionty napodobují přírodní proces čištění vzduchu.  Pohodlí při čtení během procedury vám zajistí čtecí lampa. Díky střešní ventilaci proudí do prostoru sauny čerstvý vzduch z okolního prostoru.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ano
Světelná terapie Ne
Opěrka zad Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Audio systém FM, MP3
Střešní ventilace Ano

Rozměry a montáž

Sauna má rozměry obvyklé pro danou kapacitu, tedy dvě osoby. Je široká 120 cm a hluboká 105 cm. Na výšku měří 190 centimetrů, pohodlně se v ní tedy postaví i vyšší osoby. Při stěhování počítejte s hmotností 140 kg. Bohužel nemá zaměnitelné otvírání dveří, nelze ji tedy přizpůsobit vašemu prostoru.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří Ne
Šířka (cm) 120
Hloubka (cm) 105
Výška (cm) 190
Hmotnost (kg) 140

Závěr

Marimex Trendy 2001 L je dvoumístná sauna vhodná spíše pro méně náročné uživatele. Je vybavena karbonovými topidly a to včetně jednoho podlahového, které zajišťuje teplo na nohy. Ve výbavě má ionizátor, čtecí lampu a audio systém. Nevýhodou je chybějící světelná terapie a pevné otvírání dveří, které není možné otočit. Pokud toužíte o infrasauně s o něco lepší výbavou a full spektrálními zářiči, doporučujeme Belatrix Vista 2.

20 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Marimex Trendy 2001 L

Marimex Trendy 2001 L

20 000 Kč Orientační cena