Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na test infrasaun.

Recenze a test Mountfield Tonga

4. místo

(hodnocení roku 2017, již není aktuální)

Obrázek infrasauny Mountfield Tonga

Celkové hodnocení: 

4,1 / 5

Klady:

Ovládací panel zevnitř i zvenku, dobré vybavení

Zápory:

Průměrný počet topidel

26 000 Kč
orientační cena

Základní parametry a vybavení

Tonga je jedna ze dvou infrasaun od Mountfield, které se díky své oblíbenosti dostaly do našeho testu z listopadu 2017. Tato infrasauna nabízí 6 karbonových topidel s výkonem 1700 Wattů. Množstvím topidel jde tedy o přesný průměr ze třinácti infrasaun v našem testu – nejvíce měly infrasauny 8 topidel, například vítěz testu HealthLand Deluxe 2002 CAR a nejméně měla infrasauna Hanscraft Panamera, která má 3 topidla, ale za to turbo-karbonová, díky čemuž není nutné mít topidel tolik jako u běžných karbonových. Umístění ovládacího panelu je u Tongy ideální – najdete ho jak zvenku tak zevnitř infrasauny. To vám dává pohodlí při úpravách teplot během saunování i při nastavení nahřívání infrasauny před saunováním.

Vybavením tato sauna nikterak nezaostává, stejně jako u většiny infrasaun v testu jí chybí jen polička na nápoj a opěrka zad, což jsou v podstatě malichernosti. Z důležitých věcí jí nechybí ionizátor, osvětlení uvnitř infrasauny ani střešní ventilace. Potěší také věšák na ručník a audio, přičemž více o audio v infrasaunách zjistíte v sekci Jak vybrat infrasaunu.

Srovnávací tabulka parametrů a vybavení

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Druh topidel

Karbonová

10 Infrasaun karbonová, 1 turbo-keramická, 2 kombinace keramických a karbonových

Počet topidel

6

Průměrně mají infrasauny 6 topidel

Podlahové topidlo

Ano

7 Infrasaun Ano, 6 Ne

Příkon (W)

1700

Průměrný příkon je 1781 W 

Materiál dveří

Ztmavené sklo

11 Infrasaun běžné sklo, 2 mají ztmavené sklo

Umístění ovládacího
panelu

Vnitřní i venkovní

8 jen vnitřní, 1 jen venkovní, 4 mají panel venku i vevnitř

Ionizátor

Ano

12 Ano, 1 Ne

Opěrka zad

Ne

1 Ano, 12 Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Všech 13 Ano

Věšák na ručníky

Ano

2 Ano, 11 Ne

Polička na nápoje

Ne

5 Ano, 8 Ne

Audio

Ano

Všech 13 Ano

Střešní ventilace

Ano

12 Ano, 1 Ne

Rozměry, design a dostupnost

Infrasauna je poměrně těžká, se 145 kilogramy se jedná o nadprůměrnou váhu, potěší však, že dodávaná je po kusech a nemusíte se tedy bát, že do schodů ji bude muset nést pět lidí. Infrasauna je poměrně originálně řešena z pohledu designu, kdy jsou přítomny skleněné dveře i boční „okno“, je na to však potřeba myslet tak, aby seděla do vašeho interiéru. Sklo má jako málokterá kouřové, což prospěje pocitu soukromí a útulnosti v infrasauně. Vyrobena je z kanadského jedlovce. Dostupnost je velmi omezená díky tomu, o kterého výrobce se jedná. Mountfield své infrasauny většinou prodává sám a nenabízí žádnému dalšímu dodavateli.

Tabulka rozměrů

Parametr

Tato infrasauna

Průměr všech 13 infrasaun v testu
pro porovnání

Šířka (cm)

120

Průměrně mají infrasauny šířku 120 cm

Hloubka (cm)

105

Průměrná hloubka je 107 cm

Výška (cm)

194

Průměrná výška je 190 cm

Hmotnost (kg)

145

Průměrná hmotnost je 134 kg 

Naše hodnocení a závěr

Infrasauna Mountfield Tonga skončila v našem testu na 4. místě, protože se jedná o výbornou kombinaci dobrého vybavení a ucházejících parametrů. Trochu se nám nelíbí, že ji prodává Mountfield jako jediný, máme totiž rádi, když obchodníci musí jak cenově tak kvalitou dodávaných služeb díky konkurenci vynikat. Mountfield však nemá nijak špatné jméno a pokud s ním nemáte vyloženě nějaké problémy, nemusí vás to od nákupu odrazit.

​Odrazit vás ale může cena, ale je nutno upozornit, že Mountfield cenu pravidelně mění dle skladových zásob, například při prvotním průzkumu byla cena 26000 korun a při dokončování testování už kolem 30000 korun. Cenu si tedy určitě zkontrolujte skrze nějaký porovnávač cen. Rozhodně se podívejte i na infrasauny HealthLand Deluxe nebo Standard, které skončily na prvním a druhém místě s nižší cenou.

Datum:
Produkt: Mountfield Tonga
Hodnocení: 4.1