Recenze a test Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a porovnání Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Tassimo

Datum doporučení: Srpen 2019

73,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká pořizovací cena
  • Cappuccino jedním stiskem
  • Funkce odvápňování
  • Nízký parní tlak
  • Chybí zásobník na použité kapsle
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 patří k modelům, které využívají kapslí Tassimo, jak je patrné již z názvu. Ty jsou u uživatelů velmi oblíbené pro nejrůznější druhy nápojů, na trhu sežene například nápoj s příchutí Oreo sušenek, čokolády Milky a některé kapsle kromě kávy skrývají také čaje. Kávovar tak využije celá rodina včetně dětí při nejrůznějších příležitostech. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující poctivé espresso, káva nemá tak plnou chuť zejména kvůli nízkému parnímu tlaku 3,3 bar, doporučovaná minimální hodnota pro extrahování pravého espressa je totiž výrazně vyšší, a to 15 bar.

Kávovar potřebuje na nahřátí minimální dobu, výrobce uvádí dokonce nulovou. Za to může především relativně vysoký příkon 1 300 W, některé kávovary však mají příkon ještě výrazně vyšší. Přípravu nápojů zahájíte snadno stisknutím jednoho panelu. Kávovar se již o vše postará sám, včetně dávkování vody, které se do zásobníku se vejde 0,7 l, což je víceméně průměr. Pro přípravu více nápojů bude ale zřejmě nutné vodu doplnit. Při každodenní přípravě 4 a více nápojů bychom raději volili kávovar s větší nádobou.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Bosch

Kapsle

Tassimo

Nádobka na mléko

Ne

Objem vody (l)

0,7

Parní tlak (bar)

3,3

Příkon (W)

1 300

Rychlost nahřátí (s)

0

Typ ovládání

Stiskem panelu


Vybavení a funkce

Jako jeden z nejlevnějších kapslových kávovarů nabízí model TAS1402 překvapivě široký výběr vybavení a funkcí. Displeje se u většiny kávovarů nedočkáte, v tomto případě je displej ve formě ikon, které se LED diodami rozzáří ve chvíli, kdy se připravuje nápoj, nebo je například potřeba kávovar odvápnit. Funkci odvápňování kávovar má, ačkoliv také nejde o samozřejmost.

Pokud máte zálusk na cappuccino či jiné mléčné nápoje, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak našleháte mléko. Kávovar se o vše postará sám, stačí stisknout jedno tlačítko, proces přípravy mléka proběhne z kapsle. Pro lepší chuť latté či cappuccina je lepší mléko našlehat zvlášť, to kapslové kávovary ale neumožňují. Výhodou je odjímatelná nádoba na vodu, díky které se vám bude voda snadněji doplňovat a nádoba se také lépe čistí. Modelu chybí zásobník na použité kapsle, který bývá u větších modelů. Spolehnout se ale můžete na typické automatické vypnutí či možnost nastavit výšku tácku.

Předpokládáme, že kávovar budete mít na jednom stálém místě, nejde zrovna o spotřebič, který by se schovával do polic. Proto je potřeba vyhradit místo dostatečně velké pro pohodlnou obsluhu. Co se rozměrů týče, počítejte s 25,1 cm na výšku, 16,9 cm na šířku a 31 cm do hloubky. Hmotnost není nijak zvlášť vysoká, kávovar váží 2,6 kg.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Funkce odvápňování

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

25,1

Šířka (cm)

16,9

Hloubka (cm)

31

Hmotnost (kg)

2,6

Naše hodnocení a závěr

Kávovar značky Bosch má dvojí označení, TAS1402 nebo také Tassimo Vivy 2 a jeho pořizovací cena se pohybuje do 1 000 Kč. Jde tak o model, který si může dovolit téměř každý. Tento kávovar využívá kapsle Tassimo, které jsou velmi oblíbené a ve své široké nabídce mají něco pro každého. Neoslní ale pravé milovníky kávy, ani „obyčejné“ espresso si nevychutnáte naplno kvůli nízkému parnímu tlaku zařízení. Pokud máte rádi mléčné nápoje, stačí vložit do kávovaru kapsli, stisknout panel a počkat, až bude vaše latté či cappuccino hotové. Celkově má kávovar povedené funkce, oceňujeme funkci odvápňování.

Pokud vám nepřijde dostačující nádoba na vodu o objemu 0,7 l, můžete zvolit například model Nescafé Dolce Gusto Krups KP130, který má větší kapacitu nádobky a také nabízí různé variace nápojů, a to i studených. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 | Hodnocení: 73,0 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, lze použít kapsle Dolce Gusto? Děkuji za odpověď

Zlatka Majerová

Dobrý den, tento kávovar je uzpůsobený na kapsle Tassimo. Kapsle Dolce Gusto mají jiný tvar, a nejsou tak pro použití v tomto kávovaru vhodné.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

1 000 Kč Orientační cena