Recenze a porovnání ProWell 3215 Cedr Premium Line | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ProWell 3215 Cedr Premium Line

Klady

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chybí ionizátor
80 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Sapho ProWell 3215 R nabízí prostor až třem osobám, které chtějí společně relaxovat. Celkem je vybavena deseti topidly. Z toho osm je full spektrálních, jejichž záření proniká hluboko do podkoží a má tak nejlepší účinky na lidské zdraví. Zbylá dvě topidla jsou karbonová a jsou umístěna v podlaze. Zajišťují tak tepelný komfort bez pocitu studených nohou. Teplotu, čas a další funkce lze ovládat pomocí vnitřního panelu. Nemusíte tedy opouštět vyhřátou saunu, pokud chcete například jen vypnout světlo. Intenzitu záření můžete nastavit pro každou zónu zvlášť mezi 0, 25, 50, 75 a 100 %. Kabina je vyrobena z cedru, který obsahuje velké množství esenciálních olejů, které se teplem uvolňují a vydávají příjemné dřevité aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

ProWell

Počet osob

3

Typ topidel

Karbonová + fullspektrální

Celkový počet topidel

10

Počet fullspektrálních topidel

8

Podlahové topidlo

Ano

Příkon (W)

2 900

Umístění ovládacího panelu

Vnitřní

Materiál kabiny

Cedr

Funkce a vybavení

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavenou infrasaunu. Chybí ji ionizátor, který je poměrně běžný, zvláště ve vyšší cenové kategorii, do které se tato kabina řadí. Stejně jako ostatním chybí také této sauně opěrka zad, lze ji však dokoupit. Ve výbavě však nechybí světelná terapie, jedná se o LED diody, které mění barvy podle vašeho nastavení a dokážou tak ovlivňovat vaši psychiku. Dostatek světla zajišťuje také vnitřní osvětlení, které poskytuje dostatek světla pro pohodlné čtení. Pokud při relaxaci dáváte přednost poslechu hudby, potěší vás audiosystém, který zvládne přehrát soubory mp3 a také naladit rádio na vlnách FM. Cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje ventilace, která je umístěná ve střeše kabiny.

Parametr Tento produkt
Ionizátor

Ne

Světelná terapie

Ano

Opěrka zad

Ne

Vnitřní osvětlení

Ano

Audio systém

FM, MP3

Střešní ventilace

Ano

Rozměry a montáž

Rozměry infrasauny ProWell odpovídají její kapacitě. Přesto že pojme až tři osoby není zvlášť velká. Na šírku měří 150 centimetrů a do hloubky zabere rovný metr. Vysoká je metry dva, což je dostatečná výška i pro vyšší osoby, které se budou moci pohodlně postavit. Je však nutné myslet na to, že při montáži budete potřebovat nějaký ten prostor nad saunou, abyste pohodlně umístili vrchní panel. Pokud je v místnosti nízký strop, raději si předem ověřte, že se vám bude při stavění dobře manipulovat s horním panelem. Při stěhování také myslete na poměrně vysokou hmotnost 210 kg. Nevýhodou je pevné umístění otvírání dveří, které nelze nastavit.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří

Ne

Šířka (cm)

150

Hloubka (cm)

100

Výška (cm)

200

Hmotnost (kg)

210

Závěr

Infrasauna Sapho ProWell 3215 R je vhodná i pro náročné zákazníky. Její největší předností je vybavení full spektrálními zářiči. Ty jsou doplněny dvěma karbonovými topidly v podlaze. Další výhodu je světelná terapie. Sauna je také vybavena audiosystémem. Nevýhodou je chybějící ionizátor a vysoká pořizovací cena. Ta je dána právě použitými zářiči. Pokud hledáte kompromis mezi cenou a výbavou, doporučujeme Belatrix Vista 3, která je vybavena také full spektrálními zářiči, ale převažují karbonová topidla.

80 000 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: ProWell 3215 Cedr Premium Line
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka, která saunování propadla před několika lety a infrasaunu má i doma. Kromě vlastních zkušeností čerpá z odborných zdrojů a studií a zajímají ji i reálné zkušenosti uživatelů. Umí proto poradit, pro koho bude vhodný konkrétní typ infrasauny nejen podle topidel, ale i konstrukce a použitých technologií. Kromě tématu infrasaun se věnuje i psaní o vířivkách a oblastem zdraví a krásy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ProWell 3215 Cedr Premium Line

ProWell 3215 Cedr Premium Line

80 000 Kč Orientační cena