Recenze a porovnání Marimex Trendy 2001 L | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Marimex Trendy 2001 L

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Infrasauny pro 2 osoby

Klady

  • Ionizátor
  • 10 topidel
  • Audio systém
  • Vyhřívání podlahy

Zápory

  • Chybí světelná terapie
  • Pouze karbonová topidla
  • Nelze zaměnit otevírání
33 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Marimex Trendy 2001 poskytuje pohodlí pro dvě osoby. Je vybavena deseti karbonovými topidly, z toho jedno je zabudované v podlaze, a zajišťuje tak příjemné teplo i od nohou. Všechny funkce, teplotu a čas saunování lze nastavovat pomocí ovládacího panelu, který je umístěný ve vnitřním prostoru kabiny. Ta je vyrobena ze dřeva zvaného hemlock, což je kanadský jedlovec, který neobsahuje pryskyřici, a proto nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Marimex

Počet osob

2

Typ topidel

Karbonová

Celkový počet topidel

10

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 160

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Z funkcí, kterými jsme se v našem testu zaobírali, chybí této sauně dvě. Chybějící opěrka zad není ničím výjimečným, v základní výbavě ji nemá téměř žádná sauna na trhu. Druhou chybějící funkcí je světelná terapie, ta je poměrně obvyklá. Jedná se o sadu barevných LED diod, které dokážou ovlivňovat psychiku a pomoci tak s relaxací či povzbuzením. Sauna je však vybavená audio systémem, který umožňuje přehrávat soubory mp3 a také naladit rádio. Díky ionizátoru je vzduch v sauně čistý a svěží. Záporné ionty napodobují přírodní proces čištění vzduchu.  Pohodlí při čtení během procedury vám zajistí čtecí lampa. Díky střešní ventilaci proudí do prostoru sauny čerstvý vzduch z okolního prostoru.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ano

Světelná terapie

Ne

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Sauna má rozměry obvyklé pro danou kapacitu, tedy dvě osoby. Je široká 120 cm a hluboká 105 cm. Na výšku měří 190 centimetrů, pohodlně se v ní tedy postaví i vyšší osoby. Při stěhování počítejte s hmotností 140 kg. Bohužel nemá zaměnitelné otvírání dveří, nelze ji tedy přizpůsobit vašemu prostoru.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

120

Hloubka (cm)

105

Výška (cm)

190

Hmotnost (kg)

140

Závěr

Marimex Trendy 2001 L je dvoumístná sauna vhodná spíše pro méně náročné uživatele. Je vybavena karbonovými topidly, a to včetně jednoho podlahového, které zajišťuje teplo na nohy. Ve výbavě má ionizátor, čtecí lampu a audio systém. Nevýhodou je chybějící světelná terapie a pevné otvírání dveří, které není možné otočit. Pokud toužíte o infrasauně s o něco lepší výbavou a full spektrálními zářiči, doporučujeme Belatrix Vista 2.

33 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Marimex Trendy 2001 L | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Marimex Trendy 2001 L

Marimex Trendy 2001 L

33 000 Kč Orientační cena