Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110

Hodnocení:

60,2 %

Klady:

Nízká cena

Zápory:

Chybí funkce odvápňování

Hlučnost

1 600 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
6,8 7,3 5,0 3,3 60,2 %

Souhrnné údaje 

Nescafé Dolce Gusto je, věříme, velmi rozšířený a mezi uživateli kapslových kávovarů známý pojem. Model Krups KP 110 patří do nejlevější cenové kategorie, které jsme určili v manuálu věnovaném výběru kapslových kávovarů. To však neznamená, že by mělo jít o podprůměrné a nepoužitelné přístroje. Konkrétně tento model má stále uspokojující objem nádoby na vodu, 0,8 l postačí menší domácnosti bez větších potíží, jde o průměrnou hodnotu všech hodnocených kávovarů v červnu 2017. Stydět se Krups KP 110 nemusí ani za parní tlak, 15 bar je velmi slušná hodnota a i s ní lze připravit espresso plné chuti. 

Příkon a rychlost nahřátí je potřeba trošku rozvést. Mělo by platit čím vyšší příkon, tím kratší doba nahřátí přístroje. V tomto případě však i přes to, že příkon je lehce nad průměrem a činí 1 460 W, se kávovar nahřeje za 40 vteřin. To je vůbec nejdelší doba nahřátí, kterou lze mezi recenzovanými kávovary najít. Nejčastěji měly hodnocené kávovary dobu nahřátí 25 vteřin, což je znatelný rozdíl. 

Co je také odlišné oproti většině hodnocených kávovarů, je pákové ovládání. To samo o sobě ničemu nevadí, my však z hlediska snadnější údržby upřednostňujeme ovládání dotykové. U něj je minimální možnost zanesení špatně odstranitelnou špínou. 

Nakonec musíme zmínit kapsle, které se do kávovaru Krups KP 110 používají. Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí velmi pestrou nabídku nejen káv, ale také jiných nápojů, například horkých čokolád a čajů. Samozřejmostí je potom individuální volba mezi různě silnými kávami, které mohou být dokonce dochucené. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Krups 43 % Krups, 21 % Bosch, 21 % De'Longhi, 7 % Tchibo, 7 % Saeco
Kapsle  Nescafé Dolce Gusto 36 % Nescafé Dolce Gusto, 29 % Nespresso, 21 % Tassimo, 14 % Tchibo
Nádobka na mléko  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Objem vody (l)  0,8 0,85
Parní tlak (bar)  15 13,64
Příkon (W)  1 460 1 442,14
Rychlost nahřátí (s)  40 26,15
Typ ovládání  pákové/posuvné 36 % tlačítka, 29 % pákové/posuvné, 21 % stiskem panelu, 14 % dotykové/membránové

Vybavení a funkce

Na vybavení a funkcích se nejvíce podepisuje nízká cena. Tomu, že kávovar neposkytuje možnost napěnit mléko a uživatel si tak musí vystačit se sušeným z kapsle, jsme čelili i u mnohem dražších konkurenčních modelů – třeba funkce Cappuccino jedním stiskem chybí u většiny hodnocených přístrojů. Ani displej nás tolik nepřekvapuje, ten není vlastně vůbec potřeba a taktéž jej neměla většina modelů v porovnávacím testu. Co však postrádáme doopravdy, to je funkce odvápňování. Ta vám bude scházet tehdy, nebudete-li chtít sami přístroj zevnitř čistit ručně. Nicméně při absenci této funkce vám nic jiného nezbude, maximálně si můžete pomoci různými čisticími prostředky speciálně na to určenými. Všimnout si v tabulce níže můžete i toho, že kávovar nemá zásobník na použité kapsle, což je něco, co pro někoho může být naprosto zbytečná věc, a naopak pro někoho skvělý parametr navíc.

Další funkce a vlastnosti kávovar má, stejně jako všechny přístroje ze srovnávacího testu. Jedná se o odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnost výšky tácku a automatické vypnutí. Zmínit musíme i rozměry, ty si pohlídejte, pokud šetříte každý centimetr v kuchyni. Krups KP 110 není žádný obr, ale není ani nejmenší. Patří však k nejlehčím modelům, váhu ale nebereme příliš v potaz, kávovary mají obvykle své stálé místo.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej  Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Cappuccino jedním stiskem  Ne 79 % Ne, 21 % Ano
Funkce odvápňování  Ne 57 % Ano, 43 % Ne
Zásobník na použité kapsle  Ne 50 % Ano, 50 % Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano 100 % Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí  Ano 100 % Ano
Výška (cm) 31,5 28,11
Šířka (cm) 24,5 17,61
Hloubka (cm) 18 28,15
Hmotnost (kg) 2,5 3,27

Hodnocení dalších uživatelů

Kapslový kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110 je mezi uživateli rozšířený a oblíbený. Uživatelé, kteří s ním mají dlouhodobou či krátkodobou zkušenost, kladně hodnotí design, rychlost přípravy kávy a hlavně kapsle, ve kterých si každý najde to své. Protože chceme být úplní, zmíníme i negativa, která uživatelé zaznamenali. Zaprvé je to hlučnost, která se často v recenzích opakovala. Pokud bude kávovar poblíž ložnice a někdo si bude chtít připravit nápoj brzy ráno nebo pozdě v noci, spící v ložnici to nejspíše zaznamenají. U několika provedení kávovaru (na trhu seženete 4 různě barevná provedení) si uživatelé stěžovali na červený přívodní kabel. Ten se velmi nehodí, zvlášť pokud cíleně vybíráte neutrálně barevný přístroj a kabel nemáte kam schovat. 

Naše hodnocení a závěr

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110 není dokonalý a neuspokojí náročné uživatele. Nepřipraví napěněné mléko do nápojů, jeho nahřátí může trvat o něco déle, nemáte ani možnost nechat přístroj, aby se sám odvápnil. Je však potřeba brát ohledy na to, že kávovar patří do nejnižší cenové kategorie a i přes to, že mu něco chybí, stále umí připravit dobré espresso a mnoho dalších nápojů z pestré nabídky kapslí Nescafé Dolce Gusto. Možná jen poradíme, abyste zvážili hlučnost přístroje, na kterou si stěžovali uživatelé vlastnící tento kávovar, jinak jej můžeme vřele doporučit nenáročným domácnostem. 

Datum:
Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110
Hodnocení: 60,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test