Kapslový kávovar Tassimo Bosch TAS 125 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Tassimo Bosch TAS 125

 • Nízká cena
 • Malý příkon
1 300 Kč Orientační cena
 • 3,2/10
  Výkon
 • 7,0/10
  Objem a údržba
 • 5,0/10
  Vybavení
 • 6,7/10
  Funkce
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tassimo Bosh TAS 125 představuje kapslový kávovar, jenž využívá kapslí Tassimo. Ty jsou velmi oblíbené u uživatelů, kteří rádi experimentují a mají rádi opravdu široký výběr. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující pravé espresso. Kávovar má parní tlak pouze 3,3 bar. To je opravdu málo a espresso tak nebude mít plnou chuť. V červnu 2017, kdy tento test vznikal, byl průměr 15,38 bar. Model TAS 125 má příkon 1 300 W a nepotřebuje žádnou dobu k nahřívání. 

​V tabulce níže si můžete všimnout, že přístroj je, co se týče vybavenosti a funkcí, spíše průměrný. Chybí mu možnost napěnění mléka, takže mléčné nápoje kávovar připraví se sušeným mlékem z kapsle, s tím je ale potřeba počítat i u kávovarů značky Nescafé Dolce Gusto. Zásobník na použité kapsle ani displej nejsou závažnou vadou na kráse. Zbytek testovaných funkcí má, hlavně funkci odvápňování. Zajímáte-li se o rozměry, najdete je v té samé tabulce níže. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

0,7

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

0

Typ ovládání

Stiskem panelu


Vybavení a funkce

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Funkce odvápňování

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

24,9

Šířka (cm)

16,9

Hloubka (cm)

29,8

Hmotnost (kg)

2,4

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli je tento kávovar rozšířený, ale nejde o milovníky pravé kávy. Ti, kteří čekali kvalitní espresso, jsou zklamaní a na hodnocení se to tak může velmi odrazit. Kávovar navíc konstrukčně není příliš odolný, s tím je ale, vzhledem k ceně, potřeba trošku počítat. Jinak je nutno podotknout, že kávovar pracuje rychle. Uživatelé oceňují široký výběr kapslí.

Naše hodnocení a závěr

Tassimo TAS 125 neoslní pravé milovníky kávy, zejména espressa. Hodnota 3,3 bar není pro tyhle účely dostačující. Pokud chcete levný kávovar, který jednoduše připraví průměrnou kávu k snídani, rozhodně to není špatná volba. Výhodou je, že vedle nejrůznějších kapslí nabízí Tassimo kapsle s kávou od známých značek, jako je například Jacobs. Pokud hledáte kávovar, který zvládne hlavně espresso, podívejte se jinde v našem testu. Doporučit můžeme například Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tassimo Bosch TAS 125
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tassimo Bosch TAS 125

Tassimo Bosch TAS 125

1 300 Kč Orientační cena