Menu

Recenze a test Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

73,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kávovary na kapsle Tassimo

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Funkce odvápňování

Zápory

  • Nízký parní tlak
  • Chybí zásobník na použité kapsle
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 patří k modelům, které využívají kapslí Tassimo, jak je patrné již z názvu. Ty jsou u uživatelů velmi oblíbené pro nejrůznější druhy nápojů, na trhu sežene například nápoj s příchutí Oreo sušenek, čokolády Milky a některé kapsle kromě kávy skrývají také čaje. Kávovar tak využije celá rodina včetně dětí při nejrůznějších příležitostech. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující poctivé espresso, káva nemá tak plnou chuť zejména kvůli nízkému parnímu tlaku 3,3 bar, doporučovaná minimální hodnota pro extrahování pravého espressa je totiž výrazně vyšší, a to 15 bar.

Kávovar potřebuje na nahřátí minimální dobu, výrobce uvádí dokonce nulovou. Za to může především relativně vysoký příkon 1 300 W, některé kávovary však mají příkon ještě výrazně vyšší. Přípravu nápojů zahájíte snadno stisknutím jednoho panelu. Kávovar se již o vše postará sám, včetně dávkování vody, které se do zásobníku se vejde 0,7 l, což je víceméně průměr. Pro přípravu více nápojů bude ale zřejmě nutné vodu doplnit. Při každodenní přípravě 4 a více nápojů bychom raději volili kávovar s větší nádobou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,7

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

0

Ovládání a možnosti nastavení

Model Happy se ovládá velmi jednoduše, patří ke kávovarům se čtečkou čárových kódů, všechny potřebné informace tak získá přímo z kapsle a vy se nemusíte obtěžovat nějakým složitým nastavováním. Může to být ovšem i nevýhoda, zatímco u konkurenčních modelů bývá možnost si přednastavené programy nějakým způsobem modifikovat, tento kávovar nic podobného nenabízí.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Stiskem panelu

Displej

Ano

Přednastavené recepty

Čtení z čárových kódů

Ukládání vlastních receptů

Ne

Přizpůsobení teploty nápoje

Ne

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

Jako jeden z nejlevnějších kapslových kávovarů nabízí model TAS1402 překvapivě široký výběr vybavení a funkcí. Displeje se u většiny kávovarů nedočkáte, v tomto případě je displej ve formě ikon, které se LED diodami rozzáří ve chvíli, kdy se připravuje nápoj, nebo je například potřeba kávovar odvápnit. Funkci odvápňování kávovar má, ačkoliv také nejde o samozřejmost.

Pokud máte zálusk na cappuccino či jiné mléčné nápoje, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak našleháte mléko. Kávovar se o vše postará sám, proces přípravy mléka proběhne z kapsle. Pro lepší chuť latté či cappuccina je lepší mléko našlehat zvlášť, to kapslové kávovary ale neumožňují. Výhodou je odnímatelná nádoba na vodu, díky které se vám bude voda snadněji doplňovat a nádoba se také lépe čistí. Modelu chybí zásobník na použité kapsle, který bývá u větších modelů. Spolehnout se ale můžete na typické automatické vypnutí či možnost nastavit výšku tácku.

Předpokládáme, že kávovar budete mít na jednom stálém místě, nejde zrovna o spotřebič, který by se schovával do polic. Proto je potřeba vyhradit místo dostatečně velké pro pohodlnou obsluhu. Co se rozměrů týče, počítejte s 25,1 cm na výšku, 16,9 cm na šířku a 31 cm do hloubky. Hmotnost není nijak zvlášť vysoká, kávovar váží 2,6 kg.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Program odvápňování

Ano

Výška (cm)

25,1

Šířka (cm)

16,9

Hloubka (cm)

31

Hmotnost (kg)

2,6

Naše hodnocení a závěr

Kávovar značky Bosch má dvojí označení, TAS1402 nebo také Tassimo Vivy 2 a jeho pořizovací cena se pohybuje do 1 000 Kč. Jde tak o model, který si může dovolit téměř každý. Tento kávovar využívá kapsle Tassimo, které jsou velmi oblíbené a ve své široké nabídce mají něco pro každého. Neoslní ale pravé milovníky kávy, ani „obyčejné“ espresso si nevychutnáte naplno kvůli nízkému parnímu tlaku zařízení.

Pokud vám nepřijde dostačující nádoba na vodu o objemu 0,7 l, můžete zvolit například model Nescafé Dolce Gusto Krups KP130, který má větší kapacitu nádobky a také nabízí různé variace nápojů, a to i studených. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 | Hodnocení: 73,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, lze použít kapsle Dolce Gusto? Děkuji za odpověď

Zlatka Majerová

Dobrý den, tento kávovar je uzpůsobený na kapsle Tassimo. Kapsle Dolce Gusto mají jiný tvar, a nejsou tak pro použití v tomto kávovaru vhodné.

Eliška Srncová, redaktor

Dobry den, udělám si kávu do hrnku cca 300 ml a nikdy není plný, vždy se udělá max 200 -250 ml. Čím to je?

Dobrý den, u tohoto modelu je velikost nápoje daná čárovým kódem na kapsli (na obalu kapslí najdete uvedenou také velikost nápoje) o a nelze ji přenastavit. Největší objem nápojů Tassimo je potom 270 ml, větší nápoj vám zkrátka nepřipraví.

Eliška Srncová, redaktor

Jsou nějaké neoriginální kapsle které můžou nahradit Tassimo originální kapsle?

Lucie Gulkášová

Dobrý den, kapsle Tassimo jsou poměrně specifické a bohužel se nám žádnou neoriginální alternativu najít nepodařilo. Neoriginální kapsle většinou seženete ke kávovarům Nespresso, Nescafé Dolce Gusto nebo Tchibo Cafissimo.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,jak udělám Latte, když jsou na to 2 kapsle?
Děkuji za odpověď Jandová

Drahuše Jandová

Dobrý den, nejdříve protřepejte a vložte kapsli se sušeným mlékem, ze které kávovar připraví horké mléko. Poté použijte kapsli s kávou.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

1 000 Kč Orientační cena