Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 550

  • Kvalitně napěněné mléko
  • Nemá displej
6 000 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 550 lze najít také pod názvem Nespresso Lattissima Touch. Jde o další z řady kávovarů z našeho srovnávacího testu, který je určen na kapsle Nespresso. Tuto značku kapslí podporuje více než polovina hodnocených přístrojů. Jde o kapsle, které nabízejí opravdu kvalitní kávu, dokonce více, než 24 druhů různých káv. Kapsle lze navíc volit dle toho, jak intenzivní aroma kávy si přejete, jak silná by měla káva být, a nebo také podle velikosti šálku. 

U tohoto kávovaru vás může potěšit několik věcí – v základu má nádobu na mléko, umí udělat cappuccino stiskem jediného tlačítka, a ovládání kávovaru je dotykové/membránové. Tento typ ovládání oceníte zejména ve chvíli, kdy budete chtít kávovar čistit. U ostatních typů ovládání se kolem tlačítek v rýhách zanáší špína, která jde špatně odstranit. 

Mezi další parametry, kterými vás potěšíme, se nachází například parní tlak, ten u tohoto kávovaru činí 19 bar. Čím vyšší je toto číslo, tím lepší je příprava kávy, nicméně kvalitní espresso lze připravit i s 15 bar. Kávovar má objem nádoby na vodu 0,9 l, což je na poměry v našem srovnání ještě slušná hodnota. Kapslové kávovary mají obecně malý objem zásobníku na vodu.

Příkon by měl určovat, za jakou dobu se kávovar zahřeje a připraví, než začne dělat nápoj. My však považujeme za rozhodující spíše přímo údaj o rychlosti nahřátí. Kávovar ​Nespresso De’Longhi EN 550 se zahřeje za 25 vteřin. To je hodnota odpovídající i kávovarům s mnohem vyšším příkonem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

0,9

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 400

Rychlost nahřátí (s)

25

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí jsme hodnotili poměrně dost parametrů. Hned ze začátku můžete z tabulky vyčíst, že tomuto kávovaru chybí displej. To není žádná vada na kráse ani funkčnosti, displej neměla většina hodnocených kávovarů v červnu 2017. Co je podstatnější, je fakt, že kávovar disponuje již výše zmiňovanou funkcí Cappuccino jedním stiskem, takže připraví kvalitně napěněné mléko i bez vaší asistence. 

Kromě toho, že vám starost o kávovar značně usnadní typ ovládání, potěší vás jistě také funkce odvápňování, díky které se přístroj v podstatě sám vyčistí. Komfortnějším pro vás může být také zásobník na použité kapsle, to abyste s každou jednou nemuseli přes celou kuchyň ke koši. Zásobník pojme obvykle 10 kapslí.

K dalším parametrům je nutno podotknout, že jimi disponovaly všechny recenzované kávovary. Jedná se o odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnost výšky tácku a automatické vypnutí. ​Odnímatelná nádobka opět usnadňuje přípravu kávy, jednoduše ji vezmete a napustíte do ní vodu přímo z kohoutku, není třeba nic přelévat. Nastavitelnost výšky tácku je dobrá kvůli různě velkým šálkům – díky tomu, že lze tácek posunout výše, nebude ani z malého šálku káva stříkat všude kolem. 

Co se týče rozměrů, kávovar Nespresso De’Longhi EN 550 nevybočuje příliš v žádném směru a patří k průměrným. Povšimnete si možná hmotnosti, která je o něco vyšší než průměr hodnocených kávovarů, ale jelikož se nepředpokládá častá manipulace s přístrojem, tedy jeho neustálé uklízení někam do skříně, nebereme tento údaj tak vážně. 

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Kávovar lze najít ve čtyřech barevných provedeních, z nichž si uživatelé nejčastěji vybrali bílé. Ještě je možné sehnat červený kávovar, černý a šedý. Mohou se lehce cenově odlišovat. Ať už je ovšem kávovar jakkoliv barevný a stojí o něco více nebo méně, uživatelé, kteří mají zkušenost s tímto přístrojem, chválí výborně napěněné mléko, to lze tedy považovat za přednost kávovaru. Chválí si design, rychlost nahřátí a oceňují velký výběr kapslí Nespresso. 

Naše hodnocení a závěr

Tento kávovar oceníte v početnější domácnosti, kde vyhoví požadavkům i labužníků kávy. Umí připravit kvalitní kávu z kapslí Nespresso. Uživatelé, kteří se rádi starají o domácí spotřebiče a udržují je v čistotě, ocení kromě ideálního ovládání také funkci odvápňování. To, že kávovar nemá displej, není nic závratného, displej obvykle neukazuje nic víc, než údaj o zbývající vodě v zásobníku. 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 550

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 550

Nespresso De’Longhi EN 550

6 000 Kč Orientační cena