Menu

Recenze a srovnání ProWell 3215 Cedr Premium Line

Již se neprodává Při nákupu v kategorii infrasaun pro 3 osoby

Datum doporučení: Listopad 2018

  • Full spektrální zářiče
  • Světelná terapie
  • Vysoká cena
  • Chybí ionizátor
80 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Infrasauna Sapho ProWell 3215 R nabízí prostor až třem osobám, které chtějí společně relaxovat. Celkem je vybavena deseti topidly. Z toho osm je full spektrálních, jejichž záření proniká hluboko do podkoží a má tak nejlepší účinky na lidské zdraví. Zbylá dvě topidla jsou karbonová a jsou umístěna v podlaze. Zajišťují tak tepelný komfort bez pocitu studených nohou. Teplotu, čas a další funkce lze ovládat pomocí vnitřního panelu. Nemusíte tedy opouštět vyhřátou saunu, pokud chcete například jen vypnout světlo. Intenzitu záření můžete nastavit pro každou zónu zvlášť mezi 0, 25, 50, 75 a 100 %. Kabina je vyrobena z cedru, který obsahuje velké množství esenciálních olejů, které se teplem uvolňují a vydávají příjemné dřevité aroma.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce ProWell
Počet osob 3
Typ topidel Karbonová + fullspektrální
Celkový počet topidel 10
Počet fullspektrálních topidel 8
Podlahové topidlo Ano
Příkon (W) 2 900
Umístění ovládacího panelu Vnitřní
Materiál kabiny Cedr

Funkce a vybavení

Z pohledu funkcí se jedná o průměrně vybavenou infrasaunu. Chybí ji ionizátor, který je poměrně běžný, zvláště ve vyšší cenové kategorii, do které se tato kabina řadí. Stejně jako ostatním chybí také této sauně opěrka zad, lze ji však dokoupit. Ve výbavě však nechybí světelná terapie, jedná se o LED diody, které mění barvy podle vašeho nastavení a dokážou tak ovlivňovat vaši psychiku. Dostatek světla zajišťuje také vnitřní osvětlení, které poskytuje dostatek světla pro pohodlné čtení. Pokud při relaxaci dáváte přednost poslechu hudby, potěší vás audiosystém, který zvládne přehrát soubory mp3 a také naladit rádio na vlnách FM. Cirkulaci čerstvého vzduchu zajišťuje ventilace, která je umístěná ve střeše kabiny.

Parametr Tento produkt
Ionizátor Ne
Světelná terapie Ano
Opěrka zad Ne
Vnitřní osvětlení Ano
Audio systém FM, MP3
Střešní ventilace Ano

Rozměry a montáž

Rozměry infrasauny ProWell odpovídají její kapacitě. Přesto že pojme až tři osoby není zvlášť velká. Na šírku měří 150 centimetrů a do hloubky zabere rovný metr. Vysoká je metry dva, což je dostatečná výška i pro vyšší osoby, které se budou moci pohodlně postavit. Je však nutné myslet na to, že při montáži budete potřebovat nějaký ten prostor nad saunou, abyste pohodlně umístili vrchní panel. Pokud je v místnosti nízký strop, raději si předem ověřte, že se vám bude při stavění dobře manipulovat s horním panelem. Při stěhování také myslete na poměrně vysokou hmotnost 210 kg. Nevýhodou je pevné umístění otvírání dveří, které nelze nastavit.

Parametr Tento produkt
Zaměnitelné otvírání dveří Ne
Šířka (cm) 150
Hloubka (cm) 100
Výška (cm) 200
Hmotnost (kg) 210

Závěr

Infrasauna Sapho ProWell 3215 R je vhodná i pro náročné zákazníky. Její největší předností je vybavení full spektrálními zářiči. Ty jsou doplněny dvěma karbonovými topidly v podlaze. Další výhodu je světelná terapie. Sauna je také vybavena audiosystémem. Nevýhodou je chybějící ionizátor a vysoká pořizovací cena. Ta je dána právě použitými zářiči. Pokud hledáte kompromis mezi cenou a výbavou, doporučujeme Belatrix Vista 3, která je vybavena také full spektrálními zářiči, ale převažují karbonová topidla.

80 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze ProWell 3215 Cedr Premium Line

ProWell 3215 Cedr Premium Line

80 000 Kč Orientační cena