Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 170

  • Rychlost nahřátí
  • Parní tlak
  • Nelze připravit napěněné mléko
  • Ovládání tlačítky
3 500 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Nespresso De’Longhi EN 170 nese své druhé jméno Nespresso Prodigio. Tento kávovar je předpokladem pro servírování kvalitní kávy, a to nejen díky kapslím Nespresso, které nabízí širokou škálu možností při výběru toho správného nápoje. Pokud si chcete pochutnat na opravdu kvalitní kávě, pak je Nespresso správnou volbou – kapsle Nespresso disponují 24 různými kávami, které dále můžete vybírat dle intenzity chuti, síly nebo velikosti šálku. Kvalitní kávu z kapslí navíc připravíte za parního tlaku 19 bar, to je předpoklad pro profesionální přípravu kávy. Kávovar se navíc nahřeje za 25 sekund, čemuž odpovídá i příkon 1 700 W. Ten ale zdaleka není rozhodující a proto doporučujeme vždy se podívat přímo parametr rychlosti nahřátí. S objemem 0,8 litrů si vystačí pohodlně jednočlenná, potažmo dvoučlenná rodina. Pokud bude chtít kávovar využívat více lidí, možné to samozřejmě je, ale bude potřeba vodu opakovaně doplňovat.

Co nevidíme rádi jsou tlačítka, jež tvoří ovládací panel. Kolem tlačítek se lehce usadí špína, která už nejde tak dobře odstranit. Proto upřednostňujeme typ ovládání membránové/dotykové. ​

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,8

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 700

Rychlost nahřátí (s)

25

Vybavení a funkce

V odstavci výše jsme ještě nezmínili jednu věc. Kávovar De’Longhi EN 170 nemá nádobku na mléko, a tím pádem nemá ani funkci Cappuccino jedním stiskem, což znamená, že uživatel si nevychutná nápoje s kvalitně napěněným mlékem, pokud si mléko neudělá sám jiným způsobem. Jinak ovšem kávovaru nechybí nic důležitého – sice nemá displej, ten ale neměla v době psaní této recenze většina vybraných kávovarů a ani neukazuje nic tak převratného. U kapslových kávovarů tedy vlastně není až tak potřeba.

Kávovar má body navíc za funkci odvápňování, která usnadní práci při čištění přístroje zevnitř; díky zásobníku na použité kapsle potom odpadá nutnost běžet s každou jednou kapslí ke koši. Co je také uživatelsky přívětivé je odnímatelná nádobka na vodu, takže ji lze jednoduše vzít a natočit do ní vodu přímo z vodovodu. Lze to ale považovat za standard, stejně jako nastavitelnou výšku tácku a automatické vypnutí. Tyto tři skutečnosti totiž mají všechny srovávané kávovary.

Pozornost rozměrům bude věnovat nejspíše majitel menší kuchyně, kam De’Longhi EN 170 krásně zapadne. Oproti průměrným hodnotám všech kávovarů má tento model tělo malé, nezabere tedy příliš místa, a to ani ve chvíli, kdy jej budete potřebovat z pracovní plochy uklízet někam do skříňky​. Vleze se téměř všude a manipulace s ním ani nebude tak obtížná, váží totiž jen 2,9 kg. Nejtěžší přístroj z porovnání váží dvojnásobek této hodnoty.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Naše hodnocení a závěr

Nespresso De’Longhi EN 170 zapadne do domácnosti, kde si uživatelé rádi kávu vychutnají a nestačí jim jen kdejaká rozpustná káva. V rámci ovládání může někomu vadit, že je tlačítkové. Způsob ovládání je individuální a vlastní ovládání přístroje se s různými typy ovládání nijak nezjednodušuje ani nezhoršuje, my se však přikláníme k dotykovému. Dotykový panel se snáze udržuje čistý než tlačítka. V rámci vybavenosti ztrácí kávovar body za absenci funkce Cappuccino jedním stiskem a s tím také spojenou nádobku na mléko. To je věc, která stojí za zvážení každého uživatele zvlášť. Pokud nepotřebujete šlehané mléko, ale vadí vám způsob ovládání, doporučujeme například kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP 350, který je dokonce i levnější. 

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 170

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 170

Nespresso De’Longhi EN 170

3 500 Kč Orientační cena