Kapslový kávovar Tassimo Bosch TAS 125 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Tassimo Bosch TAS 125

  • Nízká cena
  • Malý příkon
1 300 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Tassimo Bosh TAS 125 představuje kapslový kávovar, jenž využívá kapslí Tassimo. Ty jsou velmi oblíbené u uživatelů, kteří rádi experimentují a mají rádi opravdu široký výběr. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující pravé espresso. Kávovar má parní tlak pouze 3,3 bar. To je opravdu málo a espresso tak nebude mít plnou chuť. V červnu 2017, kdy tento test vznikal, byl průměr 15,38 bar. Model TAS 125 má příkon 1 300 W a nepotřebuje žádnou dobu k nahřívání. 

​V tabulce níže si můžete všimnout, že přístroj je, co se týče vybavenosti a funkcí, spíše průměrný. Chybí mu možnost napěnění mléka, takže mléčné nápoje kávovar připraví se sušeným mlékem z kapsle, s tím je ale potřeba počítat i u kávovarů značky Nescafé Dolce Gusto. Zásobník na použité kapsle ani displej nejsou závažnou vadou na kráse. Zbytek testovaných funkcí má, hlavně funkci odvápňování. Zajímáte-li se o rozměry, najdete je v té samé tabulce níže. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,7

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

0

Vybavení a funkce

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Stiskem panelu

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli je tento kávovar rozšířený, ale nejde o milovníky pravé kávy. Ti, kteří čekali kvalitní espresso, jsou zklamaní a na hodnocení se to tak může velmi odrazit. Kávovar navíc konstrukčně není příliš odolný, s tím je ale, vzhledem k ceně, potřeba trošku počítat. Jinak je nutno podotknout, že kávovar pracuje rychle. Uživatelé oceňují široký výběr kapslí.

Naše hodnocení a závěr

Tassimo TAS 125 neoslní pravé milovníky kávy, zejména espressa. Hodnota 3,3 bar není pro tyhle účely dostačující. Pokud chcete levný kávovar, který jednoduše připraví průměrnou kávu k snídani, rozhodně to není špatná volba. Výhodou je, že vedle nejrůznějších kapslí nabízí Tassimo kapsle s kávou od známých značek, jako je například Jacobs. Pokud hledáte kávovar, který zvládne hlavně espresso, podívejte se jinde v našem testu. Doporučit můžeme například Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Tassimo Bosch TAS 125

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tassimo Bosch TAS 125

Tassimo Bosch TAS 125

1 300 Kč Orientační cena