Menu

Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP 350

  • Cena
  • Příprava mléčných nápojů ze sušeného mléka
2 500 Kč Orientační cena
  • 0,0 %
    Celkové
    hodnocení

Souhrnné údaje 

Vedle značek Nespresso a Tassimo jsme do našeho srovnávacího testu kapslových kávovarů zařadili i Nescafé Dolce Gusto, což je mezi uživateli velmi rozšířená značka. Kapsle této značky nabízí totiž opravdu pestrou nabídku. Přes třicet druhů káv si můžete personalizovat dle toho, jak velký šálek chcete nebo jak silnou kávu chcete, kávu si lze navíc vychutnat sojovou, bezkofeinovou nebo ochucenou. I pro ty, kteří nemusí příliš mnoho kávy, máme dobrou zprávu, V nabídce se setkáte s širokou nabídkou jiných nápojů, jako je čaj nebo horká čokoláda. A protože Nescafé Dolce Gusto spolupracuje i s jinými značkami, najdete i čokoládu pro děti nesoucí označení Nesquik. Tato široká nabídka nápojů však ne vždy vystačí všem, opravdoví milovníci cappuccina a jiných mléčných nápojů budou možná zklamaní, že kávovar neumí napěnit mléko a využívá pouze sušené z kapslí. To se může odrazit na chuti.

Jinak je ale Krups KP 350 srovnatelný s konkurenčními přístroji. Díky parnímu tlaku 15 bar zvládne připravit chuťově velmi dobré espresso. Co může být zavádějící je příkon. Obecně by mělo platit, že čím vyšší je, tím rychleji bude přístroj spolupracovat a nahřívat se. Nicméně i s 1 600 W se přístroj nahřeje do 30 vteřin. V porovnání však najdete modely, jejichž příkon je mnohem nižší a přesto se nahřejí za kratší dobu. Ani tak není půl minuta nijak příliš dlouhá, je to dostačující hodnota a my ji hodnotíme i tak kladně.

Kde Krups KP 350 určitě dostává body navíc je typ ovládání a objem vody. Různé způsoby ovládání se ve funkčnosti neliší, my však vítáme dotykové z toho důvodu, že je lépe udržovatelné. Objem nádoby na vodu je potom 0,8 l a to je tak akorát pro menší domácnost nebo menší kancelář.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,8

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 600

Rychlost nahřátí (s)

30

Vybavení a funkce

I v kategorii funkcí a vybavení si vede kávovar Krups KP 350 obdobně jako konkurenční modely. Chybí mu sice displej, ten ale v době psaní této recenze (červen 2017) neměla většina kávovarů a není tak závratný. Co jsme již zmínili je fakt, že kávovar nepřipraví napěněné mléko, nemá ani nádobku na mléko ani funkci Cappuccino jedním stiskem. Oproti tomu má tento kávovar funkci odvápňování a zásobník na použité kapsle což určitě hodnotíme kladně. ​

Všechny hodnocené modely potom disponovaly odnímatelnou nádobkou na vodu, nastavitelnou výškou tácku a automatickým vypnutím. Pokud patříte k těm, kteří potřebují ušetřit každý kousek místa v menší kuchyni, pozor na rozměry tohoto pomocníka. Patří totiž k těm větším z našeho srovnání, a tak dobře zvažte, zda vám nebude na kuchyňské lince překážet. Dobrou zprávou však je, že váží jen tři kilogramy a nebude tak velký problém s ním v případě nutnosti manipulovat a přenášet ho.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Dotykové/ membránové

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Naše hodnocení a závěr

Nescafé Dolce Gusto nabízí například oproti Nespressu širokou nabídku nápojů, které však nemusí oslnit ty nejnáročnější uživatele, kteří touží po kvalitní kávě. Ani káva z kávovaru Krups KP 350 není nijak špatná, například mléčné nápoje však nebudou mít tak vynikající chuť, což je zapříčiněno použitím sušeného mléka. Jinak je tento kávovar ideální pro rodiny s malými dětmi. Pokud přeci jen trváte na tom, že by kávovar měl umět hlavně kvalitní espresso srovnatelné espressem z kavárny, doporučujeme se podívat například na konkurenční model Nespresso De’Longhi EN 210, který jsme také podrobili hodnocení a napsali o něm recenzi.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP 350

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP 350

Nescafé Dolce Gusto Krups KP 350

2 500 Kč Orientační cena