Recenze a test Tassimo Bosch TAS 320

Hodnocení:

54,3 %

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Nízký příkon

1 600 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
3,2 7,8 5,0 6,7 54,3 %

Souhrnné údaje 

Tassimo Bosh TAS 320 patří k levnějším kávovarům, které nedokáží připravit chuťově zajímavé espresso. S parním tlakem 3,3 bar to opravdu nejde, průměr v době psaní této recenze (červen 2017) byl 15 bar, což je pro přípravu kvalitního espressa minimální hodnota. Co chválíme je objem vody 0,8 litru, to postačí menší domácnosti, která chce díky rozmanitosti kapslí Tassimo ochutnat mnoho různých chutí. Kapsle Tassimo navíc nabízí kapsle s náplní známých značek, jako jsou Milka nebo Jacobs.

U tabulky vybavení a funkce nebuďte překvapení, že přístroji něco chybí. Displej nemá většina kávovarů z porovnání, zásobník na použité kapsle není ani příliš důležitý a funkčnost kávovaru to nijak neovlivňuje. Co je škoda, je nemožnost připravit mléčný nápoj s napěněným mlékem. Stejně jako přístroje Nescafé Dolce Gusto využívá i Tassimo Bosh kapslí se sušeným mlékem. Model TAS 320 jinak nic závažnějšího nepostrádá. Dle rozměrů jde o  naprosto průměrný kávovar.

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Kapsle  Tassimo
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  0,8
Parní tlak (bar)  3,3
Příkon (W)  1 300
Rychlost nahřátí (s)  0
Typ ovládání  Stiskem panelu

Vybavení a funkce

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ano
Zásobník na použité kapsle  Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 25,5
Šířka (cm) 16
Hloubka (cm) 30
Hmotnost (kg) 3,04

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte levný přístroj, který připraví rozmanité nápoje, pak model TAS 320 doporučujeme. Jste-li ale fajnšmekr a potrpíte si na lahodné espresso, latté, cappuccino, zpozorněte. Tyhle nápoje nebudou nikdy dosahovat nejlepší kvality. Díky objemu nádoby na vodu 0,8 l se přístroj hodí do menší domácnosti nebo do menší kanceláře, kde jistě uspokojí chutě mnohých. Espresso kvalitní chuti vám ale připraví spíše třeba kapslový kávovar Nespresso De`Longhi EN 110.

Datum:
Produkt: Tassimo Bosch TAS 320
Hodnocení: 54,3 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test