Menu

Recenze a srovnání ProWell R3C RedLight+ Prestige Line

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie

Zápory

  • Chybí opěrka zad
  • Nemá ionizátor
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

ProWell R3C RedLight+ Prestige Line je rohová infrasauna vhodná pro tři až čtyři osoby. Celkově se v ní nachází devět zářičů. Jeden karbonový podlahový zářič zajišťuje teplo od nohou. Zbývající jsou full spektrální RedLight+ zářiče. Ty působí i na hlubší části pokožky a působí tak lépe na zdraví. Všechny funkce, teplota i čas saunování se ovládají pomocí panelu, který je umístěný uvnitř kabiny. Nemusíte tak během procedury saunu vůbec opouštět. Samotní kabina je vyrobena ze dřeva kanadského jedlovce, což je obvyklý materiál pro výrobu infrasaun, který nevydává žádné aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Výrobce

ProWell

Počet osob

3-4

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

9

Počet fullspektrálních topidel

8

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 900

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Hemlock

Funkce a vybavení

Příjemnou relaxaci vám může navodit světelná terapie. Jedná se o sestavu LED diod, které mohou měnit barvy podle vašeho přání a navodit tak různé pocity jak relaxace, tak povzbuzení. Využívat můžete také klasické vnitřní osvětlení, které je vhodné například při čtení knih či časopisů. Pokud dáváte před čtením přednost poslechu, můžete využít audio systém, který umožňuje naladění rádia na vlnách FM a také přehrávání MP3 souborů z USB zařízení. Stejně jako většina infrasaun není ani tento model v základu opatřen zádovou opěrkou. Můžete si ji však zvlášť dokoupit. Co je však méně obvyklé, je chybějící ionizátor. Ten pročišťuje vzduch a simuluje přírodní prostředí.

Rozměry a montáž

Infrasauny obecně jsou dodávány demontované, jejich sestavení je zpravidla ale poměrně jednoduché a nemělo by vám zabrat více než dvě hodiny. Jednotlivé stěny jsou zkompletovány a pouze se nasadí na sebe. Tento model značky ProWell má specifický rohový tvar, což je nutné brát v úvahu při výběru umístění. Rozměry jsou však vzhledem ke kategorii poměrně klasické, na výšku měří 190 cm, na šířku 150 cm a do hloubky 98 cm.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3, USB

Závěr

ProWell R3C RedLight+ Prestige Line je infrasauna vhodná pro ty, kdo hledají model s full spektrálními zářiči. Ty mají lepší zdravotní účinky a delší životnost než jiné varianty topidel. Kabina vyrobená z kanadského jedlovce má rohový tvar a umožňuje saunování třem až čtyřem osobám najednou. Výhodou je vybavení světelnou terapií a audio systémem. Všechny funkce se ovládají vnitřním ovládacím panelem. Slabinou je chybějící opěrka zad a ionizátor.

Pokud ionizátor vyžadujete a ustoupíte z počtu full spektrálních topidel, mohla by vás zaujmout infrasauna Belatrix Vista 3.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: ProWell R3C RedLight+ Prestige Line
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ProWell R3C RedLight+ Prestige Line

ProWell R3C RedLight+ Prestige Line

40 000 Kč Orientační cena