Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 210

Hodnocení:

84,1 %

Klady:

Velký výběr funkcí

Parní tlak

Zápory:

Menší zásobník na vodu

4 000 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,5 7,7 7,5 10,0 84,1 %

Souhrnné údaje 

Pokud narazíte na kávovar Nespresso De’Longhi EN 210, bude odpovídat obrázek, cena i parametry, ale název bude Nespresso U&Milk, nenechte se odradit. Jde opravdu o ten samý kávovar, jeden název jen určuje výrobce a pod druhým jde obvykle na trh. Odradit byste každopádně neměli nechat tak jako tak, tento kávovar nabízí díky kapslím Nespresso požitek z vynikající kávy. Díky parnímu tlaku 19 bar vaši kávu navíc připraví opravdu špičkově. Na klasickou kávu však stačí klidně i 15 bar. 

Objem zásobníku na vodu 0,7 l je lehce pod průměrem. Pokud potřebujete kávovar pro každodenní přípravu ranních nápojů pro více, jak 4 členy, doporučujeme se podívat na jiný, protože 0,7 l možná nebude stačit, a tak budete muset vodu častěji doplňovat.

Pokud se zaměříte na příkon, zjistíte, že tento kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 disponuje nejvyšším příkonem ze všech testovaných kávovarů v červnu 2017. To ve vás může evokovat, že se kávovar rychle zahřeje a bude připraven na přípravu nápojů. On příkon ale není úměrný rychlosti nahřátí, proto jsme se u každého přístroje zaměřili na samotnou dobu nahřátí. V tomto případě trvá kávovaru 25 vteřin, než se připraví, což odpovídá hodnotám i u dalších konkurenčních kávovarů s menším příkonem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce De'Longhi
Kapsle  Nespresso
Nádobka na mléko  Ano
Objem vody (l)  0,7
Parní tlak (bar)  19
Příkon (W)  1 700
Rychlost nahřátí (s)  25
Typ ovládání  Dotykové/ membránové

Vybavení a funkce

Ve výše uvedené tabulce jste si mohli povšimnout, že má kávovar nádobku na mléko, kterou v době testování neměla většina kávovarů. To je určitě příjemný dodatek, ale ještě příjemnější je funkce cappuccino jedním stiskem. To zaručuje, že kávovar sám napění mléko a rovnou do dodá do šálku, vy nemusíte nic zvlášť šlehat ani přelévat.

Kromě toho má také funkci odvápňování, což vám ulehčí starosti s údržbou stroje – hlavně v jeho samotném systému. Život usnadňující je také zásobník na použité kapsle, který pojme až 10 kapslí a odpadá tak nutnost s každou jednou jít ke koši. Dalšími testovanými skutečnostmi byly odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a automatické vypnutí. Ty lze považovat za standard, v našem testu se nacházely u všech kávovarů. 

Pokud ve vaší malé kuchyni počítáte každý centimetr místa, potěší vás, že tento kávovar není nijak velký. Jde o průměrný přístroj. Nevybočuje z normálu ani co se týče hmotnosti, která ostatně nehraje nejspíš tak velkou roli, jelikož kávovary mají standardně své stálé místo.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ano
Funkce odvápňování  Ano
Zásobník na použité kapsle  Ano
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 25,1
Šířka (cm) 21,3
Hloubka (cm) 36,5
Hmotnost (kg) 4

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 potěší domácnost, kde není nutné naráz připravovat velké množství nápojů. Ideální bude v jedno až dvoučlenné domácnosti, kde poslouží skvěle i těm, kteří si kávu rádi vychutnají. Díky velkému parnímu tlaku lze připravit vysoce kvalitní espresso a díky rozmanitosti kapslí si můžete vybrat nápoj na míru. Ať už podle síly kávy, intenzity aroma nebo podle velikosti šálku. Kávovar se bude snadno čistit díky dotykovému ovládání a funkci odvápňování. 

Datum:
Produkt: Nespresso De’Longhi EN 210
Hodnocení: 84,1 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test