Menu

Recenze a srovnání ProWell 223 R

94,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Infrasauny pro 2 osoby

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Certifikát o šetrnosti k přírodě

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí ionizátor
60 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Největší předností dvoumístné infrasauny ProWell 223 R je vybavení pěti full spektrálními zářiči. Ty vydávají také krátkovlnné záření, které proniká hluboko do podkoží a má nejlepší vliv na zdraví. V případě této kabiny jsou zářiče kombinovány s karbonovými, které se pomaleji zahřívají, ale jsou efektivní a mají dlouhou životnost. Jedno z topidel je umístěné v podlaze, kde zajišťuje tepelný komfort také od nohou. Díky ovládacímu panelu uvnitř kabiny je možné teplotu a další funkce ovládat během samotné procedury. Intenzitu záření jednotlivých zón lze nastavit na 0%, 25 %, 50 %, 75 %, 100 %. Kabina je vyrobena z cedrového dřeva, které je velice aromatické.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

ProWell

Počet osob

2

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

8

Počet fullspektrálních topidel

5

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 400

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Cedr

Funkce a vybavení

Výbava tohoto modelu je průměrná. Chybí ionizátor, který je obvyklý i u levnějších modelů. Chybí také opěrka zad, ta však není ve výbavě žádné z vybraných infrasaun a je možné ji dokoupit. Disponuje však světelnou terapií, která pomocí barev dokáže uvolnit či povzbudit vaši mysl. Zajišťuje také osvětlení uvnitř kabiny. Audio systém umožňuje přehrávání mp3 souborů a rádia. Ve střeše je zabudovaná ventilace, kterou lze regulovat cirkulaci vzduchu z okolí do sauny. Další funkcí je světelná terapie, která díky světelným diodám umožňuje měnit barvy a tak pomoci navodit relaxační atmosféru či naopak povzbudit mysl.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry infrasauny pro dvě osoby jsou větší než té pro jednoho, ale stále se nejedná o příliš velké zařízení. Na šířku měří 130 centimetrů, do hloubky rovný metr. Vysoká je metry dva, což umožní i vyšším osobám postavit se bez nutnosti ohýbání. Při stěhování myslete na to, že je sauna velmi těžká, váží 200 kilogramů. Určitě tedy budete při vynášení krabic potřebovat pomoc. Pokud vám nevyhovuje směr otvírání dveří, můžete jej jednoduše vyměnit a upravit si tak saunu podle vašich prostorových možností.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ano

Šířka (cm)

130

Hloubka (cm)

100

Výška (cm)

200

Hmotnost (kg)

200

Závěr

Infrasauna ProWell 223 R je určena pro dvě osoby. Její největší předností je přítomnost full spektrálních zářičů, které mají na tělo nejlepší účinky. Výbava této sauny je průměrná, obsahuje světelnou terapii a audio, chybí však ionizátor. Zaměnitelné otvírání dveří umožňuje přizpůsobení kabiny vašemu prostoru. Nevýhodou je také vysoká pořizovací cena. Pokud toužíte po infrasauně s full spektrálními zářiči, ale nechce investovat tolik peněz, doporučujeme Belatrix Vista 2.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: ProWell 223 R | Hodnocení: 94,2 %
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ProWell 223 R

ProWell 223 R

60 000 Kč Orientační cena