Recenze a srovnání Adamex Reggio 2019

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Dvojkombinace

Datum doporučení: Duben 2019

Klady:

Výbava včetně držáku na nápoje a rukavic

Pěnová kola

Zápory:

Cena

12 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

První výhodou kočárku Adamex Reggio jsou jeho pěnová kola. Ta jsou vhodná na asfalt i do přírody a oproti nafukovacím kolům se nemusíte bát píchnutí duše. Kola jsou zatáčecí s možností aretace a odpružením, což je dnes v této cenové kategorii takřka nutností. Nosnost 15 kg je pro kombinované kočárky poměrně běžná, výjimečně narazíte i na nosnost okolo 20 kg. Hlubokou korbičku kočárku můžete přenášet, je pro tyto účely vybavena speciálním madlem. Madlo najdete také na sportovním sedáku, tentokrát je ale určené k zabezpečení dítěte a slouží jako doplněk k pětibodovému bezpečnostnímu pásu. Sportovní sedák můžete připevnit po i proti směru jízdy, záleží na vašich preferencích, nechybí mu ani nastavitelná opěrka zad a nastavitelný podnožník, což přispívá ke komfortnějšímu a zdravějšímu sezení. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Adamex
Nosnost (kg)  15
Kola  Pěnová
Přední zatáčecí kola  Ano
Aretace předních kol  Ano
Odpružení  Ano
Brzda  Ano
Upevnění po i proti směru jízdy  Ano
Nastavitelná opěrka zad  Ano
Nastavitelný podnožník  Ano
Nastavitelná výška rukojeti  Ano
Přenosná korbička  Ano
Bezpečnostní pás  Pětibodový
Bezpečnostní madlo  Ano

Příslušenství a rozměry

V kategorii základních parametrů se kočárek Reggio držel velmi dobrých hodnot, u výbavy posouvá laťku ještě o něco výše. K samotnému kočárku dostanete nánožník na hlubokou korbu i sportovní nástavbu, pláštěnku i moskytiéru, tedy výbavu do každého počasí. Na madlo můžete připevnit přiloženou přebalovací tašku a navíc má kočárek ještě držák nápojů a rukavice, což jsou prvky, se kterými se v základní výbavě až tak často nesetkáte.

Hluboká korbička kočárku má vcelku standardní rozměry 36x79x21 cm, sportovní sedák měří 81 cm na délku a 33 cm na šířku, čímž se řadí k rozměrnějším variantám. Kočárek můžete složit do poměrně kompaktních 51x26x62 cm, rozložený měří 58,5 cm na šířku, 117 cm na šířku a 106 cm na délku.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Nákupní košík  Ano
Taška na rukojeť  Ano
Nánožník  Ano
Pláštěnka  Ano
Moskytiéra  Ano
Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm) 36/79/21
Rozměry sportovního sedátka (š/d/v-cm) 33/81
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm) 51/26/62
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm) 58,5/117/106

Závěr

Kombinovaný kočárek Adamex Reggio 2019 můžeme doporučit takřka do každého terénu a počasí. Díky pěnovým kolům se nemusíte bát propíchnutí duše, teplé nánožníky ochrání dítě před chladem, pláštěnka před deštěm a moskytiéra před hmyzem. Kromě běžných prvků má ve výbavě navíc i držák nápojů a rukavice na kočárek. Sportovní sedák je dostatečně přizpůsobitelný a dítě je chráněné bezpečnostním pásem a madlem. Rozměry korbičky jsou standardní, sedák je dostatečně prostorný i pro větší děti a kočárek je poměrně skladný. Nevýhodou tak může být snad jen cena kočárku, která se neřadí k nejnižším.

Pokud hledáte cenově dostupnější alternativu, za zvážení stojí například kočárek Kunert Rotax 2017.

Další recenze

Kompletní porovnání