Recenze a test Marimex Trendy 2001 L

3. místo

Obrázek infrasauny Marimex Trendy 2001 L

Celkové hodnocení: 

4,4 / 5

Klady:

Nejlepší vybavení ze všech infrasaun v testu

Zápory:

Ovládací panel pouze zevnitř

24 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Infrasauna Marimex Trendy 2001 L disponuje největším počtem topidel, které měly infrasauny v našem testu z listopadu 2017. Najdete v ní osm karbonových topidel a jedno z nich je umístěné v podlaze, takže se postará o vyhřívání podlahové desky. Příkon 2000 W je při osmi topidlech poměrně hodně a bude značit i o něco vyšší spotřebu elektrické energie, než má například vítěz testu infrasauna HealthLand Deluxe 2002 CAR, který při stejném počtu topidel má přikon jen 1600 W. Ovládat infrasaunu můžete jen zevnitř, venkovní ovládací panel není součástí, což je ta lepší varianta, protože některé sauny mají ovládací panel jen z venku, takže bývá problematické při saunování měnit teplotu. Vnitřní panel vám nebude vadit, jen při případném předehřívání budete muset saunu zapnout zevnitř, což není až tak náročné, abychom jí kvůli tomu strhli nějaké body.

Co se týče vybavení, dostala tato sauna největší počet bodů a je to proto, že z vybavení jí chybí jen opěrka zad, kterou ostatně v našem testu má jen jediná infrasauna, která je ovšem 3x dražší než všechny ostatní - Hanscraft Panamera. Z dalšího vybavení jí nechybí nic, ani věšák na ručník nebo polička na nápoj, které se v saunách příliš často neobjevují. Samozřejmostí u saun v našem testu je potom ionizátor, audio, střešní ventilace a vnitřní osvětlení, které vám zpříjemní například čtení knihy nebo časopisu při saunování.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

8

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

2000

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ano

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ano

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Rozměrově sauna Marimex Trendy nevybočuje, dvoumístné infrasauny mají obvykle kolem 120 centimetrů šířky, 100 – 120 centimetrů hloubky (tato infrasauna má hloubku 105 cm) a všechny infrasauny v našem testu mají 190 cm výšku. Hmotnost je u této infrasauny přesný průměr z námi testovaných – 134 kilogramů.

​Z hlediska designu zaujme hlavně celoskleněné čelo infrasauny, které navodí pocit vzdušnosti a otevřenosti prostoru. Sklo je ale ztmavené jen u mála infrasaun a tato infrasauna v tomto ohledu není vyjímkou a nijak ho ztmavené nemá, proto to může někomu kazit pocit ze soukromí. Jak je u infrasaun běžné, využívá výhod kanadského jedlovce, ze kterého je celá vyrobena.

Sauny Marimex patří mezi oblíbené, nicméně s dostupností bývá problém, protože některé sauny Marimex najdete jen u jediného autorizovaného prodejce. Zrovna tato infrasauna tento problém ale nemá, stále ji najdete u zhruba desítky prodejců, což je ovšem oproti jiným značkám podprůměr a může to zmenšit možnost vybrat si takového prodejce, který má například možnost saunu ukázat v showroomech. Prodává ji však mnoho i velmi známých a kvalitních e-shopů, takže se samotným nákupem by neměl být problém.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

105

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

190

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

134

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

V našem hodnocení skončila infrasauna na skvělém 3. místě, což znamená bodový výsledek 4,4 z 5. Na vysoké místo ji vyneslo hlavně skvělé vybavení i parametry, mírně horší je to oproti konkurenčním značkám s dostupností a spotřebou. Seženete ji kolem 24 000 Kč, což je přesný průměr cen třinácti infrasaun v našem testu.

Datum:
Produkt: Marimex Trendy 2001 L
Hodnocení: 4.4