Menu

Nespresso Krups Citiz & Milk XN 760510 – Recenze, testy a srovnání

Klady

  • Zásobník a šlehač na mléko
  • Litrová nádržka na vodu
  • Kontejner na 10 použitých kapslí

Zápory

  • Větší rozměry
  • Vyšší cena
  • Nemá displej
4 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kapslový kávovar Krups Citiz & Milk XN 760510 patří do řady kávovarů Nespresso. Tato značka se specializuje na kvalitní kávu a nabízí až 24 různých druhů a příchutí v kapslích. Kávu si navíc můžete přizpůsobit dle vašich preferencí a zvolit například intenzitu aroma nebo sílu kávy. Pokud se zajímáte o stav životního prostředí, potěší vás, že Nespresso jako jediný výrobce kávových kapslí obaly recykluje, vyrábí je pouze z hliníku a po použití odebírá zpět. K tomu v kávovarech slouží zásobníky na použité kapsle, a ani modelu Krups Citiz & Milk XN 760510 nechybí.

Příkon 1 260 W je spíše podprůměrná hodnota. Kávovar umí však celkově odvést dobrou práci, se svým tlakem 19 bar se v době srovnání (duben 2020) řadí k výkonnějším na trhu. Nahřátí mu trvá jen 25 sekund, a tak vám stihne připravit kávu i v ranním shonu. Navíc k přípravě lunga nebo espressa stačí stisknout jen jedno tlačítko. Integrovaný pěnič mléka uspokojí chuťové buňky těch z vás, kteří preferujete cappuccino, latté nebo ice cappuccino.

Kromě zásobníku na mléko disponuje kávovar Krups také vyjímatelnou nádrží na vodu s objemem 1 l. Jedná se o poměrně velký zásobník, a tak tento produkt příliš nedoporučujeme do malých kuchyní, kde řešíte nedostatek místa. Se svými rozměry téměř 28 x 22 x 37 cm je v našem srovnání Nespresso kávovarů spíše větší. Na druhou stranu vodu není potřeba tak často doplňovat a hodí se i do početnější rodiny nebo kanceláře.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Krups

Kapsle

Nespresso

Nádobka na mléko

Ano

Objem nádobky na vodu (l)

1

Parní tlak (bar)

19

Příkon (W)

1 260

Rychlost nahřátí (s)

25

Vybavení a funkce

Kávovar značky Krups jako většina kapslových kávovarů v našem srovnání nemá displej a ovládá se tlačítky. Při rozhodování mezi tlačítky a dotykovým ovládáním záleží na vašich preferencích, platí však, že tlačítka jsou náročnější na údržbu, protože se kolem nich mohou usazovat nečistoty. Tlačítka, stejně jako dotykový panel, umožňují jednoduché ovládání, a u tohoto kávovaru to platí dvojnásob. Stačí totiž jeden stisk jednoho ze dvou tlačítek a přístroj vám připraví espresso o objemu 40 ml, nebo skoro třikrát větší lungo (110 ml). Oba programy lze navíc upravit dle toho, jakou velikost a sílu kávy chcete.

Tento kávovar navíc disponuje i zásobníkem a šlehačem na mléko, dokáže tak připravit i cappuccino, latté machiato nebo ice cappuccino se studenou pěnou. Možnost dát si do kávy čerstvě našlehané mléko je určitě výhodou, u některých kávovarů se musíte uskromnit na sušené mléko v kapslích, což není nejlepší volba pro chuťové buňky náročných uživatelů.

Protože kávovar Citiz & Milk umožňuje přípravu několika druhů kávy, z nichž každá se hodí do jiné nádoby, lze si vybrat ze dvou umístění tácku. Nemusíte se tak bát, že se do kávovaru nevejde sklenice na latté, při přípravě malého espressa lze naopak díky vyššímu sklopnému tácku umístit hrnek přímo pod výpusť kávy. Další užitečnou funkcí je zásobník na použité kapsle. Kávovar použité obaly uschová ve svém zásobníku, kam se jich vejde 10, což je průměrný počet, některé přístroje jich pojmou například i 15, někde naopak zásobník úplně chybí. Výhodou je také program odvápňování, díky kterému stačí jen přidat odvápňovací prostředek a o zbytek se kávovar postará sám.

Parametr Tento produkt
Typ ovládání

Tlačítka

Displej

Ne

Cappuccino jedním stiskem

Ano

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups Citiz & Milk XN 760510 je svou širokou nabídkou funkcí a objemným zásobníkem na vodu vhodný do větších rodin či kanceláří. Tlakem 19 bar a rychlostí nahřátí 25 sekund nabízí rychlou přípravu hned několika druhů kávy. Díky šlehači mléka může kromě espressa a lunga nabídnout také latté nebo cappuccino, a to i ve studené verzi. Potěší i jeho kontejner na uschování až 10 použitých kapslí, dvě výšky umístění tácku nebo funkce odvápňování. Kávovar se navíc umí vypnout po 9 minutách nečinnosti.

Jelikož má kromě nádržky na mléko i vyjímatelný zásobník na vodu o objemu 1 l, zabírá poměrně více místa, než jiné Nespresso kávovary v našem srovnání. Není tak vhodný do menších prostor. Pokud je pro vás velikost kávovaru důležitá, doporučujeme kapslový kávovar Nespresso De’Longhi EN 80, který sice zabere jen málo místa, nemá však šlehač na mléko.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Nespresso Krups Citiz & Milk XN 760510
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva kávu doslova miluje a každodenně vypije několik šálků. Jelikož kapslový kávovar sama využívá, ujala se i tohoto tématu, prostřednictvím kterého vás seznámí s výběrem i několika oblíbenými produkty na trhu. Při rešerši čerpala z ověřených zdrojů a v potaz brala také uživatelské i odborné recenze. Iva autorsky stojí také za tématem kávových kapslí.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Nespresso Krups Citiz & Milk XN 760510

Nespresso Krups Citiz & Milk XN 760510

4 800 Kč Orientační cena