Kočárek je jednou z nejpoužívanějších a zároveň finančně nejnáročnějších věcí, kterou pro miminko můžete pořizovat. V tomto článku se dozvíte:
- Proč koupit kočárek – jde o téměř nezbytného pomocníka na procházky s malými dětmi, navíc uveze menší nákup nebo pomůže dítě uspat.
- Nevýhody kočárků – kočárek zabere doma spoustu místa. Malá není ani jeho cena a jeden vám pravděpodobně stačit nebude.
- Výběr podle věku dítěte – pro nejmenší miminka bude potřeba hluboká korba, od doby kdy dítě samostatně sedí můžete využívat sedátko sportovní.
- Druhy podle funkce – pro jízdu terénem a sportování vybírejte modely s velkými koly a dobrým odpružením a na cestování se sejde skladný lehký kočárek.
- Důležité parametry – velikost kol a jejich odpružení udává vhodnost kočárku na konkrétní povrch, sledujte také rozměry a nosnost kočárku, aby uvezl i větší dítě. Dále věnujte pozornost brzdám a polohování zádové opěrky.
- Příslušenství ke kočárkům – nejvíce využijete pláštěnku a přebalovací tašku, pořídit můžete také moskytiéru a v zimě dítě zahřeje teplý fusak.
- Oblíbené značky kočárků – německý Cybex se specializuje také na autosedačky, švédské Thule vyrábí populární terénní kočárky a italská Inglesina má dlouhou historii a stojí za populárním modelem v anglickém stylu.
- Ceny kočárků – už kolem 5 000 Kč pořídíte nižší řady sporťáků, kombinované modely se pohybují kolem 20 000 Kč a prémiové modely se mohou šplhat i k 50 000 Kč.
Kočárek pro novorozence a nejmenší děti mívá hlubokou korbu, ve které miminko pohodlně leží. Až když dítě zvládne samostatně sedět jej můžete vozit ve sportovním kočárku, pro který je typické polohovatelné sedátko. Většinou děti samostatný sed zvládnou kolem 7. měsíce nebo i později.
Kočárky můžete pořizovat buď samostatně, nebo v kombinaci. Kombinované kočárky mají hlubokou korbu i sportovní sedátko, přičemž obojí lze nasadit na stejný podvozek. Takový set označujeme za dvojkombinaci, je-li součástí také autosedačka, mluvíme o trojkombinaci.
Kočárky kombinované vás většinou vyjdou levněji, než když pořizujete každý kočárek zvlášť. Při výběru však doporučujeme důkladně se zaměřit na sportovní sedátko, které budete oproti hluboké korbě používat mnohem déle. Specifikem některých sporťáků z kombinovaných kočárků je totiž menší skladnost a celkově větší rozměry. Takový sportovní kočárek pak může zabrat celý kufr auta.
Proč koupit kočárek
Čekáte-li přírůstek do rodiny, otázka nezní jestli pořídit kočárek, ale spíš jaký model vybrat. Pokud byste přeci jen přemýšleli nad výhodami jeho použití, sepsali jsme jejich seznam:
- Nenahraditelný pomocník – miminko budete bez kočárku brát na procházky jen těžko. Můžete samozřejmě využívat nosítko nebo nosící šátek, většina rodičů však alespoň někdy miminko položí do kočárku. Větší děti začínající chodit také rádi využijí chvíli odpočinku v kočárku.
- Šetří vaše záda – děti, které se chtějí nosit a milují pohyb vám pravděpodobně častým nošením způsobí bolesti zad. Povede-li se vám dítě místo nošení vozit v kočárku, vaše záda vám budou vděčná.
- Pomůže uspat – děti, které potřebují k usínání a spánku pohyb, budou v kočárku dobře spát. Kočárek může pomoci také v období nemocí, kdy dítě těžce usíná v postýlce.
- Pomůže zlepšit kondici mamince – maminky potřebují po porodu spíše nenáročné fyzické aktivity, aby se postupně dostaly zpět do formy. Chůze s kočárkem je ideálním způsobem jak začít pracovat na kondici a zároveň si provětrat hlavu.
- Zabaví – nejen větší děti, které mají dobrý výhled ze sporťáku v sedě, může jízda v kočárku bavit. I nejmenší miminka mohou pozorovat koruny stromů nebo ptáky na obloze a objevovat tak svět.
