Menu

Recenze a porovnání Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Tassimo

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Nízká pořizovací cena
  • Cappuccino jedním stiskem
  • Funkce odvápňování
  • Nízký parní tlak
  • Chybí zásobník na použité kapsle
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2 patří k modelům, které využívají kapslí Tassimo, jak je patrné již z názvu. Ty jsou u uživatelů velmi oblíbené pro nejrůznější druhy nápojů, na trhu sežene například nápoj s příchutí Oreo sušenek, čokolády Milky a některé kapsle kromě kávy skrývají také čaje. Kávovar tak využije celá rodina včetně dětí při nejrůznějších příležitostech. Nicméně přístroj samotný příliš neuspokojí náročné uživatele milující poctivé espresso, káva nemá tak plnou chuť zejména kvůli nízkému parnímu tlaku 3,3 bar, doporučovaná minimální hodnota pro extrahování pravého espressa je totiž výrazně vyšší, a to 15 bar.

Kávovar potřebuje na nahřátí minimální dobu, výrobce uvádí dokonce nulovou. Za to může především relativně vysoký příkon 1 300 W, některé kávovary však mají příkon ještě výrazně vyšší. Přípravu nápojů zahájíte snadno stisknutím jednoho panelu. Kávovar se již o vše postará sám, včetně dávkování vody, které se do zásobníku se vejde 0,7 l, což je víceméně průměr. Pro přípravu více nápojů bude ale zřejmě nutné vodu doplnit. Při každodenní přípravě 4 a více nápojů bychom raději volili kávovar s větší nádobou.

Parametr Tento produkt
Výrobce Bosch
Kapsle Tassimo
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,7
Parní tlak (bar) 3,3
Příkon (W) 1 300
Rychlost nahřátí (s) 0
Typ ovládání Stiskem panelu

Vybavení a funkce

Jako jeden z nejlevnějších kapslových kávovarů nabízí model TAS1402 překvapivě široký výběr vybavení a funkcí. Displeje se u většiny kávovarů nedočkáte, v tomto případě je displej ve formě ikon, které se LED diodami rozzáří ve chvíli, kdy se připravuje nápoj, nebo je například potřeba kávovar odvápnit. Funkci odvápňování kávovar má, ačkoliv také nejde o samozřejmost.

Pokud máte zálusk na cappuccino či jiné mléčné nápoje, nemusíte si lámat hlavu s tím, jak našleháte mléko. Kávovar se o vše postará sám, stačí stisknout jedno tlačítko, proces přípravy mléka proběhne z kapsle. Pro lepší chuť latté či cappuccina je lepší mléko našlehat zvlášť, to kapslové kávovary ale neumožňují. Výhodou je odjímatelná nádoba na vodu, díky které se vám bude voda snadněji doplňovat a nádoba se také lépe čistí. Modelu chybí zásobník na použité kapsle, který bývá u větších modelů. Spolehnout se ale můžete na typické automatické vypnutí či možnost nastavit výšku tácku.

Předpokládáme, že kávovar budete mít na jednom stálém místě, nejde zrovna o spotřebič, který by se schovával do polic. Proto je potřeba vyhradit místo dostatečně velké pro pohodlnou obsluhu. Co se rozměrů týče, počítejte s 25,1 cm na výšku, 16,9 cm na šířku a 31 cm do hloubky. Hmotnost není nijak zvlášť vysoká, kávovar váží 2,6 kg.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Cappuccino jedním stiskem Ano
Funkce odvápňování Ano
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 25,1
Šířka (cm) 16,9
Hloubka (cm) 31
Hmotnost (kg) 2,6

Naše hodnocení a závěr

Kávovar značky Bosch má dvojí označení, TAS1402 nebo také Tassimo Vivy 2 a jeho pořizovací cena se pohybuje do 1 000 Kč. Jde tak o model, který si může dovolit téměř každý. Tento kávovar využívá kapsle Tassimo, které jsou velmi oblíbené a ve své široké nabídce mají něco pro každého. Neoslní ale pravé milovníky kávy, ani „obyčejné“ espresso si nevychutnáte naplno kvůli nízkému parnímu tlaku zařízení. Pokud máte rádi mléčné nápoje, stačí vložit do kávovaru kapsli, stisknout panel a počkat, až bude vaše latté či cappuccino hotové. Celkově má kávovar povedené funkce, oceňujeme funkci odvápňování.

Pokud vám nepřijde dostačující nádoba na vodu o objemu 0,7 l, můžete zvolit například model Nescafé Dolce Gusto Krups KP130, který má větší kapacitu nádobky a také nabízí různé variace nápojů, a to i studených. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou.

900 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

Bosch TAS1402 Tassimo Vivy 2

900 Kč Orientační cena