Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 550 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nespresso De’Longhi EN 550

 • Kvalitně napěněné mléko
 • Nemá displej
6 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Výkon
 • 9,2/10
  Objem a údržba
 • 7,5/10
  Vybavení
 • 10/10
  Funkce
 • 0,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar Nespresso De’Longhi EN 550 lze najít také pod názvem Nespresso Lattissima Touch. Jde o další z řady kávovarů z našeho srovnávacího testu, který je určen na kapsle Nespresso. Tuto značku kapslí podporuje více než polovina hodnocených přístrojů. Jde o kapsle, které nabízejí opravdu kvalitní kávu, dokonce více, než 24 druhů různých káv. Kapsle lze navíc volit dle toho, jak intenzivní aroma kávy si přejete, jak silná by měla káva být, a nebo také podle velikosti šálku. 

U tohoto kávovaru vás může potěšit několik věcí – v základu má nádobu na mléko, umí udělat cappuccino stiskem jediného tlačítka, a ovládání kávovaru je dotykové/membránové. Tento typ ovládání oceníte zejména ve chvíli, kdy budete chtít kávovar čistit. U ostatních typů ovládání se kolem tlačítek v rýhách zanáší špína, která jde špatně odstranit. 

Mezi další parametry, kterými vás potěšíme, se nachází například parní tlak, ten u tohoto kávovaru činí 19 bar. Čím vyšší je toto číslo, tím lepší je příprava kávy, nicméně kvalitní espresso lze připravit i s 15 bar. Kávovar má objem nádoby na vodu 0,9 l, což je na poměry v našem srovnání ještě slušná hodnota. Kapslové kávovary mají obecně malý objem zásobníku na vodu.

Příkon by měl určovat, za jakou dobu se kávovar zahřeje a připraví, než začne dělat nápoj. My však považujeme za rozhodující spíše přímo údaj o rychlosti nahřátí. Kávovar ​Nespresso De’Longhi EN 550 se zahřeje za 25 vteřin. To je hodnota odpovídající i kávovarům s mnohem vyšším příkonem. 

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem vody (l)

0,9

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 400

Rychlost nahřátí (s)

25

Typ ovládání

Dotykové/ membránové


Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí jsme hodnotili poměrně dost parametrů. Hned ze začátku můžete z tabulky vyčíst, že tomuto kávovaru chybí displej. To není žádná vada na kráse ani funkčnosti, displej neměla většina hodnocených kávovarů v červnu 2017. Co je podstatnější, je fakt, že kávovar disponuje již výše zmiňovanou funkcí Cappuccino jedním stiskem, takže připraví kvalitně napěněné mléko i bez vaší asistence. 

Kromě toho, že vám starost o kávovar značně usnadní typ ovládání, potěší vás jistě také funkce odvápňování, díky které se přístroj v podstatě sám vyčistí. Komfortnějším pro vás může být také zásobník na použité kapsle, to abyste s každou jednou nemuseli přes celou kuchyň ke koši. Zásobník pojme obvykle 10 kapslí.

K dalším parametrům je nutno podotknout, že jimi disponovaly všechny recenzované kávovary. Jedná se o odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnost výšky tácku a automatické vypnutí. ​Odnímatelná nádobka opět usnadňuje přípravu kávy, jednoduše ji vezmete a napustíte do ní vodu přímo z kohoutku, není třeba nic přelévat. Nastavitelnost výšky tácku je dobrá kvůli různě velkým šálkům – díky tomu, že lze tácek posunout výše, nebude ani z malého šálku káva stříkat všude kolem. 

Co se týče rozměrů, kávovar Nespresso De’Longhi EN 550 nevybočuje příliš v žádném směru a patří k průměrným. Povšimnete si možná hmotnosti, která je o něco vyšší než průměr hodnocených kávovarů, ale jelikož se nepředpokládá častá manipulace s přístrojem, tedy jeho neustálé uklízení někam do skříně, nebereme tento údaj tak vážně. 

Parametr Tento produkt
Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Funkce odvápňování

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ano

Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Výška (cm)

25,8

Šířka (cm)

17,3

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

4,5

Hodnocení dalších uživatelů

Kávovar lze najít ve čtyřech barevných provedeních, z nichž si uživatelé nejčastěji vybrali bílé. Ještě je možné sehnat červený kávovar, černý a šedý. Mohou se lehce cenově odlišovat. Ať už je ovšem kávovar jakkoliv barevný a stojí o něco více nebo méně, uživatelé, kteří mají zkušenost s tímto přístrojem, chválí výborně napěněné mléko, to lze tedy považovat za přednost kávovaru. Chválí si design, rychlost nahřátí a oceňují velký výběr kapslí Nespresso. 

Naše hodnocení a závěr

Tento kávovar oceníte v početnější domácnosti, kde vyhoví požadavkům i labužníků kávy. Umí připravit kvalitní kávu z kapslí Nespresso. Uživatelé, kteří se rádi starají o domácí spotřebiče a udržují je v čistotě, ocení kromě ideálního ovládání také funkci odvápňování. To, že kávovar nemá displej, není nic závratného, displej obvykle neukazuje nic víc, než údaj o zbývající vodě v zásobníku. 

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nespresso De’Longhi EN 550
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso De’Longhi EN 550

Nespresso De’Longhi EN 550

6 000 Kč Orientační cena