Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 110 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 110

  • Parní tlak
  • Absence nádobky na mléko i funkce cappuccino jedním stiskem
3 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 110 (dohledatelný také pod názvem Nespresso U) patří k řadě kávovarů, které využívají kapsle Nespresso. To jsou kapsle, které se v našem srovnávacím testu ukazují nejvíce. Mezi uživateli jsou rozšířené a oblíbené zejména pro svoji rozmanitost. Kapsle Nespresso mají co nabídnout i těm nejnáročnějším uživatelům díky 24 druhům různých kvalitních káv, které ještě navíc můžete vybírat dle intenzity chuti nebo dle velikosti šálku.

Kvalitním kapslím Nespresso zpravidla odpovídá i kvalita přístroje, pro nějž jsou určeny. Ani De’Longhi EN 110 nezklame a s parním tlakem 19 bar připraví opravdu kvalitní espresso, srovnatelné s profesionálně připravenou kávou z kavárny. Pokud si myslíte, že příkon 1 260 W, který je dle tabulky znatelně nižší, než byl vůbec průměr všech hodnocených kávovarů v červnu 2017, nebude dostačující, vyvedeme vás z omylu. Obecně lze říci, že čím vyšší příkon je, tím rychleji se přístroj nahřeje a bude připraven k použití, nicméně my se zaměřujeme spíše na parametr rychlost nahřátí. Ten sám o sobě řekne, jak dlouho trvá, než se přístroj nahřeje. V tomto případě budete čekat třicet vteřin, to ale není vůbec žádná katastrofa. V porovnání lze najít i konkurenční stroje s mnohem vyšším příkonem, jejichž nahřátí trvá stejnou, nebo dokonce delší dobu. 

Co vás potěší z hlediska obsluhy je jistě objem vody 0,8 l. To není hodnota dostačující pro velmi početnou rodinu nebo kancelář, nicméně pokud bude kávovar obsluhován jedním uživatelem, potažmo dvěma, objem je naprosto dostačující. Ještě o něco potěšující bude možná typ ovládání, kterým kávovar disponuje, to je totiž dotykové. Je výhodnější zejména pro údržbu přístroje – absence tlačítek zamezí usazování špíny v rýhách, kterou lze špatně odstranit.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,8

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 260

Rychlost nahřátí (s)

30

Vybavení a funkce

U vybavení nás De’Longhi EN 110 zprvu zklamal, protože nemá funkci capuccino jedním stiskem – ta totiž zaručuje přípravu našlehaného mléka automaticky. Při absenci této funkce musíte očekávat přípravu mléka jinak. Naopak to, že kávovar nemá displej, příliš nehodnotíme. V době psaní této recenze jím neoplývala většina kávovarů a ničemu to vlastně nevadí, displej neukazuje nic závratného. 

Co ale uživatele může potěšit, je to, že má kávovar funkci odvápňování, čímž se snižuje nutnost čištění přístroje manuálně. Plus je také zásobník na použité kapsle, který pojme v průměru 10 kapslí a uživatel tak není odkázán na vyhazování jednotlivých kapslí do koše, zvlášť pokud jej nemá hned po ruce u kávovaru. 

Klasickým vybavením, které u kávovaru De’Longhi EN 110, a stejně tak i u všech ostatních z našeho srovnání lze očekávat, jsou odnímatelná nádobka na vodu, automatické vypnutí nebo nastavitelná výška tácku. Co už musíte ale u každého kávovaru vzít potaz zvlášť jsou rozměry. Na ty se zaměří zejména uživatelé, kteří rádi ušetří každé volné místo v menší kuchyni. S tímto kávovarem ušetříte místo určitě, patří dle průměrných hodnot k těm menším, a dokonce i váha je přijatelná v případě, že byste potřebovali s kávovarem často manipulovat, nebo ho dokonce někam schovávat v době nepoužívání. 

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé hodnotí De’Longhi EN 110 jako spolehlivého pomocníka, který má navíc velmi líbivý design a svým tělem je velmi drobný, takže se vleze téměř všude a nezabere moc místa. Oceňují výbornou chuť připravované kávy, což velmi souvisí s výběrem těch správných kapslí. Co nepovažujeme za relevantní, ale lidé si na to přesto stěžují, je zmínka o tom, že kapsle lze sehnat pouze na internetu. To už ale není úplně pravda, v Praze a v Brně má Nespresso své prodejny, kde si můžete zakoupit jak kapsle, tak i některé kávovary. Ale myslíme si, že v dnešní době to není takový problém, jednak máme ve srovnávacím testu většinu kávovarů na kapsle Nespresso a uživatelé tohle zmiňují opravdu jen výjimečně, takže to nelze považovat za nějaké opravdové negativum. Pro úplnost vás ale i o tomto informujeme.

Naše hodnocení a závěr

Největší slabinou kávovaru De’Longhi EN 110 je absence nádobky na mléko a současně s tím absence funkce cappuccino jedním stiskem. Naopak kávovaru ale nechybí nic důležitého, spíše naopak. Má ideální způsob ovládání, díky kterému lze kávovar udržovat snadno čistý, a díky funkci odvápňování lze kávovar snadno vyčistit i zevnitř bez vynaložení větší námahy. Oba tyto parametry ale mělo velké procento hodnocených kávovarů, proto pokud je pro vás zásadní, aby kávovar sám připravil napěněné mléko, anebo jste si ho mohli alespoň sami připravit, doporučujeme podívat se i jinde v našem srovnávacím testu, například na kávovar Nespresso De’Longhi EN 550.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 110

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 110

Nespresso De’Longhi EN 110

3 000 Kč Orientační cena