- Uveze nákup – kromě vašeho dítěte kočárek zvládne převézt i menší nákup nebo třeba balíček z pošty a vám tak zůstanou volné ruce.
TIP: Kromě kočárku budete pro miminko pravděpodobně potřebovat autosedačku, jejichž srovnání jsme si připravili zde. Na cestách můžete využít i cestovní postýlku nebo dětskou chůvičku.
Nevýhody kočárků
Přestože výhody pořízení kočárku jsou nesporné, mohou se objevit i nevýhody jeho používání, o kterých byste měli vědět:
- Zaberou místo – kočárek je poměrně rozměrná věc a do menších bytů může být náročné jej uložit. Stejně tak malý výtah nebo velké množství schodů do domu mohou být problémem, kvůli kterému raději sáhnete po nosítku.
- Cena – pořízení kočárku není zrovna levnou záležitostí. Produktů nezbytných pro malé děti je mnoho a kočárek tyto výdaje ještě navýší.
- Jeden nestačí – nejmenší miminka potřebují kočárek s hlubokou korbou, ten však nejpozději kolem roku věku bude třeba vyměnit za sportovní sedátko, kočárky tak potřebujete nejméně dva. Jednou z možností je vybírat rovnou z dvojkombinací, které obsahují hlubokou korbu i sportovní sedátko.
Výběr podle věku dítěte
Pro výběr kočárku je stěžejní věk dítěte a také jeho schopnost samostatně sedět.
- Pro nejmenší miminka – novorozenci a kojenci, kteří nezvládnou samostatně sedět, musí ležet v hluboké korbě kočárku.
- Pro sedící děti – dítě, které zvládne samo bez pomoci a posazování jinými osobami sedět, může používat sportovní kočárek.
- Univerzální – modely prodávané v dvojkombinaci nebo trojkombinaci mohou stačit na celé období využití kočárku.
Pro nejmenší miminka
Hluboká korba je pro ležící miminko jedinou variantou. Při výběru sledujte rozměry korby i její nosnost, aby uvezla i třeba půlroční dítě. Nezapomeňte, že v zimě se do korby musí vlézt ještě fusak.
Posazování dítěte, které samo sed neumí, může způsobovat nepřiměřený tlak na páteř a zadělávat tak dítěti na zdravotní problémy. Proto hlubokou korbu využívejte minimálně do doby, než se dítě samostatný sed naučí. I sedící dítě pak může nějakou dobu v hluboké korbě jezdit, bude třeba použít speciální kšíry a upoutat jej tak, aby nevypadlo. Nejpozději kolem roku však hluboká korba bude nepoužitelná.
TIP: Na trhu se začínají objevovat také kočárky s elektrickým pohonem, které vám pomohou s tlačením kočárku do kopce. Z kopce naopak přibrzdí tak, aby vám kočárek neujel. Za tuto komfortní vychytávku si však samozřejmě připlatíte.
Pro sedící děti
Větší sedící děti chtějí mít lepší přehled o okolí a ocení tedy výhled, který jim sportovní sedátko nabídne. Vybírat můžete z modelů které mají sedátko umístěné po směru jízdy, na dítě ale hůř uvidíte. Dalším typem jsou kočárky s nastavitelným směrem jízdy, u kterých můžete sedátko libovolně otáčet. Tyto modely nebudou tak skladné jako modely s posměrným sedátkem.
Univerzální
Pořídíte-li kombinovaný kočárek, nebude třeba procházet výběrem kočárku opakovaně a hlubokou korbu kdykoliv přehodíte za sportovní, která je součástí kombinace a nasadí se na stejný podvozek. Takovému setu se říká dvojkombinace, pokud je součástí balení i autosedačka, hovoříme o trojkombinaci.
Kombinované modely bývají cenově dostupnější variantou, musíte však pečlivě vybírat všechny jejich součásti. Mnoho rodičů pořídí kombinovaný kočárek a ve chvíli přechodu na sportovní sedátko zjistí, že je příliš velké a nekompaktní. Velká část rodičů poté stejně pořizuje samostatně skladnější sportovní kočárek.
Druhy podle funkce
Kočárky můžeme dělit podle funkcí, ke kterým jsou určeny:
- Kočárky na sport a terénní kočárky – charakteristická jsou pro ně velká kola.
