Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 210 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 210

 • Velký výběr funkcí
 • Parní tlak
 • Menší zásobník na vodu
4 000 Kč Orientační cena
 • 9,5/10
  Výkon
 • 7,7/10
  Objem a údržba
 • 7,5/10
  Vybavení
 • 10/10
  Funkce
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Pokud narazíte na kávovar Nespresso De’Longhi EN 210, bude odpovídat obrázek, cena i parametry, ale název bude Nespresso U&Milk, nenechte se odradit. Jde opravdu o ten samý kávovar, jeden název jen určuje výrobce a pod druhým jde obvykle na trh. Odradit byste každopádně neměli nechat tak jako tak, tento kávovar nabízí díky kapslím Nespresso požitek z vynikající kávy. Díky parnímu tlaku 19 bar vaši kávu navíc připraví opravdu špičkově. Na klasickou kávu však stačí klidně i 15 bar. 

Objem zásobníku na vodu 0,7 l je lehce pod průměrem. Pokud potřebujete kávovar pro každodenní přípravu ranních nápojů pro více, jak 4 členy, doporučujeme se podívat na jiný, protože 0,7 l možná nebude stačit, a tak budete muset vodu častěji doplňovat.

Pokud se zaměříte na příkon, zjistíte, že tento kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 disponuje nejvyšším příkonem ze všech testovaných kávovarů v červnu 2017. To ve vás může evokovat, že se kávovar rychle zahřeje a bude připraven na přípravu nápojů. On příkon ale není úměrný rychlosti nahřátí, proto jsme se u každého přístroje zaměřili na samotnou dobu nahřátí. V tomto případě trvá kávovaru 25 vteřin, než se připraví, což odpovídá hodnotám i u dalších konkurenčních kávovarů s menším příkonem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem vody (l)

0,7

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 700

Rychlost nahřátí (s)

25

Typ ovládání

Dotykové/ membránové


Vybavení a funkce

Ve výše uvedené tabulce jste si mohli povšimnout, že má kávovar nádobku na mléko, kterou v době testování neměla většina kávovarů. To je určitě příjemný dodatek, ale ještě příjemnější je funkce cappuccino jedním stiskem. To zaručuje, že kávovar sám napění mléko a rovnou do dodá do šálku, vy nemusíte nic zvlášť šlehat ani přelévat.

Kromě toho má také funkci odvápňování, což vám ulehčí starosti s údržbou stroje – hlavně v jeho samotném systému. Život usnadňující je také zásobník na použité kapsle, který pojme až 10 kapslí a odpadá tak nutnost s každou jednou jít ke koši. Dalšími testovanými skutečnostmi byly odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a automatické vypnutí. Ty lze považovat za standard, v našem testu se nacházely u všech kávovarů. 

Pokud ve vaší malé kuchyni počítáte každý centimetr místa, potěší vás, že tento kávovar není nijak velký. Jde o průměrný přístroj. Nevybočuje z normálu ani co se týče hmotnosti, která ostatně nehraje nejspíš tak velkou roli, jelikož kávovary mají standardně své stálé místo.

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Funkce odvápňování

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

25,1

Šířka (cm)

21,3

Hloubka (cm)

36,5

Hmotnost (kg)

4

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 potěší domácnost, kde není nutné naráz připravovat velké množství nápojů. Ideální bude v jedno až dvoučlenné domácnosti, kde poslouží skvěle i těm, kteří si kávu rádi vychutnají. Díky velkému parnímu tlaku lze připravit vysoce kvalitní espresso a díky rozmanitosti kapslí si můžete vybrat nápoj na míru. Ať už podle síly kávy, intenzity aroma nebo podle velikosti šálku. Kávovar se bude snadno čistit díky dotykovému ovládání a funkci odvápňování. 

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 210
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 210

Nespresso De’Longhi EN 210

4 000 Kč Orientační cena