Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 | Arecenze
Menu

Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

84,7 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kávovary na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Klady

  • Příznivá cena
  • 3 velikosti šálků
  • Ve většině ohledů průměrný

Zápory

  • Chybí systém odvápňování
  • Pouze základní funkce
2 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups, který můžeme najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Mini Me je určený pro kapsle Nescafé Dolce Gusto. Tyto kapsle potěší velkým výběrem nápojů, nemusíte se omezovat jen na kávu, v nabídce jsou například i kapsle s horkou čokoládou a dalšími nápoji, kávovar tedy využije celá rodina. Objem nádržky na vodu tohoto modelu je 0,8 l, tedy zhruba průměr. Parní tlak 15 bar také odpovídal průměru a zároveň jde o doporučovanou hodnotu pro domácí použití.

Příkon tohoto kávovaru je 1 500 W a patří k vyšším na trhu. To znamená trochu vyšší spotřebu, ovšem u takto malých spotřebičů se nikdy nejedná o vysoké částky. Pokud se podíváme na rychlost zahřívání, po zapnutí bude kávovar připravený k činnosti během 30 sekund. Ačkoliv nejde o nijak dlouhou dobu, některé kávovary zvládají zahřátí ještě o pár sekund rychleji. U kávovaru Mini Me můžete páčkou nastavit přípravu teplého či studeného nápoje, objem vody následně volíte posuvníkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nescafé Dolce Gusto

Nádobka na mléko

Ne

Objem nádobky na vodu (l)

0,8

Parní tlak (bar)

15

Příkon (W)

1 500

Rychlost nahřátí (s)

30

Ovládání a možnosti nastavení

Stejně jako většina kávovarů Dolce Gusto, i tento je vybavený pákovým ovládáním. Jeho prostřednictvím můžete zvolit, jestli chcete studený nebo teplý nápoj, tím kávovary této značky vynikají, většina konkurenčních modelů zvládá jen jednu teplotu. Zvolit si můžete také množství vody a po jeho odtečení se kávovar sám zastaví, nemusíte jej zastavovat ručně, jako některé levnější modely. Postrádá ovšem přednastavené recepty, popřípadě možnost ukládání vlastních.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Pákové/ posuvné

Displej

Ne

Přednastavené recepty

Ne

Ukládání vlastních receptů

Ne

Přizpůsobení teploty nápoje

Ano

Dávkování vody

Ano

Cappuccino jedním stiskem

Ne

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí kávovar Mini Me zrovna nezáří. Postrádá méně běžné i některé obvyklejší funkce. Z méně běžných se v jeho případě nedočkáme displeje, automatického šlehání mléka ani zásobníku na použité kapsle. Z běžnějších potom postrádá systém odvápňování, s tímto procesem si tedy budete muset poradit více „po domácku“.

Nechybí mu ovšem odnímatelná nádobka na vodu, což značně usnadní její doplňování. Spolehnout se můžete také na nastavitelnou výšku tácku, kávovar tak dobře poslouží na přípravu klasického espressa latté do vysoké sklenice. Nechybí ani funkce automatického vypnutí, která vzhledem k vyššímu příkonu modelu potěší, šetří totiž energii v době, kdy kávovar zrovna nepoužíváte.

Rozměry kávovaru značky Krups se v kategorii kompaktních kapslových přístrojů nijak nevymykají. Na výšku měří kávovar Mini Me 30,5 cm, na šířku 16 cm a jeho hloubka je 24 cm. Hmotnost 2,5 kg patří k nižším v našem srovnání a manipulace s kávovarem tak bude hračkou. Vzhledem k nevelkým rozměrům ale pravděpodobně stejně zůstane na kuchyňské lince permanentně.

Parametr Tento produkt
Odnímatelná nádobka na vodu

Ano

Nastavitelná výška tácku

Ano

Zásobník na použité kapsle

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Čištění

Manuální

Program odvápňování

Ne

Výška (cm)

30,5

Šířka (cm)

16

Hloubka (cm)

24

Hmotnost (kg)

2,5

 

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 je díky kapslím značky Nescafé Dolce Gusto vhodný pro všechny experimentátory, kteří ocení pestrou nabídku nápojů. Přístroji nemáme co vytknout v případě tlaku, jeho objem je průměrný, ani doba zahřívání není nijak dramatická.

Nabídkou funkcí neoslní, drží se úplných základů. V této cenové kategorii se ani od kávovaru nedá očekávat, že bude mít funkce jako automatické šlehání mléka, ovšem ocenili bychom, kdyby v jeho výbavě nechyběl program odvápňování. Kávovar můžeme doporučit všem, kteří hledají jednoduchý model na kapsle Nescafé Dolce Gusto za dobrou cenu.

Pokud by vás ovšem zajímal spíše nějaký model s funkcí odvápňování, můžeme vám doporučit kávovar stejné značky Nescafé Dolce Gusto Krups KP130.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 | Hodnocení: 84,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

2 800 Kč Orientační cena