Recenze a test Krups KP 1101

6. místo

Obrázek kávovaru Krups KP 1101

Celkové hodnocení: 

3,6 / 5

Klady:

Příkon

Zápory:

Málo funkcí, červená šňůra

1 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje

Kávovar KRUPS KP 1101 v první řadě zaujme svým příkonem. Spolu s modelem Krups KP 100B NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo má nejvyšší příkon z celého testování, 1460 W. Objem jeho nádržky na vodu je průměrný, 0,8 l. Ovládání má mechanické. Tlak 15 bar, který je tento kávovar schopný vyprodukovat, není v tomto testu nejvyšší, stále jde ale o vynikající výsledek a dalece překonává minimální požadavky. Také je tento kávovar jeden ze dvou v naší recenzi, který vaří kávu z kapslí Nescafé Dolce Gusto. Druhý je opět Krups KP 100B NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo. Hmotností se řadí k lehčím kávovarům, váží pouze 3,5 kg. Na výšku měří 41 cm, na šířku 28 cm a jeho hloubka je 21 cm.

Srovnávací tabulka souhrnných údajů a rozměrů

Údaj

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Objem nádobky (l)

0,8

Průměrný objem je 0,82 l

Parní tlak (bar)

15

Průměrný tlak je 13,5 bar

Příkon (W)

1460

Průměrný příkon je 1344 W

Typ ovládání

mechanické

6 kávovarů má elektronické, 4 mají mechanické

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

5 kávovarů používá kapsle Nespresso, 3 Tassimo, 2 Dolce Gusto

Šířka (cm)

28

Průměrná šířka je 20,2 cm

Hloubka (cm)

21

Průměrná hloubka je 29 cm

Výška (cm)

41

Průměrná výška je 29,5 cm

Hmotnost (kg)

3,5

Průměrná hmotnost je 4,3 kg

Funkce a ovládání

V případě funkcí se tomuto kávovaru příliš nedaří, to mu zároveň ubralo nejvíce bodů. Nemá nádobku na mléko a logicky tak ani neuvaří latté s čerstvým mlékem stiskem jednoho knoflíku. Uživatelům nenabídne ani automatické odvápnění, jeho údržba by přesto neměla být nijak náročná. Chybí mu také zásobník na použité kapsle. Je tedy výhodnější umístit kávovar někde v blízkosti odpadkového koše. Stále ale poskytuje přehled o množství vody v přístroji, v tomto ohledu za ostatními nezaostává.

Srovnávací tabulka funkcí

Funkce

Tento kávovar

Průměr všech 10 kávovarů v testu
pro porovnání

Nádobka na mléko

ne

4 Ano, 6 Ne

Capuccino jedním stiskem

ne

2 Ano, 8 Ne

Automatické odvápnění

ne

5 Ano, 5 Ne

Zásobník na použité kapsle

ne

5 Ano, 5 Ne

Odnímatelná nádobka na vodu/ukazatel množství vody

ano

10 Ano, 0 Ne

Názory uživatelů a dostupnost

Kávovar KRUPS KP 1101 patří k častěji hodnoceným spotřebičům, které v této recenzi najdete. K jeho používání se vyjádřilo čtyřiadvacet uživatelů. Ti s ním mají kratší i delší zkušenost. Nejde o nijak nepřevratné číslo, z toho důvodu nebyly uživatelské recenze zahrnuté do našeho hodnocení. Přesto můžou být užitečnou pomůckou při výběru toho nejlepšího kávovaru pro vás. Většina uživatelů kladně hodnotí zejména vzhled přístroje. Dobrý posudek dostaly také kapsle Nescafé Dolce Gusto, káva z nich je podle majitelů kávovaru velmi chutná. V neposlední řadě zmínili jako výhodu snadné ovládání přístroje, se kterým si poradí každý. Našlo se i pár negativních názorů. Podle některých majitelů je kávovar při provozu hlučnější, což může někoho obtěžovat. Ačkoliv vzhled přístroje dostal veskrze pozitivní hodnocení, jedna chyba se našla i v tomto ohledu. Uživatelům vadí červená přívodní šňůra, která nekoresponduje s barvou kávovaru. I přes červený přívodní kabel je ale tento kávovar ze všech spotřebičů v této recenzi nejrozšířenější. Zakoupit jej můžete u více než osmdesáti obchodů, což je několikanásobek běžného počtu.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar KRUPS KP 1101 se umístil na šestém místě v naší Top 10 a v testování získal 3,6 bodů z 5. Ačkoliv patří k nejlevnějším v našem testu, nabízí poměrně slušný objem nádržky na vodu a hlavně skvělý tlak, který plně vystačí i náročnějším uživatelům. Zbystřit by také měli všichni, kteří si oblíbili kávu Nescafé Dolce Gusto, kromě tohoto kávovaru totiž stejné kapsle zpracovává už jen Krups KP 100B NESCAFÉ Dolce Gusto Piccolo. Na poli funkcí příliš nezáří, uspokojí tedy milovníky espressa, pro skvělé latté bychom doporučili poohlédnout se po některém dalším přístroji v této recenzi. Uživatelsky je oblíbený, až na jeho červený přívodní kabel. Dostupnost má vynikající, seženete jej takřka na každém rohu.

Datum:
Produkt: Krups KP 1101
Hodnocení: 3.6