- Cestovní kočárky – mají co nejnižší hmotnost a nejmenší rozměry. Stěžejní je u nich skladnost.
- Sourozenecké kočárky – určené nejen pro dvojčata, ale i děti narozené brzo po sobě.
Kočárky na sport a terénní kočárky
Neznalý zákazník si může splést pojem sportovní kočárek a kočárek na sport. Jako sportovní kočárky (sporťáky) jsou označovány všechny kočárky se sedačkou, mnoho z nich by však při sportu nepochodilo a tento pojem je poměrně zavádějící.
Kočárek vhodný na sport poznáte podle velkých kol, většinou půjde o tříkolku, která má dobré odpružení a často i ruční brzdu. Tyto modely jsou vhodné pro běhání nebo třeba jízdu na kolečkových bruslích a skvěle si poradí v horším terénu.
Cestovní kočárky
U těchto kočárků jsou prioritou co nejmenší rozměry, nízká hmotnost a skladnost. Daní za tyto vlastnosti jsou mnohdy extrémně malá kolečka, která zvládnou projet jen rovný povrch. Některé cestovní kočárky jsou dokonce vhodné do letadla, limitní rozměry je však potřeba ověřit vždy u konkrétní letecké společnosti.
Sourozenecké kočárky
Nejen pro dvojčata, ale také pro sourozence narozené těsně po sobě, budete potřebovat sourozenecký kočárek. Na rozšířený podvozek lze většinou nasadit jak hluboké tak sportovní korby. Častější je provedení, ve kterém se sourozenci vezou vedle sebe, pořídit ale můžete i užší variantu, ve které jsou děti umístěné za sebou.
Důležité parametry
Při koupi kočárku byste měli zvážit poměrně hodně parametrů, které mohou pohodlnost užívání kočárku ovlivnit:
- Provedení a počet koleček – nafukovací zvládnou lépe terén, gelová spíše jen chodníky, ale nehrozí u nich defekt.
- Velikost koleček – velká kola skvěle poslouží na nerovném povrchu, malá budou lehká a skladná, ale poradí si jen s hladkým povrchem.
- Odpružení – má vliv na komfort jízdy. Odpružená mohou být pouze zadní kolečka, nebo všechna kolečka.
- Rozměry – hluboká korba by měla být prostorná a rozměry složeného podvozku by měly odpovídat velikosti kufru vašeho auta.
- Nosnost – nižší nosnost mají hluboké korby, ve kterých se vozí nejmenší děti. Sportovní kočárky uvezou děti s hmotností až kolem 20 kg.
- Rukojeť – ideální je teleskopická nebo taková, která se dá nastavit do různých výšek.
- Polohování – především zádová opěrka sportovního sedátka by měla jít nastavit téměř do úplného lehu, vhodné jsou i nastavitelné opěrky nohou.
- Aretace koleček – přední kola v zaaretované fixní poloze tolik neodskakují v terénu a snáze se s nimi nastupuje do MHD.
- Brzda – většina kočárků má nožní brzdu, kterou zajistíte stojicí kočárek. Sportovní modely mívají i brzdu ruční.
- Stříška – větší stříšky lépe chrání proti slunci, průhledy umožní mít dítě neustále na očích.
Provedení a počet koleček
Jedním z nejdůležitějších parametrů u kočárků jsou kolečka. Rozlišujeme kola:
- Nafukovací – mívají větší rozměry a jízda s nimi je komfortní, hrozí u nich ale defekt, a tak si k nim připravte sadu na opravu.
- Gelová – univerzální kolečka pro běžnou jízdu, u kterých nehrozí defekt. Náročný terén pro ně ale bude oříškem.
Kočárek může mít kola tři nebo čtyři. Záleží především na vašich preferencích a pocitu z jízdy s kočárkem, některým rodičům přijdou tříkolky méně stabilní, jiní na ně nedají dopustit.
Velikost koleček
U tohoto parametru nejsou striktně určené hodnoty velikosti. Obecně můžeme říci, že kočárky s největšími koly si nejlépe poradí s náročnějším terénem. Naopak kočárky s extrémně malými koly budou skladné a lehké, pohodlně s nimi však budete jezdit jen na rovném povrchu. Středně velká kolečka by měla zvládnout mírné nerovnosti.
