Recenze a test Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Hodnocení:

61,1 %

Klady:

Nízká pořizovací cena

Cappuccino jedním stiskem

Zápory:

Nízký parní tlak

900 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
3,2 7,0 7,5 10,0 61,1 %

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS1402 TASSIMO VIVY 2 patří k modelům, které využívají kapslí Tassimo, jak je patrné již z vlastního názvu. Ty jsou u uživatelů velmi oblíbené pro nejrůznější druhy nápojů, na trhu sežene například nápoj s příchutí Oreo sušenek, čokolády Milky, ale některé kapsle kromě kávy skrývají také čaje. Kávovar tak využije celá rodina včetně dětí při nejrůznějších příležitostech. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující pravé espresso, káva nemá tak plnou chuť zejména kvůli nízkému parnímu tlaku 3,3 bar, v době psaní recenze (srpen 2018) byl průměrný parní tlak téměř 14 bar.

Kávovar potřebuje na nahřátí minimální dobu, výrobce uvádí dokonce nulovou. Za to může především relativně vysoký příkon 1 300 W, některé kávovary však mají příkon ještě mnohem vyšší. Přípravu nápojů zahájíte snadno stisknutím jednoho panelu, kávovar se již o vše postará sám, včetně dávkování vody. Co se vody týče, do zásobníku se vejde 0,7 l, což je víceméně průměr. Pro přípravu více nápojů bude ale zřejmě nutné vodu doplnit. Při každodenní přípravě 4 a více nápojů bychom raději volili kávovar s větší nádobou. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Bosch 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Tassimo 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  0,7 0,85
Parní tlak (bar)  3,3 13,64
Příkon (W)  1 300 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  0 26,15
Typ ovládání  stiskem panelu 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

Jako jeden z nejlevnějších kapslových kávovarů dosahoval model TAS1402 v kategorii vybavení a funkce překvapivých výsledků. Displej v době srovnávání kávovarů neměl téměř žádný model. V tomto případě je displej ve formě ikon, které se LED diodami rozzáří ve chvíli, kdy se připravuje nápoj, nebo je například potřeba kávovar odvápnit, funkci odvápňování kávovar má a společně s ním ji tehdy měly asi tři čtvrtiny modelů v celém srovnání, nejde tedy vůbec o samozřejmost, přitom jde o velmi užitečnou funkci.

Pokud máte zálusk na cappuccino či jiné mléčné nápoje, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak našleháte mléko. Kávovar se o vše postará sám, stačí stisknout jedno tlačítko, proces přípravy mléka proběhne v kapsli. Pro lepší chuť latté či cappuccina je lepší mléko našlehat zvlášť, to kapslové kávovary ale neumožňují. Výhodou je odjímatelná nádoba na vodu, čímž se vám bude voda snadněji doplňovat a nádoba se také lépe čistí. Modelu chybí zásobník na použité kapsle, které neměla ale ani polovina kávovarů. Kromě toho se můžete spolehnout na typické automatické vypnutí či možnost nastavit výšku tácku. 

Předpokládáme, že kávovar budete mít na jednom stálém místě, nejde zrovna o spotřebič, který by se schovával do polic. Proto je potřeba vyhradit místo dostatečně velké pro pohodlnou obsluhu. Co se rozměrů týče, počítejte s 25,1 cm na výšku, 16,9 cm na šířku a 31 cm do hloubky. Celkově je kávovar maličko větší, než průměrně kapslové kávovary z celého srovnání. Hmotnost je však nižší asi o půl kilogramu a dostane se tak na 2,6 kg. To bude výhodné při potřebě přesunutí spotřebiče při úklidu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ano 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ano 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 25,1 28,11
Šířka (cm) 16,9 17,61
Hloubka (cm) 31 28,15
Hmotnost (kg) 2,6 3,27

Naše hodnocení a závěr

Kávovar značky Bosch má dvojí označení, TAS1402 nebo také TASSIMO VIVY 2. Obojí je ale název pro jeden kávovar, jehož pořizovací cena se pohybuje do 1 000 Kč. Jde tak o model, který si může dovolit téměř každý, může to být také vhodný dárek. Tento kávovar využívá kapsle Tassimo, které jsou velmi oblíbené a ve své široké nabídce má něco pro každého. Neoslní ale pravé milovníky kávy, ani "obyčejné" espresso si nevychutnáte naplno kvůli nízkému parnímu tlaku zařízení. Pokud máte rádi mléčné nápoje, stačí vložit do kávovaru kapsli, stisknout panel a počkat, až bude vaše latté či cappuccino hotové. Celkově má kávovar povedené funkce, oceňujeme funkci odvápňování. Pokud vám nepřijde dostačující nádoba na vodu o objemu 0,7 l, můžete zvolit například model Nescafé Dolce Gusto Krups KP130, který má jeden z největších objemů a také nabízí různé variace různých nápojů, a to i studených. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

Datum:
Produkt: Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2
Hodnocení: 61,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test