Menu

Recenze a porovnání Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Nízká cena
  • Chybí funkce odvápňování
  • Hlučnost
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Nescafé Dolce Gusto je velmi rozšířený a mezi uživateli kapslových kávovarů známý pojem. Model Krups KP 110 patří do nižší cenové kategorie, to však neznamená, že by mělo jít o podprůměrné a nepoužitelné přístroje. Konkrétně tento model má stále uspokojující objem nádoby na vodu, 0,8 l postačí menší domácnosti bez větších potíží, jde o průměrnou hodnotu všech hodnocených kávovarů v červnu 2017. Stydět se Krups KP 110 nemusí ani za parní tlak, 15 bar je velmi slušná hodnota a i s ní lze připravit espresso plné chuti.

Příkon a rychlost nahřátí je potřeba trošku rozvést. Mělo by platit čím vyšší příkon, tím kratší doba nahřátí přístroje. V tomto případě však i přes to, že je příkon 1 460 W poměrně vysoký, nahřátí kávovaru trvá 40 vteřin. Nejčastěji mají kávovary dobu nahřátí 25-30 vteřin, což je znatelný rozdíl.

Méně běžné je také pákové ovládání. Pochopitelně ničemu nevadí, z hlediska snadnější údržby ale bývá výhodnější ovládání dotykové. U něj je minimální možnost zanesení špatně odstranitelnou špínou.

Nakonec musíme zmínit kapsle, které se do kávovaru Krups KP 110 používají. Kapsle Nescafé Dolce Gusto nabízí velmi pestrou nabídku nejen káv, ale také jiných nápojů, například horkých čokolád a čajů. Samozřejmostí je potom individuální volba mezi různě silnými kávami, které mohou být dokonce dochucené.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,8
Parní tlak (bar) 15
Příkon (W) 1 460
Rychlost nahřátí (s) 40
Typ ovládání Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

Na vybavení a funkcích se nejvíce podepisuje nízká cena. S tím, že kávovar neposkytuje možnost napěnit mléko a uživatel si tak musí vystačit se sušeným z kapsle, jsme se setkali i u mnohem dražších konkurenčních modelů. Ani absence displeje nás tolik nepřekvapuje, ten není vlastně vůbec potřeba a taktéž jej neměla většina kávovarů na trhu. Větší nevýhodou už může být chybějící funkce odvápňování. Všimnout si v tabulce níže můžete i toho, že kávovar nemá zásobník na použité kapsle, nutnost vyhazovat každou použitou kapsli zvlášť může být pro řadu uživatelů otravná.

U standardních funkcí se kávovar nijak neliší od většiny konkurenčních modelů. Má odnímatelnou nádobku na vodu, nastavitelnou výšku tácku a automatické vypnutí. Zmínit musíme i rozměry, ty si pohlídejte, pokud šetříte každý centimetr v kuchyni. Krups KP 110 není žádný obr, ale není ani nejmenší. Patří však k nejlehčím modelům, váhu ale nebereme příliš v potaz, kávovary mají obvykle své stálé místo.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ne
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 31,5
Šířka (cm) 24,5
Hloubka (cm) 18
Hmotnost (kg) 2,5

 

Naše hodnocení a závěr

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110 není dokonalý a pravděpodobně neuspokojí náročné uživatele. Nepřipraví napěněné mléko do nápojů, jeho nahřátí může trvat o něco déle, nemáte ani možnost nechat přístroj, aby se sám odvápnil. Je však potřeba brát ohledy na to, že kávovar patří do nejnižší cenové kategorie a i přes to, že mu něco chybí, stále umí připravit dobré espresso a mnoho dalších nápojů z pestré nabídky kapslí Nescafé Dolce Gusto. Méně náročným uživatelům jej tak můžeme vřele doporučit.

Pokud by vás zajímal lépe vybavený model, dobrá alternativa je například kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP130.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 110

1 600 Kč Orientační cena