Odpružení
Odpružená mohou být všechna, nebo pouze zadní kolečka. Ideální je projet se s kočárkem v prodejně nebo showroomu a odpružení si vyzkoušet. Kočárky s malým odpružením budou na sebemenších nerovnostech povrchu drncat, což se sice některým dětem může líbit, pro jejich páteř ale otřesy především při delších jízdách vhodné nebudou.
Rozměry
Rozměry zkontrolujte jak ve složené, tak v rozložené poloze kočárku. Korbička kočárku by měla mít délku alespoň 80 cm a šířku minimálně kolem 35 cm. Čím větší korbička bude, tím větší dítě se do ní vleze. V zimě pak přibude k dítěti ještě objemná vrstva fusaku. Na druhou stranu, pokud hledáte co nejskladnější kočárek a máte drobné miminko, budou vám stačit menší rozměry korbičky.
Rozměry složeného podvozku jsou důležité kvůli převozu v kufru auta, ale i uskladnění doma nebo ve sklepě. Pokud jsou rozměry podvozku větší než rozměry kufru auta, můžete odmontovat před převozem kolečka.
Nosnost
Nižší nosnost mívají většinou hluboké korbičky určené miminkům. Některé mají limitní nosnost kolem 9 kg, takovou hmotnost mohou některé děti mít dříve, než zvládnou samostatně sedět. Nosnost sportovních kočárků bývá i přes 20 kg, což je hmotnost, kterou většinou mají až plně chodící děti kolem 4 nebo 5 let.
Rukojeť
Důležitým parametrem rukojeti je její nastavitelná výška, která se přizpůsobí postavě rodiče. Rukojeti mohou být buď teleskopické, nebo nastavitelné pomocí kloubu do několika poloh. Sportovní kočárky mívají často rukojeť fixní. Máte-li mezi sebou s partnerem velký výškový rozdíl, promyslete výšku rukojeti tak, aby jízda byla komfortní pro oba.
Polohování
U hluboké korby se můžete setkat s mírným polohováním matrace. Ocení jej rodiče dětí, které často ublinkávájí a sejde se také v případě rýmy, kdy dítěti pomáhá mít hlavu ve zvýšené poloze.
U sportovních kočárků je polohování jedním z hlavních parametrů. Zádová opěrka by měla jít ideálně nastavit až do úplného lehu, aby si dítě mohlo v kočárku pohodlně odpočinout. Polohovat by měla jít i opěrka nohou, aby se přizpůsobila výšce konkrétního dítěte.
Některé designové kočárky dnes mají sedátko v tzv. korýtkovém nebo raketovém tvaru, kdy jsou nohy dítěte stále v pokrčeném stavu. Tato poloha nevadí na kratší jízdu, není však ideální na dlouhodobé sezení, natož spánek.
Aretace kol
Možnost zaaretování předních koleček do fixní polohy ocení rodiče jezdící v terénu, kde by nezaaretovaná kolečka létala do stran. Funkci využijí i rodiče, kteří často cestují městskou dopravou. Do autobusů, trolejbusů i tramvají se lépe nastupuje s pevně zaaretovanými kolečky, které při nástupu neujíždějí do stran.
Brzda
Většina kočárků disponuje brzdou nožní, která se používá k zafixování kočárku v dané poloze. Nehrozí pak, že by vlivem sklonu vozovky nebo poryvem větru začal ujíždět. Především u sportovních a terénních modelů se můžete setkat také s brzdou ruční, kterou si regulujete rychlost jízdy například při běhu.
Stříška
U stříšky sledujte její velikost. Čím větší stříška je, tím lépe ochrání dítě před sluncem i nepříznivým počasím. Výhodou je možnost stříšku částečně odepnout tak, aby se do kočárku za horkého počasí dostalo víc vzduchu. Takovým průhledem mohou v hluboké korbě miminka sledovat okolí při jízdě na bříšku. U sportovních modelů najdete někdy průhled také.
Příslušenství ke kočárkům
Na výběr máte poměrně velké množství příslušenství, které je však potřeba většinou dokoupit:
- Pláštěnky – ochrání před deštěm i sněhem nejen dítě, ale i kočárek. Volit můžete univerzální modely sedící na mnoho kočárků nebo pláštěnky od konkrétního výrobce.
- Moskytiéry – zabrání hmyzu přístup do kočárku a hodí se především v letních měsících pro děti, které v kočárků spí. Nemusíte tak dítě nonstop hlídat.
