Menu

Recenze a srovnání ABC Design Set Viper 4

Klady

  • Variabilita a skladnost
  • Odnímatelná kola
  • Průzor ve stříšce

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Chybí taška na rukojeť
  • Chybí pláštěnka a moskytiéra
16 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek ABC Design Set Viper 4 nabízí ideální poměr kvality a ceny. Nosnost 15 kg je u kombinovaných kočárků standardní, najdou se ale i modely s vyšší nosností. Nafukovací kola jsou jednou z nejpopulárnějších variant do různého terénu, s kočárkem tak můžete vyrazit na procházku po městě i do přírody. Kola jsou navíc odnímatelná, což usnadní skladování a převážení kočárku. Stejně jako u většiny kombinovaných kočárků, i u modelu značky ABC jsou kola zatáčecí a nechybí jim aretace a odpružení, máte tedy vše potřebné pro snadnou manipulaci. Samozřejmě nesmí chybět ani brzda, ta se stejně jako u většiny modelů na trhu ovládá nohou, výjimečně je možné narazit na ruční variantu, která umožňuje rychlejší zabrždění.

Z hlediska variability nemáme kočárku Viper co vytknout. Bez problémů můžete napolohovat opěrku zad, podnožník i madlo kočárku, sportovní sedátko je navíc přehazovací a dítě tak může sedět po i proti směru jízdy. Přenosná hluboká korbička je vybavená kvalitní matrací a umožňuje dobrou cirkulaci vzduchu, dítě si v ní tak může pohodlně zdřímnout. Korbička je navíc nejen přenosná, ale i skládací, což opět oceníte při skladování kočárku. Pochopitelně nesmíme opomenout ani bezpečnostní prvky, k těm patří pětibodový bezpečnostní pás, bezpečnostní madlo a transportní pojistka, kočárku tedy opět nic důležitého nechybí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

ABC Design

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

62/82/49

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

62/76/113

Hmotnost (kg)

16

Příslušenství a rozměry

Ačkoliv jsme v kategorii základních parametrů kočárek Viper v podstatě jen chválili, s výbavou už to není až tak slavné. Stejně jako většina modelů na trhu, ani tento nepostrádá nákupní košík. K dobru mu musíme přičíst také nánožník, který ochrání dítě před chladem. Jakékoliv další vybavení už je ale třeba dokoupit, přitom nákupní taška, pláštěnka a moskytiéra bývá u řady kočárků již v základní výbavě.

Další nevýhodou je potom vyšší hmotnost okolo 16 kg (podle korbičky), některé kombinované modely váží o několik kilogramů méně a při přenášení kočárku je každé kilo dolů výhodou. Co se týče rozměrů, sedátko i hluboká korbička by měly být dostatečně prostorné, hluboká korbička měří 35 cm na šířku a 77 cm na délku, opěrka sportovní sedačky má 48 cm na výšku a sedák 34 cm na šířku a 23 cm na délku. Složený kočárek potom měří 62/82/49 cm a při rozložení má 62 cm na šířku, 76 cm na délku a 113 cm na výšku.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

35/77

Závěr

Mezi nevýhody kombinovaného kočárku ABC Design Set Viper 4 2018 patří vyšší hmotnost a nevelká výbava. Podstatně lépe si vede v případě variability a bezpečnosti, umožňuje polohování i změnu směru sezení, má velká nafukovací kola a nechybí mu důležité bezpečnostní prvky. Je navíc poměrně skladný, včetně odjímatelných kol a skládací korbičky, můžete s ním tak bez obav vyrazit i na cesty. Pokud by vás přesto zajímal přece jen kočárek s lepší výbavou, doporučujeme zvážit také model CAM Dinamico Premium 2018.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ABC Design Set Viper 4
Kateřina má doma dvě malé děti a osobně si prošla výběrem kombinovaných kočárků. Ví, že jejich nákupem můžete zabít několik much jednou ranou. Zároveň poradí, pro koho bude lepší pořizovat sportovní kočárek a autosedačku zvlášť. Zná rozdělení kočárků podle druhů kol a ví, jaké funkce by měl kočárek mít. Dále pro vás zpracovala téma dětských nosítek, bezkontakních teploměrů nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ABC Design Set Viper 4

ABC Design Set Viper 4

16 000 Kč Orientační cena