Menu

Recenze a porovnání Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

Doporučujeme Při nákupu v kategorii kávovarů na kapsle Nescafé Dolce Gusto

Datum doporučení: Srpen 2019

84,7 % Celkové hodnocení
  • Příznivá cena
  • Ve většině ohledů průměrný
  • Chybí systém odvápňování
  • Pouze základní funkce
1 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar od značky Krups, který můžeme najít také pod názvem Nescafé Dolce Gusto Mini Me je určený pro kapsle Nescafé Dolce Gusto. Tyto kapsle potěší velkým výběrem nápojů, nemusíte se omezovat jen na kávu, v nabídce jsou například i kapsle s horkou čokoládou a dalšími nápoji, kávovar tedy využije celá rodina. Objem nádržky na vodu tohoto modelu je 0,8 l, tedy zhruba průměr. Parní tlak 15 bar také odpovídal průměru a zároveň jde o doporučovanou hodnotu pro domácí použití.

Příkon tohoto kávovaru je 1 500 W a patří k vyšším na trhu. To znamená trochu vyšší spotřebu, ovšem u takto malých spotřebičů se nikdy nejedná o vysoké částky. Pokud se podíváme na rychlost zahřívání, po zapnutí bude kávovar připravený k činnosti během 30 sekund. Ačkoliv nejde o nijak dlouhou dobu, některé kávovary zvládají zahřátí ještě o pár sekund rychleji. U kávovaru Mini Me můžete páčkou nastavit přípravu teplého či studeného nápoje, objem vody následně volíte posuvníkem.

Parametr Tento produkt
Výrobce Krups
Kapsle Nescafé Dolce Gusto
Nádobka na mléko Ne
Objem vody (l) 0,8
Parní tlak (bar) 15
Příkon (W) 1 500
Rychlost nahřátí (s) 30
Typ ovládání Pákové/ posuvné

Vybavení a funkce

V kategorii vybavení a funkcí kávovar Mini Me zrovna nezáří. Postrádá méně běžné i některé obvyklejší funkce. Z méně běžných se v jeho případě nedočkáme displeje, automatického šlehání mléka ani zásobníku na použité kapsle. Z běžnějších potom postrádá systém odvápňování, s tímto procesem si tedy budete muset poradit více „po domácku“. Nechybí mu ovšem odnímatelná nádobka na vodu, což značně usnadní její doplňování. Spolehnout se můžete také na nastavitelnou výšku tácku, kávovar tak dobře poslouží na přípravu klasického espressa latté do vysoké sklenice. Nechybí ani funkce automatického vypnutí, která vzhledem k vyššímu příkonu modelu potěší, šetří totiž energii v době, kdy kávovar zrovna nepoužíváte.

Rozměry kávovaru značky Krups se v kategorii kompaktních kapslových přístrojů nijak nevymykají. Na výšku měří kávovar Mini Me 30,5 cm, na šířku 16 cm a jeho hloubka je 24 cm. Hmotnost 2,5 kg patří k nižším v našem srovnání a manipulace s kávovarem tak bude hračkou. Vzhledem k nevelkým rozměrům ale pravděpodobně stejně zůstane na kuchyňské lince permanentně.

Parametr Tento produkt
Displej Ne
Cappuccino jedním stiskem Ne
Funkce odvápňování Ne
Zásobník na použité kapsle Ne
Odnímatelná nádobka na vodu Ano
Nastavitelná výška tácku Ano
Automatické vypnutí Ano
Výška (cm) 30,5
Šířka (cm) 16
Hloubka (cm) 24
Hmotnost (kg) 2,5

 

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 je díky kapslím značky Nescafé Dolce Gusto vhodný pro všechny experimentátory, kteří ocení pestrou nabídku nápojů. Přístroji nemáme co vytknout v případě tlaku, jeho objem je průměrný, ani doba zahřívání není nijak dramatická. Nabídkou funkcí neoslní, drží se úplných základů. V této cenové kategorii se ani od kávovaru nedá očekávat, že bude mít funkce jako automatické šlehání mléka, ovšem ocenili bychom, kdyby v jeho výbavě nechyběl program odvápňování. Kávovar můžeme doporučit všem, kteří hledají jednoduchý model na kapsle Nescafé Dolce Gusto za dobrou cenu.

Pokud by vás ovšem zajímal spíše nějaký model s funkcí odvápňování, můžeme vám doporučit kávovar stejné značky Nescafé Dolce Gusto Krups KP130.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Nescafé Dolce Gusto Krups KP120 | Hodnocení: 84,7 %
Eliška Srncová působí v našem týmu už řadu let a za tu dobu nasbírala bohaté zkušenosti s výběrem a hodnocením různých produktů do domácnosti. Téma kapslových kávovarů pojala opravu detailně, dozvíte se nejen, jak vybrat samotný kávovar, ale také co můžete čekat od samotných kapslí. Zprostředkuje vám také informace o dalších možnostech přípravy kávy, třeba pomocí E.S.E podů, a o způsobech recyklace kapsli. Pro milovníky kávy připravila také velká srovnání automatických nebo pákových kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

Nescafé Dolce Gusto Krups KP120

1 700 Kč Orientační cena