- Přebalovací tašky – u kombinovaných kočárků bývají často součástí balení, sejdou se na veškeré nezbytnosti pro miminko, kterých není málo.
- Nánožníky – ochranné obaly, které lze připnout na kočárek za nepříznivého počasí. Nejsou však tak teplé, aby stačily do větší zimy a mrazu.
- Slunečníky – v horkých měsících nedoporučujeme přes korbu přehazovat látkovou plenu ani jiný druh textilu. V takto zavřené korbě se teplota ještě více zvyšuje a miminku hrozí nebezpečí přehřátí. Chcete-li dopřát miminku stín, využijte právě speciální slunečníky.
- Držáky na pití – uvolní vám ruce, ne všechny druhy kelímků a hrnečků však do nich musí sedět.
- Držáky na telefon – pro rodiče, co potřebují zůstávat neustále v kontaktu.
- Fusaky – jsou dostatečně teplé na to, aby zahřály děti i v mrazech.
- Hračky – různá závěsná chrastítka a zrcadla, která zabaví a rozvíjí miminko.
- Adaptér na autosedačku – hodí se na krátké přenášení a třeba rychlý nákup, dítě by však v autosedačce tvaru vajíčka nemělo skrčené sedět dlouhou dobu.
- Stupínek – montuje se na podvozek a starší sourozenec se při procházce s kočárkem může vézt.
Oblíbené značky kočárků
Při výběru kočárku se hodí znát nejprodávanější značky, jejichž oblíbenost naznačuje spokojenost zákazníků:
- Cybex – německá firma byla založena v roce 2000 rodákem z Prahy a některé produkty navrhují čeští designéři. Společnost se řadí k předním výrobcům autosedaček a kočárků. Jejich autosedačky se zařazují mezi první v testech bezpečnosti i spotřebitelských testech a skvěle si vedou i jejich kočárky. Společnost se v roce 2014 sloučila s firmou Goodbaby se sídlem v Číně.
- Thule – společnost vznikla roku 1942 ve Švédsku. Kočárkům se firma věnuje až v posledních letech, dlouhodobě vyrábí především střešní nosiče na auta. V jejich sortimentu najdete také batohy, kufry a další příslušenství na cesty. Jejich kočárky jsou oblíbené pro velká kola vhodná do terénu.
- Britax Römer – společnost má za sebou dlouhou historii. Vznikla sloučením několika firem. Německá společnost Römer se zaměřovala na motocyklové a bezpečnostní helmy, britská společnost Britax byla prvním výrobcem skládacího kočárku. Dnes nabízí autosedačky, které testuje ve vlastním crash test centru a kombinované i sportovní kočárky.
- Joolz – tato nizozemská firma se specializuje především na lehké skladné sportovní kočárky, v jejich sortimentu však najdete také hluboké korby nebo autosedačky.
- Inglesina – italská značka vznikla již roku 1963 a jejich nejznámější kočárek v anglickém stylu se stal velmi populárním. Dnes na trh dodávají kombinované i sportovní kočárky a jejich příslušenství.
- Bugaboo – nizozemská společnost vyrábí prémiové kočárky a další zboží pro nejmenší děti. Jejich produkty zaujmou designovým kvalitním provedením. Cena těchto kočárků je jednou z nejvyšších na trhu. Vzhledem k oblíbenosti a kvalitě jsou kočárky bugaboo často prodávány dál na bazarech za nemalé částky.
