Recenze a test Bosch TAS 7002 Tassimo Caddy | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch TAS 7002 Tassimo Caddy

Klady

  • Zásobníky na kapsle
  • Rychlý ohřev vody

Zápory

  • Slabší parní tlak
  • Chybí zásobník na použité kapsle
2 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jak již název napovídá, kávovar Bosch Tassimo Caddy je kompatibilní s kávovými kapslemi Tassimo. Tato značka se vyznačuje zejména širokým výběrem různých nápojů, kávových i nekávových, a tak je ideální pro milovníky variability nebo třeba pro rodiny s dětmi. Ty se mohou těšit na horkou čokoládu s příchutí Milka a další zajímavé nápoje. Výhodou kávovaru je rychlý ohřev vody, funguje podobně jako průtokový ohřívač a kávu si tak můžete uvařit okamžitě, bez čekání na nahřátí přístroje. Konkurenčním modelům většinou trvá 25-40 s, než se zahřejí, nulová čekací doba je tedy příjemným pozitivem.

Další výhodou je objemná nádobka na vodu, ta se u kapslových modelů často drží kapacitou pod 1 l, tento model pojme až 1,2 l a kávu tak můžete připravit i pro více osob bez doplňování vody. Chválíme také dotykové ovládání, které bývá snazší na údržbu. Jako nevýhodu tohoto modelu musíme naopak zmínit parní tlak. Ten dosahuje pouze 3,3 bar, doporučená minimální hodnota je přitom 15 bar. Hodnota 3,3 bar je pro kávovary Tassimo typická a pokud patříte k milovníkům této značky, pravděpodobně se s ní budete muset smířit. Nemůžeme vám ale v tomto případě zaručit poctivé espresso, toho se spíše dočkáte u kávovarů jiných značek, které svým tlakem dokonce přesahují doporučenou hodnotu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

1,2

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

0

Vybavení a funkce

V nabídce vybavení a funkcí se kávovar Tassimo drží hlavně nejdůležitějších položek. Mezi ně patří program na odvápnění, odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a funkce automatického vypnutí. Oproti některým konkurenčním modelům postrádá například funkci automatického šlehání mléka nebo displej, ani jedno ale nebylo v době psaní recenze (srpen 2019) nijak běžné. Nedočkáte se sice ani zásobníku na použité kapsle, v balení s kávovarem ale najdete rovnou dva zásobníky na kapsle nové. Případně můžete dokoupit další a na kávovar jich připevnit až osm. Pravděpodobně by nebyl problém jeden z těchto zásobníků použít na vypotřebované kapsle, nejspíš by ale nešlo o příliš estetické řešení.

Rozměrově jsou si kapslové kávovary dost podobné a obecně jde spíše o menší domácí přístroje, tomu odpovídá i hmotnost okolo 3 kg. Na konkrétní rozměry modelu se můžete podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Naše hodnocení a závěr

Pokud patříte k fanouškům kávových kapslí Tassimo, nebo hledáte kávovar s dostatečně variabilní nabídkou kapslí, můžeme vám model Bosch Tassimo Caddy doporučit. Potěší zásobníky na kapsle, rychlým zahříváním i objemnou nádržkou na vodu, díky které rychle uvaříte kávu pro vás i pro návštěvu. Hlavním negativem kávovaru je potom nízký parní tlak, to je ovšem typický nešvar všech modelů Tassimo, se kterým při pořizování této značky zkrátka musíte počítat.

Pokud hledáte model, který vám zaručí opravdu dobré espresso, doporučujeme sáhnout po některém z kávovarů s vyšším parním tlakem, v podobné cenové kategorii je to například model Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch TAS 7002 Tassimo Caddy
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch TAS 7002 Tassimo Caddy

Bosch TAS 7002 Tassimo Caddy

2 100 Kč Orientační cena