Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 210

  • Velký výběr funkcí
  • Parní tlak
  • Menší zásobník na vodu
4 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Pokud narazíte na kávovar Nespresso De’Longhi EN 210, bude odpovídat obrázek, cena i parametry, ale název bude Nespresso U&Milk, nenechte se odradit. Jde opravdu o ten samý kávovar, jeden název jen určuje výrobce a pod druhým jde obvykle na trh. Odradit byste každopádně neměli nechat tak jako tak, tento kávovar nabízí díky kapslím Nespresso požitek z vynikající kávy. Díky parnímu tlaku 19 bar vaši kávu navíc připraví opravdu špičkově. Na klasickou kávu však stačí klidně i 15 bar. 

Objem zásobníku na vodu 0,7 l je lehce pod průměrem. Pokud potřebujete kávovar pro každodenní přípravu ranních nápojů pro více, jak 4 členy, doporučujeme se podívat na jiný, protože 0,7 l možná nebude stačit, a tak budete muset vodu častěji doplňovat.

Pokud se zaměříte na příkon, zjistíte, že tento kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 disponuje nejvyšším příkonem ze všech testovaných kávovarů v červnu 2017. To ve vás může evokovat, že se kávovar rychle zahřeje a bude připraven na přípravu nápojů. On příkon ale není úměrný rychlosti nahřátí, proto jsme se u každého přístroje zaměřili na samotnou dobu nahřátí. V tomto případě trvá kávovaru 25 vteřin, než se připraví, což odpovídá hodnotám i u dalších konkurenčních kávovarů s menším příkonem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

0,7

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 700

Rychlost nahřátí (s)

25

Vybavení a funkce

Ve výše uvedené tabulce jste si mohli povšimnout, že má kávovar nádobku na mléko, kterou v době testování neměla většina kávovarů. To je určitě příjemný dodatek, ale ještě příjemnější je funkce cappuccino jedním stiskem. To zaručuje, že kávovar sám napění mléko a rovnou do dodá do šálku, vy nemusíte nic zvlášť šlehat ani přelévat.

Kromě toho má také funkci odvápňování, což vám ulehčí starosti s údržbou stroje – hlavně v jeho samotném systému. Život usnadňující je také zásobník na použité kapsle, který pojme až 10 kapslí a odpadá tak nutnost s každou jednou jít ke koši. Dalšími testovanými skutečnostmi byly odnímatelná nádobka na vodu, nastavitelná výška tácku a automatické vypnutí. Ty lze považovat za standard, v našem testu se nacházely u všech kávovarů. 

Pokud ve vaší malé kuchyni počítáte každý centimetr místa, potěší vás, že tento kávovar není nijak velký. Jde o průměrný přístroj. Nevybočuje z normálu ani co se týče hmotnosti, která ostatně nehraje nejspíš tak velkou roli, jelikož kávovary mají standardně své stálé místo.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 210 potěší domácnost, kde není nutné naráz připravovat velké množství nápojů. Ideální bude v jedno až dvoučlenné domácnosti, kde poslouží skvěle i těm, kteří si kávu rádi vychutnají. Díky velkému parnímu tlaku lze připravit vysoce kvalitní espresso a díky rozmanitosti kapslí si můžete vybrat nápoj na míru. Ať už podle síly kávy, intenzity aroma nebo podle velikosti šálku. Kávovar se bude snadno čistit díky dotykovému ovládání a funkci odvápňování. 

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 210

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 210

Nespresso De’Longhi EN 210

4 000 Kč Orientační cena