Značka | Specifika | Cenová kategorie | Které druhy nabízí | Komu značku doporučujeme |
Cybex | Německá firma se od roku 2000 věnuje především kočárkům a autosedačkám | Vyšší | Hluboké i sportovní kočárky se středně velkými koly, samostatně i ve dvoj a trojkombinacích, sourozenecké modely | Uživatelům, kteří hledají kvalitní kočárky renomované značky s adekvátní cenou nebo těm, kteří hledají prémiové modely a limitované kolekce |
Thule | Švédská společnost známá především díky nosičům na auta | Vyšší | Sportovní terénní kočárky, městské sporťáky i hluboké korby, dvojkombinace, sourozenecké modely | Uživatelům, kteří hledají kočárek do náročnějšího terénu a nevadí jim vyšší cenová relace |
Britax Römer | Firma vznikla sloučením německé a britské společnosti a kromě kočárků dodává především autosedačky | Střední | Hluboké korby a sportovní kočárky prodejné samostatně nebo ve dvoj i trojkombinacích | Uživatelům hledajícím kočárky s dobrým poměrem ceny a výkonu, kteří chtějí od stejné firmy pořídit také autosedačku |
Joolz | Nizozemská firma vyvíjející ultra lehké a skladné sporťáky, ale i hluboké korby a autosedačky | Střední až vyšší | Hluboké korby, sportovní korby, lehké cestovní sporťáky | Těm, kteří vybírají lehký cestovní sporťák a nevadí jim vyšší cena, nebo těm, kteří vybírají kombinovaný kočárek ve střední až vyšší cenové relaci |
Inglesina | Italská firma s dlouholetou tradicí začínala roku 1963 s kočárkem anglického typu | Střední | Hluboké i sportovní kočárky, kombinované kočárky | Těm, kteří hledají značku s dlouholetou tradicí a chtějí vybírat kočárek ve střední cenové relaci |
Bugaboo | Nizozemská značka prémiových a designových kočárků | Vyšší | Hluboké i sportovní kočárky, také v kombinacích | Těm, kteří hledají kvalitní a zároveň designové modely kočárků a nevadí jim vyšší cena |
Ceny kočárků
Cenové rozpětí kočárků je poměrně široké a do velké míry cenu určuje typ kočárku, ale také třeba jeho designové provedení. Ceny můžeme rozdělit do několika kategorií:
- Do 5 000 Kč – v této kategorii většinou pořídíte sportovní kočárek, především v podobě golfového kočárku. Kombinované kočárky, obsahující větší množství výbavy, v této relaci budete hledat zbytečně. Za tuto cenu můžete pořídit hlubokou korbu kočárku, ale bez podvozku.
- Od 5 000 Kč do 10 000 Kč – kolem 8 000 Kč můžete pořídit nejlevnější hluboké kočárky a za 10 000 Kč seženete i kombinované modely, ať už dvojkombinace, nebo trojkombinace i s autosedačkou. V této cenové kategorii narazíte také na vyšší řady sportovních kočárků.
- Od 10 000 Kč do 20 000 Kč – tato kategorie je plná kombinovaných kočárků a většina zákazníků si v ní dokáže kočárek vybrat. Za tuto cenu pořídíte také speciální kočárky do terénu nebo nejvyšší řady sporťáků.
- Nad 20 000 Kč – cena některých designových kombinovaných kočárků se může šplhat až k 50 000 Kč. U těchto modelů můžete počítat s kvalitním provedením, a protože jde většinou o renomované značky, nemusíte se bát, že byste kočárek později neprodali. Přestože je prvotní investice veliká, tyto kočárky se na bazarech prodávají za velmi vysokou cenu a může se vám vrátit i více než polovina původní ceny.
Cenová kategorie | Co obvykle nabízí | Co obvykle nenabízí | Pro koho se hodí |
Do 5 000 Kč | – Golfové kočárky
– Nižší řady sportovních kočárků – Samostatné hluboké korby bez podvozku |
– Kombinované kočárky
– Vyšší řady sportovních kočárků – Prémiové designové kočárky |
Pro nenáročné uživatele hledající sportovní nebo golfový kočárek |
Od 5 000 do 10 000 Kč | – Hluboké kočárky
– Kombinované kočárky – Vyšší řady sportovních kočárků |
– Prémiové řady designových kočárků
– Specializované terénní kočárky pro sport |
Pro uživatele hledající dobrý poměr mezi cenou a kvalitou sportovního kočárku, nebo naopak pro nenáročné uživatele hledající hlubokou korbu |
Od 10 000 do 20 000 Kč | – Hluboké kočárky
– Kombinované kočárky – Speciální terénní kočárky |
– Prémiové řady designových kočárků
– Základní golfové kočárky |
Pro uživatele hledající vyšší řady kvalitních sportovních kočárků nebo pro ty, kteří vybírají kombinovaný kočárek za příznivou cenu |
Nad 20 000 Kč | – Kombinované kočárky
– Designové prémiové modely |
– Sportovní a golfové kočárky | Pro náročné uživatele hledající kvalitní kombinovaný kočárek s velkou výbavou nebo designový model |
Jsou lepší kočárky se třemi nebo čtyřmi kolečky? Slyšela jsem, že tříkolky jsou nestabilní…