Recenze a test Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

Hodnocení:

61,7 %

Klady:

Cena

Zápory:

Chybí systém odvápňování

1 800 Kč
orientační cena

Výkon
(max. 10)
Objem a údržba
(max. 10)
Vybavení
(max. 10)
Funkce
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,0 7,3 5,0 3,3 61,7 %

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups, který můžeme najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Mini Me je určený pro kapsle Nescafé Dolce Gusto. Tyto kapsle potěší velkým výběrem nápojů, nemusíte se omezovat jen na kávu, v nabídce jsou například i kapsle s horkou čokoládou a dalšími nápoji, kávovar tedy využije celá rodina. Objem nádržky na vodu tohoto modelu je 0,8 l, což byl v době vzniku recenze (prosinec 2017) průměr. Parní tlak 15 bar také odpovídal průměru a zároveň jde o nejdoporučovanější hodnotu pro domácí použití.

Co se týče příkonu, ten byl v době vzniku recenze lehce nadprůměrný. Příkon tohoto kávovaru je 1 500 W, tehdejší průměr byl 1 408 W. To znamená trochu vyšší spotřebu, ovšem u takto malých spotřebičů se nikdy nejedná o vysoké částky. Pokud se podíváme na rychlost zahřívání, po zapnutí bude kávovar připravený k činnosti během 30 s. Ačkoliv nejde o nijak dlouhou dobu, průměrně se kávovary v našem srovnávacím testu zahřály cca o 6 s rychleji. U kávovaru Mini Me můžete páčkou nastavit přípravu teplého či studeného nápoje, objem vody následně volíte posuvníkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle  Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko  Ne
Objem vody (l)  0,8
Parní tlak (bar)  15
Příkon (W)  1 500
Rychlost nahřátí (s)  30
Typ ovládání  Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí kávovar Mini Me zrovna nezáří. Z námi hodnocených funkcí postrádá méně běžné i některé obvyklejší funkce. Z méně běžných se v jeho případě nedočkáme displeje, automatického šlehání mléka ani zásobníku na použité kapsle. Z běžnějších potom postrádá systém odvápňování, s tímto procesem si tedy budete muset poradit více „po domácku“. Nechybí mu ovšem odnímatelná nádobka na vodu, což značně usnadní její doplňování. Spolehnout se můžete také na nastavitelnou výšku tácku, kávovar tak dobře poslouží na přípravu klasického espressa latté do vysoké sklenice. Nechybí ani funkce automatického vypnutí, která vzhledem k vyššímu příkonu modelu potěší, šetří totiž energii v době, kdy kávovar zrovna nepoužíváte.

Rozměry kávovaru značky Krups se v kategorii kompaktních kapslových přístrojů nijak nevymykají. Na výšku měří kávovar Mini Me 30,5 cm, na šířku 16 cm a jeho hloubka je 24 cm. Hmotnost 2,5 kg patří k nižším v našem srovnání a manipulace s kávovarem tak bude hračkou. Vzhledem k nevelkým rozměrům ale pravděpodobně stejně zůstane na kuchyňské lince permanentně.

Parametr Tento produkt
Displej  Ne
Cappuccino jedním stiskem  Ne
Funkce odvápňování  Ne
Zásobník na použité kapsle  Ne
Odnímatelná nádobka na vodu  Ano
Nastavitelná výška tácku  Ano
Automatické vypnutí  Ano
Výška (cm) 30,5
Šířka (cm) 16
Hloubka (cm) 24
Hmotnost (kg) 2,5

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé modelu Nescafé Dolce Gusto Mini Me se zpravidla shodují na pozitivním hodnocení. Podle nich je přístroj designově povedený, díky kompaktním rozměrům se dobře vleze na kuchyňskou linku a káva z něj je chutná a rychle připravená. Jako negativum někteří zmiňují červenou barvu přívodní šňůry, která se často nelíbí ani uživatelům dalších modelů této značky. Podle některých recenzí je také trochu namáhavější vyndávání nádržky na vodu.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 je díky kapslím značky Nescafé Dolce Gusto vhodný pro všechny experimentátory, kteří ocení pestrou nabídku nápojů. Přístroji nemáme co vytknout v případě tlaku, jeho objem je průměrný doba zahřívání o pár sekund překonává průměr. Nabídka funkcí není nijak oslnivá, drží se úplných základů. V této cenové kategorii se ani od kávovaru nedá očekávat, že bude mít funkce jako automatické šlehání mléka, ovšem ocenili bychom, kdyby v jeho výbavě nechyběl program odvápňování. Mezi uživateli je velmi oblíbený a můžeme jej tak doporučit všem, kteří hledají jednoduchý kávovar na kapsle Nescafé Dolce Gusto za dobrou cenu. Pokud by vás ovšem zajímal spíše nějaký model s funkcí odvápňování, můžeme vám doporučit kávovar stejné značky Nescafé Dolce Gusto Krups KP130.

Datum:
Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP120
Hodnocení: 61,7 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test