Recenze a porovnání ABC Design Set Viper 4 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání ABC Design Set Viper 4

Klady a zápory

Klady

  • Variabilita a skladnost
  • Odnímatelná kola
  • Průzor ve stříšce

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Chybí taška na rukojeť
  • Chybí pláštěnka a moskytiéra
16 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek ABC Design Set Viper 4 nabízí ideální poměr kvality a ceny. Nosnost 15 kg je u kombinovaných kočárků standardní, najdou se ale i modely s vyšší nosností. Nafukovací kola jsou jednou z nejpopulárnějších variant do různého terénu, s kočárkem tak můžete vyrazit na procházku po městě i do přírody. Kola jsou navíc odnímatelná, což usnadní skladování a převážení kočárku. Stejně jako u většiny kombinovaných kočárků, i u modelu značky ABC jsou kola zatáčecí a nechybí jim aretace a odpružení, máte tedy vše potřebné pro snadnou manipulaci. Samozřejmě nesmí chybět ani brzda, ta se stejně jako u většiny modelů na trhu ovládá nohou, výjimečně je možné narazit na ruční variantu, která umožňuje rychlejší zabrždění.

Z hlediska variability nemáme kočárku Viper co vytknout. Bez problémů můžete napolohovat opěrku zad, podnožník i madlo kočárku, sportovní sedátko je navíc přehazovací a dítě tak může sedět po i proti směru jízdy. Přenosná hluboká korbička je vybavená kvalitní matrací a umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu, dítě si v ní tak může pohodlně zdřímnout. Korbička je navíc nejen přenosná, ale i skládací, což opět oceníte při skladování kočárku. Pochopitelně nesmíme opomenout ani bezpečnostní prvky, k těm patří pětibodový bezpečnostní pás, bezpečnostní madlo a transportní pojistka, kočárku tedy opět nic důležitého nechybí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

ABC Design

Nosnost (kg)

15

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

62/82/49

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

62/76/113

Hmotnost (kg)

16

Příslušenství a rozměry

Ačkoliv jsme v kategorii základních parametrů kočárek Viper v podstatě jen chválili, s výbavou už to není až tak slavné. Stejně jako většina modelů na trhu, ani tento nepostrádá nákupní košík. K dobru mu musíme přičíst také nánožník, který ochrání dítě před chladem. Jakékoliv další vybavení už je ale třeba dokoupit, přitom nákupní taška, pláštěnka a moskytiéra bývá u řady kočárků již v základní výbavě.

Další nevýhodou je potom vyšší hmotnost okolo 16 kg (podle korbičky), některé kombinované modely váží o několik kilogramů méně a při přenášení kočárku je každé kilo dolů výhodou. Co se týče rozměrů, sedátko i hluboká korbička by měly být dostatečně prostorné, hluboká korbička měří 35 cm na šířku a 77 cm na délku, opěrka sportovní sedačky má 48 cm na výšku a sedák 34 cm na šířku a 23 cm na délku. Složený kočárek potom měří 62/82/49 cm a při rozložení má 62 cm na šířku, 76 cm na délku a 113 cm na výšku.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm)

35/77

Závěr

Mezi nevýhody kombinovaného kočárku ABC Design Set Viper 4 2018 patří vyšší hmotnost a nevelká výbava. Podstatně lépe si vede v případě variability a bezpečnosti, umožňuje polohování i změnu směru sezení, má velká nafukovací kola a nechybí mu důležité bezpečnostní prvky. Je navíc poměrně skladný, včetně odjímatelných kol a skládací korbičky, můžete s ním tak bez obav vyrazit i na cesty. Pokud by vás přesto zajímal přece jen kočárek s lepší výbavou, doporučujeme zvážit také model CAM Dinamico Premium 2018.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: ABC Design Set Viper 4
Eliška Srncová v naší redakci srovnává a hodnotí produkty už řadu let, kočárkům, včetně těch v trojkombinaci, se potom věnuje více než tři roky. U produktů určených pro děti se zaměřuje především na bezpečnost a komfort a díky pečlivému průzkumu vám může například poradit, jaké bezpečnostní normy je nutné si u kočárků pohlídat, jak vybrat vhodný model podle terénu nebo jakou výbavu zvolit pro maximální pohodlí a snadnou manipulaci. Mimo kočárků v trojkombinaci má na kontě také výběr sportovních kočárků i modelů v dvojkombinaci, zajímat by vás mohly také její výběry autosedaček či cyklosedaček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ABC Design Set Viper 4

ABC Design Set Viper 4

16 000 Kč Orientační cena