Menu

Recenze a test Tassimo Bosch TAS 125

52,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká cena
 • Malý příkon
1 300 Kč Orientační cena
 • 3,2/10
  Výkon
 • 7,0/10
  Objem a údržba
 • 5,0/10
  Vybavení
 • 6,7/10
  Funkce
 • 52,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tassimo Bosh TAS 125 představuje kapslový kávovar, jenž využívá kapslí Tassimo. Ty jsou velmi oblíbené u uživatelů, kteří rádi experimentují a mají rádi opravdu široký výběr. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující pravé espresso. Kávovar má parní tlak pouze 3,3 bar. To je opravdu málo a espresso tak nebude mít plnou chuť. V červnu 2017, kdy tento test vznikal, byl průměr 15,38 bar. Model TAS 125 má příkon 1 300 W a nepotřebuje žádnou dobu k nahřívání. 

​V tabulce níže si můžete všimnout, že přístroj je, co se týče vybavenosti a funkcí, spíše průměrný. Chybí mu možnost napěnění mléka, takže mléčné nápoje kávovar připraví se sušeným mlékem z kapsle, s tím je ale potřeba počítat i u kávovarů značky Nescafé Dolce Gusto. Zásobník na použité kapsle ani displej nejsou závažnou vadou na kráse. Zbytek testovaných funkcí má, hlavně funkci odvápňování. Zajímáte-li se o rozměry, najdete je v té samé tabulce níže. 

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Kapsle Tassimo
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,7
Parní tlak (bar) 3,3
Příkon (W) 1 300
Rychlost nahřátí (s) 0
Typ ovládání Stiskem panelu

Vybavení a funkce

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ano
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 24,9
Šířka (cm) 16,9
Hloubka (cm) 29,8
Hmotnost (kg) 2,4

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživateli je tento kávovar rozšířený, ale nejde o milovníky pravé kávy. Ti, kteří čekali kvalitní espresso, jsou zklamaní a na hodnocení se to tak může velmi odrazit. Kávovar navíc konstrukčně není příliš odolný, s tím je ale, vzhledem k ceně, potřeba trošku počítat. Jinak je nutno podotknout, že kávovar pracuje rychle. Uživatelé oceňují široký výběr kapslí.

Naše hodnocení a závěr

Tassimo TAS 125 neoslní pravé milovníky kávy, zejména espressa. Hodnota 3,3 bar není pro tyhle účely dostačující. Pokud chcete levný kávovar, který jednoduše připraví průměrnou kávu k snídani, rozhodně to není špatná volba. Výhodou je, že vedle nejrůznějších kapslí nabízí Tassimo kapsle s kávou od známých značek, jako je například Jacobs. Pokud hledáte kávovar, který zvládne hlavně espresso, podívejte se jinde v našem testu. Doporučit můžeme například Nescafé Dolce Gusto Krups KP 100.

1 300 Kč Orientační cena
| Datum: | Produkt: Tassimo Bosch TAS 125 | Hodnocení: 52,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tassimo Bosch TAS 125

Tassimo Bosch TAS 125

1 300 Kč Orientační cena